Katedra

Tomasz Bagiński, Jacek Dukaj
Katedra
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Tomasz Bagiński – twórca Katedry, filmu nominowanego do Oscara, i Jacek Dukaj – autor prozy, na której motywach powstał film, wznoszą w tej książce Katedrę wspólnie. Jej architektura to wartka akcja, tajemnicza historia oraz porywające wyobraźnię, najbardziej efektowne kadry z filmu.

Gdy filmowa realizacja Katedry zdobywa uznanie i rozgłos światowy, łatwo zapomnieć, że w istocie cały ów proces napędzany był mocą tej samej nierozumnej, radosnej, dziecinnej fascynacji, która sprawia, że wieczorami, nocami, z wysuniętym językiem i wypiekami na policzkach ślęczymy nad naszymi wariackimi projektami - nie ma znaczenia: przy sztaludze, nad rękopisem, przy komputerze, nad oryginalnym konstruktorem elektronicznym, nad deską kreślarską czy zupełnie już abstrakcyjnym modelem matematycznym - bo jest zbyt piękne, bo złapało serce i umysł, bo nie sposób się oprzeć.
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-08-04280-9, 9788308042809
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Kategoria: Fantasy
Stron: 110

Autor

Tomasz Bagiński Tomasz Bagiński
Urodzony 10 stycznia 1976 roku w Polsce
Polski rysownik, animator, reżyser. Jest artystą samoukiem. Na Politechnice w Warszawie studiował architekturę, którą porzucił po trzech latach dla robienia filmów. Jego film Katedra w 2002 roku nominowano do Oscara za najlepszy krótkometrażowy film...

Pozostałe książki:

Inne pieśni Katedra
Wszystkie książki Tomasz Bagiński

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Katedra aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Katedra. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl