Kaprysy przeznaczenia

K.G. Lewis
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 21 ocen kanapowiczów
Kaprysy przeznaczenia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 21 ocen kanapowiczów

Opis

Iwo Accardi – pewny siebie playboy oraz następca przywódcy Camorry. Cechują go arogancja i bezwzględność.
Delia Rossi – kobieta z charakterem oraz córka capo di tutti capi Cosa Nostry. Nie daje sobą pomiatać i zawsze ma swoje zdanie, nieraz podkreślane odgłosem tłuczonego szkła.

Ich historia wydaje się jedną z wielu, jakie spotykają ludzi zmuszonych do zaaranżowanego małżeństwa w mafijnym półświatku. Jednak nikt nie był w stanie przewidzieć kaprysów przeznaczenia, z jakimi przyjdzie im się zmierzyć. Początkowa niechęć Delii, która za wszelką cenę przeciwstawia się tradycjom panującym w jej konserwatywnym świecie, przeistacza się w szansę na życie we dwoje. Niestety nie trwa to długo, a ich rzeczywistość szybko wali się jak domek z kart. Zarówno Iwo, jak i Delia będą musieli zmierzyć się z konsekwencjami przeszłości oraz nadchodzącą przyszłością. Czy uda im się być razem? Zdeterminowany Iwo będzie walczył z ich przeznaczeniem czy weźmie pod uwagę nastawienie Delii oraz jej hardość?

Co się wydarzy, gdy dwa nieustępliwe i wybuchowe temperamenty zderzą się ze sobą, a wzajemne emocje wybuchną ogniem pożądania?
Dodajmy do tego nieodpuszczających wrogów Accardiego, uparcie skrywaną przed Iwem tajemnicę Delii oraz nowego adoratora panny Rossi, a będzie się działo…
Data wydania: 2021-04-29
ISBN: 978-83-66754-23-2, 9788366754232
Wydawnictwo: WasPos
Cykl: Kaprysy przeznaczenia, tom 1
Kategoria: Romans erotyczny
Stron: 420
dodana przez: Lalka1

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Kapryśne zasady

3.11.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Życie, które podporządkowane jest jakimś wewnętrznym zasadom, które związane są z danym ugrupowaniem, kulturą lub zrzeszeniem, może być pełne cierpienia, jeśli nie możemy się im w żaden sposób przeciwstawić. Różnorakie nakazy i obowiązki tych ugrupowań bywają sprzeczne z ogólnie panującymi regułami życia panującymi wokół. Niestety wszelkie próby p... {} Recenzja książki Kaprysy przeznaczenia

@Grzechuczyta@Grzechuczyta {}× 13

Kaprysy przeznaczenia

24.04.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Jestem świeżo po lekturze kaprysów i mam ciężki orzech do zgryzienie jak się zabrać za recenzję książki. Ponieważ to debiut nie mamy porównania. Właśnie takie książki lubię. Oczywiście nie każdy debiut jest udany ale tu się nie zwiedziecie. Delia to córka capo Cosa Nostry. Jedyna córka i dość specyficzna. Do tej pory byliśmy przyzwyczajeni , ... {} Recenzja książki Kaprysy przeznaczenia

@Lalka1@Lalka1 {}× 1

Los bywa przewrotny

11.06.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Kaprysy przeznaczenia - K.G. Lewis Delia, jedyna córka mafiosa, która chce być normalna dziewczyna. Chce przeżyć swoje życie jak inne dziewczyny, chce studiować i poczuć życie inne niż te, które zna jej świat. Zawiera z ojcem umowę, że chce rozpocząć studia z daleka od Palermo, chce odebrać dyplom oraz ukończyć aplikacje, ale... No właśnie ale je... {} Recenzja książki Kaprysy przeznaczenia

Kaprysy Przeznaczenia

26.04.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Naznaczeni piętnem mafii, walczą z kapryśnym przeznaczeniem. Czy ich milodc wygra staracie z nirprzewidywalbym losem?" Intrygujący tytuł i zachęcająca do przeczytania okładka. Iwo to pewny siebie, arogancki i bezwzględny playboy, przyszły przywódca Camorry. Delia to charakterna kobieta, córka capo di tutti capi Costa Nostry. Gdy dowiaduje się,... {} Recenzja książki Kaprysy przeznaczenia

@paulaczyta@paulaczyta {}× 1

Moja opinia o książce

Opinie

@Grzechuczyta
2021-11-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Posiadam Recenzje

Książkę czyta się płynnie i z dość dużym zainteresowaniem dzięki temperamentnej bohaterce uwielbiającej wyrażać swoje emocje rzucaniem przedmiotów do celu, jakim jest jej rozmówca. Czytelnikiem będzie targać szereg różnorakich emocji zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. Okładka idealnie pasuje do głównego bohaterka, a także zapewne przykuje wzrok niejednej czytelniczki. Gorąco polecam książkę wszystkim fanów romansów mafijnych gotowych na niecodzienną historię, która porwie ich od pierwszych stron.

{}× 10 | link |
@Zaczytanablondynka
2021-06-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Kaprysy przeznaczenia - K.G. Lewis

Delia, jedyna córka mafiosa, która chce być normalna dziewczyna. Chce przeżyć swoje życie jak inne dziewczyny, chce studiować i poczuć życie inne niż te, które zna jej świat. Zawiera z ojcem umowę, że chce rozpocząć studia z daleka od Palermo, chce odebrać dyplom oraz ukończyć aplikacje, ale... No właśnie ale jest takie, że ojciec i tak chce wydać ją za mąż, by zaciśnic wieży dwóch rodzin. Decyzja Capo di tuti Cosa Nostry to świętość, i w tym przypadku też tak będzie. Ojciec zgadza się na warunki córki, ale jego warunek jest taki, że po ukończeniu szkoły, dziewczyna poślubi jednego z zaprezentowanych jej kandydatów na męża. Czy wybuchowa, temperamentna dziewczyna poskromi swoje pazurki i nie będzie rzucała kolejnym zestawem porcelany? Czy zaakceptuje to jaki kaprys ma przeznaczenie ?

Iwo Accardi to mężczyzna pewny siebie, następca Camorry. Bezwzględny. Playboy.

Historia może wydawać się banalna. W końcu aranżowane małżeństwo to nic nowego w tym świecie. Czy dziewczyna jest w stanie zaakceptować konserwatywne podejście półświatka w jakim żyje?
Czy początkowa niechęć dziewczyny, zmieni się w stosunku do Iwa? Czy kaprysy jakie przygotowało im przeznaczenie są do pokonania ? Przeszłość i przyszłość może zawalić się jak domek z kart... Czy harda i uparta Delia da szansę nieustępliwemu i zawziętemu chłopakowi ? Jak dwa tak mocne charaktery poradzą sobie z losem ?


Nie sądziłam, że książka z kategori...

{}× 2 | link |
@ksiazkawautobusie
2021-05-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Zgodzicie się chyba ze mną, że czasami zdarzają się takie książki, które przyciągają niczym magnes i wabią czytelnika na pokuszenie, który nie zna nawet skrawka opisu? Po prostu taką książkę chce się mieć bez względu na wszystko, tak też było w moim przypadku i „Kaprysów przeznaczenia”. Jak myślicie, moja intuicja mnie nie zawiodła i bawiłam się świetnie?

Ona – Delia Rossi – temperamentna i niesamowicie uparta, młoda kobieta, która doskonale wie, czego chce i czego oczekuje od życia. Nie dająca drugiej szansy, ona nie daje także możliwości wytłumaczenia swojego postępowania, bez względu na okoliczności. Od małego wiedziała, jaki czeka ją los i zdawała sobie sprawę, kim jest jej ukochany ojciec i jakie są tego konsekwencje. Córka nie byle kogo, bo wielkiego capo di tutti capi Cosa Nostry, wywalczyła sobie wyjątkowy przywilej – to ona może wybrać swojego męża, ale jedynie z kandydatów wybranych przez jej ojca. Delia wie, że nie każda kobieta żyjąca w tym mafijnym półświatku ma taki luksus i może doświadczyć wolności wyboru swojego towarzysza przez resztę życia. Dodatkowo wymogła ona na ojcu, iż zanim wypowie sakramentalne TAK, jej przyszły mąż będzie musiał zaczekać, aż ona ukończy studia. Jej wybór padł na przystojnego przyjaciela jej braci, który to na brak zainteresowania u płci przeciwnej zdecydowanie nie narzeka.

On – Iwo Accardi – bezwzględny mafiozo, syn przywódcy groźniej Camorry, nie...

{}× 1 | link |
@Zakochana_w_Romansach
2021-04-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

„(..)bywa, że sama miłość nie wystarcza. Możemy stawiać czoła przeznaczeniu, ale nikt nam nie gwarantował, że nie poniesiemy klęski”.

Tak wiem, powtarzałam to już nie raz, ale ja naprawdę bardzo lubię debiuty. Domyślam się, że niektórzy powiedzą: „no nie, kolejny romans mafijny”, ale będą też tacy, a wiem, że jest ich spora ilość, którzy stwierdzą, że to coś, co uwielbiają – i ja do takiej grupy się zaliczam.

To, że bardzo lubię romanse mafijne, nie jest niczym niezwykłym, a gdy dostaje w swoje ręce tak dobrze napisaną historię mafijną, to nie pozostaje mi nic innego, jak cieszyć się z tego jeszcze bardziej. I nie chodzi mi tu o żadne struktury mafijne, co to się muszą rządzić swoimi prawami, ale o losy bohaterów tak stworzone, że naprawdę trudno nie dostrzec pracy i serca włożonego w tę opowieść.

Zaaranżowane małżeństwo nie jest może niczym nowym w romansach mafijnych, jednak wykreowanie bohaterki, która nie jest szarą myszką poddającą się woli mężczyzn, a która dosłownie igra z ogniem jest czymś, czego pożądam w takim historiach.

Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że niektórym wybuchowy charakter Delii, i często mówienie z prędkością światła i robienie różnych, bardziej lub mniej pokręconych rzeczy, zanim cokolwiek się przemyśli, będzie przeszkadzało. Jednak do mnie ten jej czarny humor trafił doskonale, a pierwsza połowa książki dostarczyła mi nie mało rozrywki. Właściwie od samego początku główni bohaterowie zdobyli moją sympatię...

{}× 1 | link |
@przyrodazksiazka
2021-04-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Wyśmienita książka dla osób, które lubią nie tylko szybką akcję, ale i prawdziwie zawzięte charakterki:-) Przy tej pozycji nie będziemy się nudzić, a powiedziałabym nawet, że rozbudzi was z najgłębszej nudy. Ja sama przed lekturą miałam gorszy dzień i prawie przysypiałam, a gdy tylko przeczytałam pierwszą stronę, przetarłam oczy i wygodniej rozsiadłam się w fotelu. Ta powieść to prawdziwa przyjaciółka, która opowiada nam swoje rewelacje życiowe. Nawet nie śmiałam jej przerywać, czyli odejść od czytania. Tak bardzo chciałam ją wysłuchać do końca, że kompletnie nic mnie na około nie ciekawiło. Senność odeszła w zapomnienie, a ja przyczaiłam się na słuchanie najbardziej emocjonujących relacji.
Delli nie da się nie polubić. Ma ostry charakterek, ale tylko dlatego, że nie chce, by w przyszłości ktoś nią pomiatał. Potrafi upomnieć się o swoje i postawić twarde warunki. Zna swoją wartość i bardzo sobie ją ceni.
Iwo jest bardzo aroganckim mężczyzną. Zupełnie pewny siebie próbuje poskromić Delię i pokazać, gdzie jest jej miejsce. Lubi, kiedy wszystko idzie po jego myśli, a gdy nie idzie, sprawia, że ów krępująca myśl znika.
Oboje przyrównałabym do ziejących jadem buldogów. Są wyszkoleni na twarde osóbki i nie lubią, kiedy wchodzi im się w paradę. Zmuszeni do małżeństwa nie uginają się przed sobą. Mają dość tajemniczą przeszłość, która w pewnym momencie odbija się czkawką. Oboje będą musieli zawalczyć nie tylko o dobre imię. Rodziny z których pochodzą, to mafiozy, a ja...

{}× 1 | link |
@mamazonakobieta
2021-05-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

„Kaprysy przeznaczenia” to ciekawa, wciągająca książka, z którą bardzo miło spędziłam czas. Mnie zdecydowanie się podobała i z przyjemnością polecam.

{}× 1 | link |
@za_czytamm
2021-12-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@gosiekkulas1991
2021-07-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@Justyska
2021-07-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 2 /10
Przeczytane
@szewczyk.monika6
2021-06-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
JA
2021-05-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
NI
2021-05-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@historie_budzace_namietno
2021-05-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Egzemplarz recenzencki
@bethwithbooks
2021-05-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane 2021
@madziara091
2021-05-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“"-Nie igraj ze mną, kociaku, bo się doigrasz i przestanę być taki dobroduszny. A wtedy zobaczysz, jak to wszystko może rzeczywiście wyglądać - syczy ostrzegawczo, a jego twarz nie wyraża żadny...”
{}
#
“"Mam nadzieję, że jesteś z siebie dumny! Dostałeś to, czego chciałeś! I mnie zniszczyłeś! - wrzeszczę na niego. - Przyjęłam twoje warunki i zaręczyłam się z Iwem. Nawet mu serce, do cho lery, ...”
{}
#
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Kaprysy przeznaczenia. Tom 2
Kaprysy przeznaczenia. Tom 2
"K.G. Lewis"
{}8.5/10
Delia chciała dać nauczkę Accardiemu. Przeceniła jednak swoje siły, a przede wszystkim nie przewidz...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl