Jutro Gdy zaczęła się wojna

John Marsden
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 95 ocen kanapowiczów
Jutro Gdy zaczęła się wojna
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 95 ocen kanapowiczów

Opis

Początek kultowej serii Jutro.
Ekranizacja powieści już wkrótce na ekranach kin.

Kiedy Ellie wraz z szóstką przyjaciół wraca z wakacyjnej wyprawy, zastaje opustoszałe miasteczko i umierające z głodu zwierzęta. Tajemnicza armia zaatakowała ich kraj i uwięziła jego mieszkańców.
Ellie i jej paczka mogą się poddać lub ukryć się w lesie. Mogą też wziąć sprawy w swoje ręce i stanąć do walki...
Bohaterowie spróbują nauczyć się żyć w świecie, który nie podlega już regułom dyktowanym przez rodziców. Aby przetrwać, będą musieli nie tylko się zjednoczyć, ale też dokonywać trudnych wyborów między przyjaźnią a miłością.
Data wydania: 2011-04-04
ISBN: 978-83-240-1628-0, 9788324016280
Wydawnictwo: Znak
Cykl: Jutro, tom 1
Stron: 272
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

John Marsden John Marsden
Urodzony 27 września 1950 roku w Australii (Sydney)
John Marsden zaczął pisać, ponieważ uczniowie w prestiżowej szkole, w której pracował, nie chcieli czytać. Jego debiut So much to tell you powstał w zaledwie trzy tygodnie, ale natychmiast trafił na listy bestsellerów. Po pierwszym sukcesie Marsden p...

Pozostałe książki:

Jutro Gdy zaczęła się wojna Jutro 3. W objęciach chłodu Jutro 4. Przyjaciele mroku Jutro 5. Gorączka Jutro 6. Cienie Jutro 7. Po drugiej stronie świtu Kroniki Ellie. Wojna się skończyła, walka wciąż trwa Kroniki Ellie. Nieuleczalna Kroniki Ellie 3: Przyciągając burze
Wszystkie książki John Marsden

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Nie ma już żadnych zasad

12.10.2011

John Marsden to australijski autor, którego karierę pisarską zapoczątkowała próba zachęcenie uczniów prestiżowej szkoły do lektury. Jego debiut literacki "So much to tell you" powstał w zaledwie trzy tygodnie i niemal natychmiast trafił na listy bestsellerów. Po pierwszym odniesionym sukcesie John Marsden przez kilka lat próbował łączyć karierę pis... Recenzja książki Jutro Gdy zaczęła się wojna

@Kala95@Kala95 × 1

John Marsden - Jutro - Kiedy zaczęła się wojna

10.09.2011

Ellie, Homer, Corrie, Kevin, Robyn, Lee i Fiona postanowili udać się do Piekła – miejsca za Szwem Krawca, które nie zostało skalane ludzką obecnością, nie licząc tajemniczego Pustelnika, który podobno zabił swoją żonę i dziecko. Te pięć dni w Piekle ich zmieniło. Co niektórych do siebie zbliżyło. I choć wszyscy byli zachwyceni tą niezwykłą przygodn... Recenzja książki Jutro Gdy zaczęła się wojna

@JenniferLaugh@JenniferLaugh × 1

"Gdy znikają wszystkie zasady, trzeba stworzyć własne"

1.02.2012

Niedawno dane mi było zapoznać się z twórczością pana Marsdena. Seria „Jutro” podbiła serca wielu ludzi – w tym polaków. Słyszałam o niej różne opinie, niektóre złe, inne dobre. Większość z nich zgadzała się w jednej kwestii, a mianowicie w tym, że żadna z kolejnych części nie dorasta do pięt pierwszej. Jakie były moje wrażenia? Czy po tych wszyst... Recenzja książki Jutro Gdy zaczęła się wojna

@BlairAngel@BlairAngel × 1

Gdy wróciliśmy z Piekła, zastaliśmy piekło.

30.05.2012

Czyż nie zawsze, idąc spać, masz nadzieję na lepsze jutro? Co stałoby się z twoim życiem, gdyby po przebudzeniu się, świat który znasz, przestał istnieć? Historię ósemki przyjaciół, opowiada australijski pisarz, John Marsden, urodzony w 1950 roku w Victorii (Australia). Jego pierwszą książką, która wybiła się ponad inne, była powieść zat... Recenzja książki Jutro Gdy zaczęła się wojna

@Avenix@Avenix × 1

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@JenniferLaugh
@JenniferLaugh
2011-09-10
10 /10
Przeczytane Posiadam

Książka jest napisana niezwykle realistycznie. Gdyby to nam przytrafiła się taka historia, zostawiłaby ona w nas głębokie rany, o których nie zapomnielibyśmy do końca życia i przez które zmienilibyśmy się nie do poznania. I to samo dzieje się z naszymi bohaterami. Nie są oni niezniszczalni, odporni na wszystkie wydarzenia, niezmienni. Wręcz przeciwnie! Homer – ten sam Homer, który na przerwach grał w grecką ruletkę, który irytował wszystkie dziewczyny w szkole, a nauczycielom dawał nieźle w kość – stał się człowiekiem poważnym, myślącym długofalowo, głównodowodzącym. Delikatnej Fi, która nie była aniołem tylko dlatego, że nie posiadała skrzydeł, spodobała się adrenalina i była często bardziej opanowana od szalonej Ellie, która nie potrafiła długo usiedzieć w miejscu i niezwykle często wyjeżdżała z Corrie na różne biwaki. Cicha i pobożna Robyn, która na samo brzmienie słowa „krew” mdlała, nie mogła się doczekać kolejnego zastrzyku dla Lee i zdejmowaniu mu szwów. Bohaterowie czuli głód, tęsknotę, złość, ból. Nie byli maszynami, które miały do odegrania jedynie konkretną rolę, ale wydawali się ludźmi z krwi i kości, dzięki czemu stali się nam bliscy. (więcej w recenzji)

× 2 | link |
@iziu08
@iziu08
2011-12-17
10 /10
Przeczytane domowa biblioteczka. te naj.

Skoro wszyscy już przeczytali, to ja też w końcu musiałam. I nie żałuję! Świetna książka! Choć w dużej mierze przypominała mi przeczytaną kiedyś serię "GONE" (choć "Jutro" pojawiło się wcześniej) a sama akcja trochę się ciągnęła, cudownie się bawiłam, czytając ją, jeśli można tak to nazwać. Wciągająca, trzymająca w napięciu a jednocześnie w jakiś sposób przerażająca opowieść, która z pewnością warta jest tego, aby trochę nad nią posiedzieć, żeby całkowicie dać się porwać fabule. Coś niesamowitego... Te wszystkie przemyślenia Ellie, to, jak bohaterowie radzili sobie z nową rzeczywistością, jak zaciekle walczyli o rzeczy, które wcześniej były tylko nic nieznaczącymi błahostkami... Wspaniałe, wspaniałe! Kurde, jestem dopiero w trakcie drugiego tomu, a już nie mogę się doczekać, kiedy ukażą się w Polsce 5., 6. i 7. Wartościowa lektura, z pewnością nie tylko dla młodzieży.

× 2 | link |
@coconut
@coconut
2012-10-28
8 /10
Przeczytane

Początek obejmujący około czterdzieści, może pięćdziesiąt stron i jest, krótko mówiąc, fatalny. Bohaterowie wykazywali się taką głupotą, że ledwo dało się czytać, ich komentarze i zachowania były dziecinne i niekoniecznie mądre. Reszta książki była już dużo lepsza, ciekawsza i nawet wciągająca. Nazwałabym ją naprawdę dobrą, gdyby nie uwierał mnie dość prosty, pospolity język oraz rozterki miłosne. Najlepsze jest to, że autor zmienił bohaterów, uczynił ich mniej infantylnymi i przygłupimi. Trzeba przyznać, że wykorzystany pomysł był naprawdę udany, ciekawie skonstruowany i całkiem realny. Ogólnie udana książka, więc polecam.

× 2 | link |
@Juliab3
@Juliab3
2011-04-11
10 /10

murdererandy - nie wiem skąd wzięło się Tobie skojarzenie z "Jestem legendą"? Przecież w "Jutro" nie ma żadnego rodzaju zmutowanych ludzi, którzy po zmroku, atakują. Deline - myślę, że Ciebie koniec nie zawiedzie, bo został napisany w ten sposób, że chce się jak najszybciej dobrać do drugiej części, żeby dowiedzieć się co stało się dalej. Powiem tylko, że po tą książkę sięgnę ponownie, za jakiś czas. Nigdy nie czytam tej samej książki kilka razy, chyba, że jest wyjątkowa i szczególnie mnie powaliła (takich pozycji jest bardzo mało).

× 2 | link |
@blackmoth
@blackmoth
2012-07-07
10 /10
Przeczytane

Zaczynałam sceptycznie. W dzisiejszych czasach inwazja? Kilkoro nastolatków, którzy z nią walczą? No błagam! Jednak w miarę czytania... wciągałam się coraz bardziej. Nawet nie spostrzegłam się kiedy, a już byłam zafascynowana tą historią coraz mocniej. Teraz mogę powiedzieć, że mi się podobała, nawet bardzo! Nie jest łatwo oceniać, bo było wiele niedociągnięć, ale przymrużę oko - dawno mnie nic tak mocno nie wciągnęło! Super, z pewnością sięgnę po dalsze tomy!

× 2 | link |
@angelika1109
@angelika1109
2011-10-18
8 /10
Przeczytane

Cieszę się, że John Mardsen napisał serię „Jutro”, uważam że jest to lektura obowiązkowa dla nastolatków i nie tylko. Dlaczego? Można się z niej wiele nauczyć, pokazuje nam czym jest prawdziwa przyjaźń, miłość, braterstwo i oddanie. Na pewno daje do myślenia, a poza tym czujemy więź z bohaterami i im dopingujemy oraz martwimy się o nich. To powieść, która przyciąga czytelnika. Już sam opis jest interesujący i sprawia, że pragniemy dowiedzieć się więcej.

× 2 | link |
@SlumberGirl
@SlumberGirl
2011-05-08
8 /10
Przeczytane

Książka moim zdaniem całkiem całkiem. Co prawda, mam wrażenie, że fabuła jest nie do końca przemyślana, ale jednak trzyma w napięciu. Nie obraziłabym się też, gdyby książka była trochę grubsza i trochę dokładniej przedstawiała tło wydarzeń. Fakt faktem, jest to dopiero pierwsza część, więc pozostaje czekać tylko na kolejną i mieć nadzieję, że druga część będzie udaną kontynuacją.

× 2 | link |
@loonafy
@loonafy
2011-06-23
8 /10
Przeczytane

Choć na początku (po opisie) miałam wrażenie, że książka jest podobna do znanej serii Gone, szybko pozbyłam się go. Powieść wciągnęła mnie, chociaż nie przepadam za książkami przygodowymi. Niektóre sytuacje były wręcz nieprawdopodobne - choćby wysadzenie mostu przez grupkę nastolatków, jednak i tak z chęcią sięgnę po kolejne części.

× 2 | link |
@Jjolka
2011-06-29
10 /10
Przeczytane

Dobrze się czyta :) Wielka niespodzianka ostatniego czasu. I wielki plus za to, że książka pojawiła się w Australii już w 93 roku tj przed serią Gone. Książek jest siedem i jakoś z początku nie wyobrażałam sobie kontynuacji przez siedem tomów (tylko uwielbianego Pottera w takiej ilości zaakceptowałam ;)

× 2 | link |
@szarikow
@szarikow
2011-12-26
5 /10
Przeczytane Przeczytane Na Kundziu :)))

Kiedy zaczynałam czytać tę książkę myślałam, że będzie to jedna z najlepszych pozycji w mojej biblioteczce (sądziłam tak przez rewelacyjne opinie) jednak im dalej zagłębiałam się w akcję tym mniej mi się podobała. Fabuła momentami naciągana w nagany i ewidentny sposób, wątki miłosne bohaterów-tandetne, a styl pisania (narrator 1 osobowy) nie bardzo mi się podobał. Występowały długie opisy przeszłości, charakterów postaci, a niektóre występowały po kilka razy! Na przykład nie potrafię teraz stwierdzić jak często Ellie mówiła o swoim zaskoczeniu miłością Homera i Fi. Dla mnie książka jest dobra, ale nie rewelacyjna. Myślę, że sięgnę po kolejną część, aczkolwiek już nie z takim entuzjazmem jak po pierwszej.

× 1 | link |
@Elen
@Elen
2012-02-03
Przeczytane

Podobała mi się, postępowanie bohaterów wydawało mi się logiczne i oczywiste, łatwo mi było wczuć się w opisywaną historię. Ciekawe pomysły i ich wykorzystanie przez nastolatki, akcja rozgrywająca się podczas wojny. Skłania do refleksji: jak my byśmy postąpili w obliczu zagrożenia? Czasem nudziły mnie rozważania narratorki- Ellie, ale podsumowując oceniam jak najbardziej na plus.

× 1 | link |
@melve
@melve
2011-09-05
10 /10
Przeczytane

Wspaniała. Coś wspaniałego. Ksiażka naprawdę posiada w sobie to coś. Jest najlepszym dowodem że młodzież nie tylko może zachwycić się fantastyką albo romansem, ale za to może zachwycić się pełną emocji i napięcia, książką przygodową. Jestem pod wielkim wrażeniem książki.

× 1 | link |
@Betsy
@Betsy
2013-02-13
8 /10
Przeczytane Serie

Książka zdecydowanie ma swój potencjał, który nie został w pełni wykorzystany przez autora. Wydaje się ciekawą i wciągającą lekturą, choć czasem przejawia irytujące momenty (głównie przemyślenia Ellie). Ale generalnie nie jest źle, czuję, że dam radę kontynuować serię:)

× 1 | link |
@Bujaczek
2011-07-03
10 /10
Przeczytane

Wystarczyło mi jedno popołudnie i trochę nocy, żeby ją przeczytać. I jestem zachwycona zarówno treścią jak i formą. Powieść jest napisana w taki sposób, że nie można się nudzić. Cały czas coś się dzieje. Czytaniu towarzyszy napięcie i ciekawość co będzie dalej.

× 1 | link |
@Tosia15
@Tosia15
2012-07-12
10 /10
Przeczytane

Książka mnie zachwyciła swoją oryginalnością i przemianą bohaterów. Przypadła mi do mojego gustu, choć jestem dość wybredna, co do książek. Z chęcią sięgnę (nawet już sięgnęłam po drugą część) po dalsze części. Polecam! :)

× 1 | link |
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

Niesamowite uczucie. Świadomość, że za chwilę na zawsze odmienisz czyjeś życie.
Tak, zło było wynalazkiem człowieka.
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

W pułapce nocy
W pułapce nocy
John Marsden
8.7/10
Mam na imię Ellie. Coś wam opowiem. To były nasze najlepsze wakacje. Ale po powrocie zastaliśmy coś,...
Jutro 3. W objęciach chłodu
Jutro 3. W objęciach chłodu
John Marsden
8.6/10
Mam na imię Ellie. Nie jestem już tą samą dziewczyną, która mieszkała z rodzicami w Wirrawee. Nikt z...
Jutro 4. Przyjaciele mroku
Jutro 4. Przyjaciele mroku
John Marsden
8.6/10
Jutro to fenomen. Powieści o grupie nastolatków, którzy walczą z tajemniczym wrogiem atakującym Aust...
Jutro 5. Gorączka
Jutro 5. Gorączka
John Marsden
8.6/10
Na chwilę przestałam oddychać. Wiedziałam, że nie zdołam go powstrzymać. W pewnym sensie wcale nie c...
Jutro 6. Cienie
Jutro 6. Cienie
John Marsden
9.3/10
Tu Ellie. Chciałabym wam opowiedzieć o tych, którzy ostatnio sporo zmienili w naszym życiu. Ale może...
Jutro 7. Po drugiej stronie świtu
Jutro 7. Po drugiej stronie...
John Marsden
9.3/10
- Jeśli was złapią, musicie udawać, że niczego nie wiecie. Jesteście tylko dzieciakami, które działa...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl