Okupowanej Warszawy dzień powszedni

Tomasz Szarota
Okupowanej Warszawy dzień powszedni
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Nowe, poprawione i rozszerzone wydanie książki, cieszącej się w latach 70. i 80. ubiegłego wieku bardzo dużym zainteresowaniem, poświęconej życiu codziennemu w Warszawie pod okupacją niemiecką od 1 października 1939 do 31 lipca 1944 roku. Książka nie jest historią miasta w tym okresie, lecz obrazem dnia powszedniego społeczeństwa Warszawy. Mówi o warunkach bytowania ludności i sytuacji materialnej poszczególnych grup społecznych, o rozporządzeniach władz okupacyjnych, o nastrojach panujących w mieście, o sposobach radzenia sobie przez warszawiaków z codziennymi trudnościami, o zajęciach i formach spędzania wolnego czasu. Przynosi wiele informacji szczegółowych, m.in. o cenach, wysokości zarobków, systemie kartkowym, programach teatrzyków i kin oraz wielu innych elementach życia jawnego i konspiracyjnego. Osobna część książki poświęcona jest okupantom: władzom, wojsku i życiu niemieckiej ludności cywilnej w Warszawie w tym okresie.

Tomasz Szarota (urodzony w 1940 roku w Warszawie) jest profesorem w Instytucie Historii Polskiej Akademii Nauk, wybitnym specjalistą w zakresie historii najnowszej oraz autorem wielu książek poświęconych głównie Polsce i Europie pod okupacją niemiecką.
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-07-03239-9, 9788307032399
Wydawnictwo: Czytelnik
Stron: 572

Autor

Tomasz Szarota Tomasz Szarota
Urodzony 2 stycznia 1940 roku w Polsce (Warszawa)
Tomasz Marceli Szarota – polski historyk, badacz historii XX wieku, profesor nauk humanistycznych, publicysta.

Pozostałe książki:

Życie codzienne w stolicach okupowanej Europy : szkice historyczne : kronika wydarzeń U progu zagłady. Zajścia antyżydowskie i pogromy w okupowanej Europie Karuzela na Placu Krasińskich Tajemnica śmierci Starzyńskiego
Wszystkie książki Tomasz Szarota

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Okupowanej Warszawy dzień powszedni aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Okupowanej Warszawy dzień powszedni. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl