Opinia na temat książki Klątwa złotego smoka

@zaczytana85 @zaczytana85 · 2020-05-28 09:55:55
Przeczytane Z biblioteki
Zdecydowanie najlepsza z części, które dotychczas przeczytałam. Znajdziemy tu intrygę, tajemnicę, zagadkę a wszystko to naszpikowane niesamowitą historią oraz starymi legendami.
Na Londyński Dom Aukcyjny napadają ninja kradnąc trzy obrazy malowane na jedwabiu. Następnego dnia za sprawą tych samych osobników dochodzi do kradzieży w British Museum.
Do akcji wkracza detektyw Gordon Archer - najlepszy śledczy Jej Królewskiej Mości. Niczym Sherlock Holmes z dociekliwym umysłem, wraz ze swym nieodłącznym kompanem Wotsonem.
Gdy inspektor pracuje nad sprawą, piątka przyjaciół prowadzi własne dochodzenie, a wszystkie ślady prowadzą do Kraju Kwitnącej Wiśni.
Lektura wciąga od pierwszej strony. Wątek goni za wątkiem. Nie można się od niej oderwać.Już sama okładka wabi kolorem czytelnika.Ilustracje uzupełniają wydarzenia zawarte w książce.
Autorka zalawirowała fabułą sprawiając, że w pewnym momencie nie wiadomo kto jest pozytywną, a kto negatywna postacią.
Oczywiście nie byłaby sobą , gdyby nie wprowadziła kilku zagadnień związanych z japońską historią i kulturą.
Świadome połączenie edukacji z przyjemnością zmienia naukę w proces przynoszący szybki efekt. Wiele interesujących informacji znajduje się w ramkach, wraz z wyjaśnieniem trudnego słownictwa.
Agnieszka Stelmaszyk w każdym tomie dodaje osobę, która pomaga dzieciakom przy śledztwie . I tak mamy tym razem. Detektyw jest ową postacią opisaną w bardzo humorystyczny sposób.
Czym zaskoczy mnie następny tom Kronik Archeo ? Nie wiem. Lecę sprawdzić.
Ocena:
Klątwa złotego smoka
3 wydania
Klątwa złotego smoka
Agnieszka Stelmaszyk
8.4/10
Cykl: Kroniki Archeo, tom 4
Dlaczego w Londynie giną japońskie dzieła sztuki? Jakie tajemnice kryje statek widmo? Kim jest starzec sączący kufel grogu w zadymionej tawernie? I co ma wspólnego z piratem Blackiem Willem? Czy ostat...
Komentarze

Pozostałe opinie

Książka może być naprawdę bardzo interesująca, uwielbiam Japonię i całą serię pani Stelmaszyk = ich połączenie może być zabójczo fantastyczne. Muszę jeszcze nadrobić poprzednią część :c

O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl