Karuzela na Placu Krasińskich

Tomasz Szarota
Karuzela na Placu Krasińskich
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Misja niemieckiego parlamentariusza mjr. Wernera Kiewitza, który 16 września 1939 r. w przeddzień sowieckiej agresji na Polskę, zaproponował obrońcom Warszawy złożenie broni, naloty sowieckie na Warszawę w latach 1941?1943, dzieje znaku Polski Walczącej, reakcje okupowanej Europy na oznakowanie Żydów Gwiazdą Dawida, kontrowersje wokół uwiecznionej w słynnym wierszu Czesława Miłosza "Campo di Fiori" karuzeli na Placu Krasińskich, sąsiadującej z płonącym, ogarniętym powstaniem gettem, to niektóre wątki opublikowanych w tym tomie studiów i szkiców z lat wojny i okupacji. Ułożone w tematycznych blokach, odzwierciedlają zakres poszukiwań badawczych Autora, ogniskujących się wokół zagadnień związanych z Polskim Państwem Podziemnym, trudnego tematu kolaboracji Polaków z obu okupantami, stosunków polsko-żydowskich, losów dwu okupowanych stolic: Warszawy i Paryża. Zebrane w książce teksty ? wiele z nich odkrywa nieznane dotąd karty wojennej historii ? drukowane były w trudno dostępnych periodykach specjalistycznych, a także w ?Tygodniku Powszechnym?, ?Polityce? i w dodatku do ?Rzeczpospolitej? ? ?Plus?Minus?, znalazły się tu również artykuły i referaty po raz pierwszy publikowane w polskiej wersji językowej.
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-7399-259-7, 9788373992597
Wydawnictwo: RYTM Agencja
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Tomasz Szarota Tomasz Szarota
Urodzony 2 stycznia 1940 roku w Polsce (Warszawa)
Tomasz Marceli Szarota – polski historyk, badacz historii XX wieku, profesor nauk humanistycznych, publicysta.

Pozostałe książki:

Życie codzienne w stolicach okupowanej Europy : szkice historyczne : kronika wydarzeń U progu zagłady. Zajścia antyżydowskie i pogromy w okupowanej Europie Okupowanej Warszawy dzień powszedni Tajemnica śmierci Starzyńskiego Zapomniana egzekucja, Natolin, listopad 1939
Wszystkie książki Tomasz Szarota

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Karuzela na Placu Krasińskich nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Karuzela na Placu Krasińskich. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl