Tajemnica śmierci Starzyńskiego

Tomasz Szarota
Tajemnica śmierci Starzyńskiego
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka zawiera opis dwu, konkurencyjnych, wzajemnie się wykluczających wersji śmierci prezydenta stolicy Stefana Starzyńskiego. Zarówno tej, zgodnie z którą został on zastrzelony przez gestapowców w 1939 roku w Warszawie albo w jej okolicach, jak i tej, zgodnie z którą rozstrzelano go w 1943 roku, jako „specjalnego” więźnia KL Dachau.

Śledztwo autora książki, podparte nowoodkrytymi dokumentami, w tym zeznaniami osób, z którymi stykał się Starzyński, prowadzi do konkluzji wyraźnie potwierdzającej jedną z przedstawionych wersji zdarzeń. Obok rozstrzygnięć dotyczących ostatnich dni Stefana Starzyńskiego, publikacja pokazuje też jego postać jako bohaterskiego prezydenta okupowanej stolicy, współtwórcy Służby Zwycięstwu Polski i w końcu więźnia Rzeszy.

Data wydania: 2020-09-30
ISBN: 978-83-11-15753-8, 9788311157538
Wydawnictwo: Bellona
Stron: 250
dodana przez: jatymyoni

Autor

Tomasz Szarota Tomasz Szarota
Urodzony 2 stycznia 1940 roku w Polsce (Warszawa)
Tomasz Marceli Szarota – polski historyk, badacz historii XX wieku, profesor nauk humanistycznych, publicysta.

Pozostałe książki:

Życie codzienne w stolicach okupowanej Europy : szkice historyczne : kronika wydarzeń U progu zagłady : zajścia antyżydowskie i pogromy w okupowanej Europie : Warszawa, Paryż, Amsterdam, Antwerpia, Kowno Karuzela na Placu Krasińskich Okupowanej Warszawy dzień powszedni
Wszystkie książki Tomasz Szarota

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Tajemnica śmierci Starzyńskiego nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Tajemnica śmierci Starzyńskiego. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl