Jej słowa, jego czyny

Agnieszka Malinowska
7.1 /10
Ocena 7.1 na 10 możliwych
Na podstawie 18 ocen kanapowiczów
Jej słowa, jego czyny
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.1 /10
Ocena 7.1 na 10 możliwych
Na podstawie 18 ocen kanapowiczów

Opis

Ona pisze o morderstwach, on je popełnia.

Czym jest moralne morderstwo? Zuzanna całe studia poświęciła pracy naukowej nad etyką zabijania. Teraz, kiedy została autorką kryminałów, próbuje udowodnić swoje tezy o moralnym zabójcy. Nagle w jej życiu pojawia się mężczyzna, który ma wobec niej niebezpieczne zamiary: otrzymał zlecenie, by za wszelką cenę doprowadzić kobietę do swojego szefa. Czy Robert okaże się jednym z tych zabójców, o których nieustannie rozmyśla Zuzanna? Dlaczego zabija? Czy będzie potrafił przestać, kiedy w tej precyzyjnie zaplanowanej rozgrywce pojawi się miłość?
Data wydania: 2021-04-19
ISBN: 978-83-8219-265-0, 9788382192650
Wydawnictwo: Novae Res
Stron: 258
dodana przez: NovaeRes

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Miłość, czy moralność?

13.05.2021

Zuzanna jest początkującą autorką kryminałów. Zaczyna karierę jako wykładowca na Uniwersytecie, gdzie już pierwszego dnia podpada starszemu i zarazem bogatemu mężczyźnie. Okazuje się, że jest on jednym z najbardziej wpływowych ludzi w okolicy. Dziewczyna nie jest świadoma, że odrzucając jego zaloty, skazuje się na niechybną zgubę. Jednak jeden z p... Recenzja książki Jej słowa, jego czyny

@izka91201@izka91201 × 1

Autorka kryminałów w opałach...

19.08.2021

"Jej słowa, jego czyny" to debiutancka powieść Agnieszki Malinowskiej. Zuzanna to autorka kryminałów, która od niedawna prowadzi warsztaty pisarskie na uniwersytecie. Jej życie w końcu nabiera rozpędu i zmierza w dobrym kierunku. Jednak wszystko się sypie, gdy kobieta przypadkiem naciska na odcisk groźnemu szefowi mafii. Zuzanna jeszcze nie wiem,... Recenzja książki Jej słowa, jego czyny

Jej słowa, jego czyny

7.06.2021

Wczoraj wróciłam z małych wakacji i nadrabiam zaległości. Zabrałam na wyjazd świetną książkę. Zapraszam na kilka słów o niej ⬇️⬇️⬇️ Czytając "Jej słowa, jego czyny" autorstwa Agnieszki Malinowskiej, aż chciałam napisać, że ten kryminał jest naprawdę dobrym romansem 😂😂 Autorka wprowadza nas w historię miłosną Zuzanny i Roberta. Jest to nietypowa pa... Recenzja książki Jej słowa, jego czyny

"Jej słowa, jego czyny", czyli jak szybko główna bohaterka traci IQ, gdy poznaje samca alfę

19.05.2021

"Zdarzyło mi się w swoich rozważaniach literackich zabijać ludzi, z tego żyję. Ale nigdy nie patrzyłam na to przez pryzmat filozoficznych rozważań o konflikcie moralnym. Jednostkowy wybór dokonania zbrodni nie ciąży na ciele, a jedynie na umyśle, dlatego uważam, że realne jest dokonanie zbrodni doskonałej, ponieważ istnieją umysły doskonałe. Pytan... Recenzja książki Jej słowa, jego czyny

Moja opinia o książce

Opinie

@Mirka
2021-06-28
Przeczytane

Zarówno tytuł, jak i podtytuł książki pt.: „Jej słowa, jego czyny” a także okładka mogą wprowadzać w błąd, obiecując intrygującą zagadkę kryminalną. Już zwrot „Ona pisze o morderstwach, on je popełnia” przywołuje skojarzenia z powieścią kryminalną i faktycznie takowej się spodziewałam. Tymczasem autorka mnie całkowicie zaskoczyła, gdyż to zdanie w kontekście przedstawionej fabuły nabiera zupełnie innego znaczenia.

Faktycznie jest tak, że Zuza pisze o morderstwach, a Robert zabija, ale robi to nie dlatego, że ona tworzy przestępców i ich zbrodnie, lecz dlatego, że jest płatnym mordercą na usługach mafii. Ich drogi niespodziewanie się spotykają, gdyż on dostaje od szefa zlecenie porwania dziewczyny. Jego organizacja mafijna zajmuje się zarządzaniem nocnymi klubami, w których prowadzone są nielegalne interesy i prostytucja. Nie jest to ugrzeczniona historia mafijna, gdyż autorka daje nam poczuć grozę działań gangsterów, ich rozgrywki i bezwzględność. Pokazuje też, że czasami niektórzy wplątują się w układy, od których trudno odejść a czasami nie mają innego wyjścia, by coś zmienić.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2021/06/804-jej-sowa-jego-czyny.html

× 2 | link |
@mamazonakobieta
2021-05-26
9 /10
Przeczytane

„Jej słowa, jego czyny” to książka, z którą miło spędziłam czas. Według mnie historia była ciekawa, a podczas czytania wywoływała wiele emocji. Polecam.

× 1 | link |
@syl_wia_88
2021-04-26
8 /10
Przeczytane

#bookmorning ❤️
.
Na dzień dobry mam dla Was opinię o książce ze zdjęcia.
.
Takiej książki potrzebowałam, lekkiej, a przy okazji z barwnymi postaciami. Wyszedł z tego całkiem fajny kryminał.
Bohaterką książki jest Zuzanna, autorka kryminałów, pisze o morderstwach... Nie przewidziała jednego, że sama stanie się celem do wyeliminowania...
❗"ambitna, młoda, ładna, a mimo to jak głupia wpakowała się w gówno"
.
Na swojej drodze spotyka przystojnego faceta, który ma zadanie do wykonania. Musi doprowadzić do jej porwania, jednak sytuacja się komplikuje i facet zaczyna ją chronić przed swoim szefem... Podsumowując, ona pisze o morderstwach, a on ich dokonuje... Niezły duet... Zatem jak będzie wyglądała ta relacja? Dlaczego Robert zabija? Co jest tego powodem?
❗"zanim zostałem" tym złym ", miałem ambicje, plany".
Czy Robert naprawdę może być mordercą, który z zimną krwią zabija?
❗"żeby kogoś o sądzić, ocenić, dobrze poznać i zrozumieć, trzeba wiedzieć o nim dużo więcej niż tylko to, że zabił. [...] rzeczywistość jest czasami bardzo trudna do odczytania, widzimy tylko jedną perspektywę. Samych spojrzeń na to samo zdarzenie lub osobę jest o wiele więcej ".
.
Czy życie Zuzy jest zagrożone? Kto jest wrogiem, kto przyjacielem? Jaką przeszłość ukrywa Robert?
Czy między tą dwójką będzie coś więcej? A co jeśli plan zacznie się sypać?
❗" Kiedy nam na kimś zależy, jesteśmy tak bardzo śmieszni i tak bardzo przewidywalni".
.
...

| link |
@bookaholic.in.me
2021-06-05
7 /10

"Zarówno czyny, jak i słowa mogą pociągnąć za sobą lawinę niechcianych zdarzeń."
Zuza i Robert. Teoretycznie najgorzej dobrana para we wszechświecie. On okazjonalnie musi kogoś zabić, poza tym prowadzi brudne interesy. Ona marzy o doktoracie, fascynuje się morderstwami i wiele o nich pisze, ale nie ma pojęcia o świecie przestępczym. Jednak chemia między nimi ukazana w tej książce zdecydowanie potwierdza zasadę, że przeciwieństwa się przyciągają.
Jestem bardzo zaskoczona, że to debiut, ponieważ Autorka pisze świetnie, zwięźle i nie ma tu luk, niedomówień czy błędów, dlatego naprawdę należą się gratulacje! Bardzo przypadł mi do gustu jej lekki styl pisania. Fabuła rozwija się płynnie, na szczęście nie pędzi i pozwala zaangażować się w życie bohaterów, ich uczucia i rozterki. Mamy też kilka interesujących zwrotów akcji, które w moim odczuciu były dość niespodziewane, a to ogromny plus.
Zarówno główni jak i poboczni bohaterowie mają swój niepowtarzalny charakter i wzbudzają zainteresowanie. Widzimy jak Zuza i Robert walczą wewnętrznie z rozwijającym się uczuciem, obserwujemy ich zupełnie odmienne życia i przeżywamy z nimi ich wzloty i upadki. Nie sposób się nie zaangażować w tą książkę. Ogromnie spodobały mi się także przedstawione tu relacje przyjacielskie postaci. Gangsterskie porachunki nie były tu przesadzone, zostały pokazane ciekawie, jednak nie przyćmiły ani nie były nadto koloryzowane. Robert to także dość nietuzinkowa postać jak na mafi...

| link |
@paulaczyta
2021-05-12
7 /10
Przeczytane

Ona pisze o morderstwach. On je popełnia.

Zuzanna całe studia poświęciła pracy naukowej nad etyką zabijania. Czym jest moralne morderstwo? Czy zabójcy mają moralność, system wartości i czy można ich zrozumieć, albo usprawiedliwić? To z pewnością ciężkie, kontrowersyjne tematy na które kobieta poszukuje odpowiedzi. Została także autorką kryminałów, próbuje udowodnić swoje tezy o moralnym zabójcy. Czy jej się uda?

Niespodziewanie na jej drodze pojawia się Robert, który ma za wszelką cenę doprowadzić ja do swojego szefa. Czy tajemniczy i niebezpieczny mężczyzna jest żywcem wyjęty z jej książek? Czy jest jednym z tych zabójców o których wciąż rozmyśla? Czy umie kochać? Czemu zabija? Czy umie przestać?


"Jesteś nieodgadniony. Można przypuszczać, że niebezpieczny. Co więcej... znałeś mój esej - ściszy tam glos. - I masz broń. Nie jesteś korektorem tekstów. Masz kilka twarzy. Nie wiem, ile ich poznałam, a ile jeszcze ukrywasz. Pokazujesz tylko część siebie. Rzad ko mówisz, co myślisz. Co robisz..."


Wniknięcie w głowę zabójcy, próba zrozumienia go to trudne, odważne i szokujące zadanie. Ciężko odpowiedzieć na pytanie czemu ktoś taki zaczął zabijać, każdy jest inny i z reguły nie jest to jeden czynnik, a całe domino.

Rozdziały są krótkie, pisane na zmianę z perspektywy obu bohaterów, dzięki czemu możemy poznać sposób myślenia ich obojga. Jest ciekawią was takie tajemnicze wątki i morderstwa, koniecznie przeczytajcie.

...

| link |
@aniabex
2021-04-24
9 /10

„Zarówno czyny, jak i słowa mogą pociągnąć za sobą lawinę niechcianych zdarzeń (…)”.

Ona – Zuzanna, młoda piękna kobieta, żyjąca w swoim rytmie utalentowana pisarka kryminałów, wielbicielka kawy i „nocny marek”. Delikatna i władcza osóbka z charakterem, którą los poczęstował nie lada przygodą przyprawioną dość sporą szczyptą szaleństwa.

On – Robert, samiec alfa, przystojniak z kontaktami, muskułami i uśmiechem Adonisa. Budził strach i szacunek innych ludzi. To „ten zły”. Typ spod ciemnej gwiazdy. Facet z ewidentnie tajemniczą historią, nieodgadniony i niebezpieczny. Łobuz z bronią palną w ręku.

Ale to w jego bursztynowych oczach ona przepadła. To ona wybiła go z normalnego trybu życia. Rozbudziła intelektualnie i cieleśnie. To on przed nią padał w myślach na kolana.
Ona pisze kryminały o morderstwach, on je popełnia zbrodnie. Nieszablonowy duet.

Czy związek gangstera i pisarki ma przyszłość wobec faktu, że każde z nich jest z innej bajki?
Czy miłość jest lekarstwem na całe zło?

„ Jej słowa, jego czyny” to zgrabny romans mafijny. Rozbudza ciekawość, dostarcza emocji i wprawia w dobry nastrój. Świetna propozycja na wieczór, elektryzująca, momentami zabawna.

Zakończenie pozwala sądzić, że czeka nas ciąg dalszy.. Czekamy zatem na więcej.

Polecam❤.

| link |
@lukaszgrudzinski21
2021-05-31
8 /10

Poznajemy blondyneczkę która jest Pisarka. Pisze o morderctwach. I jest w tym na prawdę dobra. Gdy na uniwersytecie ma wystąpić jako gość. Chonorowy poznaje pracownika szkoły , który jest nachalny. A ona nie wie że za nieodpowiedni ruch wydała na siebie wyrok.

Robert człowiek mafii. Jeden z najlepszych ludzi szefa. Dostaje zwykle zlecenie, ale nie wie że uczucia nad nim wygrają. A na dziewczynę wprowadzi niebezpieczeństwo.

Książka wciągnęła mnie od pierwszej strony. Bohaterka ma charakter i bardzo ją polubiłam. Natomiast bohater idzie się zakochać ❤️
To nie jest historia jak wiele, ona i szef mafii. Robert to tylko prawa ręka szefa. A szef chce właśnie tą dziewczynę. Mamy tu całkiem coś innego. Zaskoczyłam się pozytywnie. Po okładce mówię aaa Pisarka i pewnie fan który popełnia zbrodnie po lekturze ale nie. Książkę przeczytałam w chwilę. I mam niedosyt chce jeszcze i jeszcze.
Znajdziemy tutaj definicje o morderctwach które są fajnie opisane Autorka przekazuje nam fajną wiedzę w super sposób . Oraz jak to Pisarka piszącą o zbrodniach wchodzi w ten świat w rzeczywistości. Jak dla mnie książka warta uwagi i pomimo że mafii miałam dość to ta książka wbiła mnie w fotel. A szalona przyjaciółka Asia dostarcza nam duzo humoru. A ja już nie mogę się doczekać co będzie dalej.

| link |
@klaudia.brozyna2320
2021-05-13
9 /10

Rzadko się zdarza, żeby książka wciągnęła mnie od pierwszego zdania – w tym przypadku dosłownie tak było. Chociaż spodziewałam się po opisie zupełnie innej fabuły to nie mogę powiedzieć, że czuję się rozczarowana. Książka była wciągająca, akcja toczyła się bardzo szybko i ciekawie, bywały momenty zabawne ale i takie, których mógłby pozazdrościć nie jeden romans. Robert ujął mnie swoją inteligencją, Zuzanna kobiecą siłą i determinacją, a bardzo barwną postacią była jej przyjaciółka, która zdobyła szybko moją sympatię. Lektura była tak dobra, że po niej czuję lekki niedosyt – chciałabym jeszcze więcej przeczytać z dalszych losów głównej bohaterki. Muszę również wspomnieć, że pióro autorki bardzo mi podpasowało. Dzięki niemu książka czytało się bardzo przyjemnie.

| link |
@Allbooksismylife
2021-11-15
9 /10
Przeczytane
@moj.ksiazkowy.raj
2021-08-19
5 /10
Przeczytane
@krecimnieczytanie
2021-07-19
7 /10
Przeczytane
NA
2021-06-06
8 /10
Przeczytane
@ksiazka_pachnie_kawa
2021-06-04
7 /10
Przeczytane
@Lirith
2021-05-27
7 /10
Przeczytane
@jkucner618
2021-05-19
3 /10
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Jej słowa, jego czyny. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl