Kiedy wybuchnie wojna?

Piotr M. Majewski
9.3 /10
Ocena 9.3 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Kiedy wybuchnie wojna?
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.3 /10
Ocena 9.3 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Brudne intrygi polityczne, wielkie spektakle propagandowe, zawiła walka wywiadów i perfidne kampanie prowadzone na łamach prasy. To książka o kulisach uprawiania polityki. Autor przedstawia w niej modelowy przypadek sytuacji, gdy w imię ratowania pokoju Europa uczyniła milowy krok w kierunku katastrofalnej wojny.
Data wydania: 2019-08-30
ISBN: 978-83-66232-41-9, 9788366232419
Wydawnictwo: Krytyki Politycznej
Seria: Historyczna [Krytyka Polityczna]
Stron: 458
dodana przez: mrbiggles

Autor

Piotr M. Majewski Piotr M. Majewski
Urodzony 16 marca 1972 roku w Polsce (Warszawa)
Piotr Maciej Majewski – polski historyk dziejów najnowszych, zajmujący się między innymi historią Czech i Czechosłowacji oraz stosunkami czesko-niemieckimi w XIX i XX wieku, w latach 2009–2017 zastępca dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, ...

Pozostałe książki:

Kiedy wybuchnie wojna? "Niemcy sudeccy" 1848-1948: historia pewnego nacjonalizmu Dekady 1945-1954 Zmarnowana szansa? Możliwości obrony Czechosłowacji jesienią 1938 roku
Wszystkie książki Piotr M. Majewski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Kiedy wybuchnie wojna?? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@karbonariusz8
2023-02-01
10 /10
Przeczytane

Bardzo ważna książka ukazująca smutny upadek Czechosłowacji, jedynego demokratycznego kraju, który w drugiej połowie lat 30. XX w. istniał w tej części Europy. Do upadku Czechosłowacji przyczyniły się przede wszystkim faszystowskie Niemcy. Jednocześnie trzeba wskazać na niechęć do Czechosłowacji ówczesnych Węgier i Polski.

× 7 | link |
@snaky_reads
2022-01-31
10 /10
Przeczytane

Uwielbiam książki historyczne. Mają one jednak to do siebie, że jeśli się nie skupi podczas lektury, jeśli nie będzie się robiło notatek, które potem się utrwali, to nie za wiele się zapamięta. Dobra pozycja historyczna ma bowiem dużo szczegółów i informacji, których nie idzie przyswoić za pierwszym razem. Nie inaczej jest w przypadku „Kiedy wybuchnie wojna? 1938. Studium kryzysu” Piotra M. Majewskiego.

Nie świadczy to jednak o bezsensowności czytania takich książek. Zawsze przecież zapamiętuje się jakiś zarys, podstawowe informacje powtarzane kilka razy. Kłamstwem byłoby więc stwierdzenie, że nic mnie lektura nie nauczyła i nic z niej nie wyniosłem. To pozycja dobra jako wstęp na przykład do szkolnych lekcji historii czy przypomnienia sobie czasów II wojny światowej. W „Kiedy wybuchnie wojna?” autor zadbał o zarysowanie zaostrzającego się dzień po dniu konfliktu niemiecko-czechosłowackiego oraz reakcji Europy.

Przede wszystkim absolutnie uwielbiam język książki. Styl jest przyjemny, zrozumiały, autor nie stosuje jakichś szczególnie trudnych zwrotów. Pióro Majewskiego jest lekkie i przypomina typowo gawędziarski styl, co tworzy strefę komfortu dla czytelnika, pomimo trudnego tematu. Da się to bardzo wyczuć w audiobooku czytanym przez Leszka Filipowicza, który głosem idealnie oddaje styl autora.

„Kiedy wybuchnie wojna” to bardzo szczegółowe kompendium wiedzy na temat sytuacji Czechosłowacji oraz nastrojów w Europie roku 1938. Zapewniam, że ni...

× 4 | link |
@piaty
2024-01-17
10 /10
Przeczytane Audiobook
@Galene
2021-01-14
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

Obie strony konfliktu weszły na na drogę otwartej konfrontacji: jedna otwarcie do niej dążyła, druga otwarcie okazywała, że za wszelką cenę chce jej uniknąć.
Dyplomata to człowiek, który dwukrotnie się zastanowi, zanim nic nie powie.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl