Klub Dantego

Klub Dantego
3.71
Ocena 3.71 na 5 możliwych
Na podstawie 62 ocen kanapowiczów
Niezwykła powieść kryminalna - uczta dla miłośników fabuł detektywistycznych ...
Niezwykła powieść kryminalna - uczta dla miłośników fabuł detektywistycznych i wyrafinowanych nawiązań literackich, porównywana z "Imieniem róży" Umberto Eco. Efektowna intryga i wyraziste postacie. Boston, rok 1865. Niespodziewana seria brutalnych morderstw wstrząsa miastem. W tym samym czasie ...
Pełny opis
Data wydania:
ISBN: 9788308040133
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Napisz swoją opinię

Opinie

@hotaru
@hotaru 2007-08-29
Przeczytane (2007-08-29)
Ledwo przez nią przebrnąłem. Zachwalana przez znajomych, rozkręcała się długo, przez moment była intrygująca, a potem znów nudy. Nie spodobało mi się rozwiązanie akcji, nie było w nim "tego czegoś".Ogólnie, nie polecam szukających kryminału. Można przeczytać tylko jeśli kogoś interesuje Boston z tamtego okresu, bo akurat klimat tego miejsca został oddany dość wiernie, jak mniemam. A przynajmniej, tak sobie go wyobrażałem.
@Karenina
@Karenina 2010-07-18
Zgodzę się z tym, że klimat Bostonu tamtych czasów został rewelacyjnie oddany. Czyta się lekko, momentami się dłuży, ale i tak czytelnik trzymany jest w napięciu. Czytałam też "Cień Poe'go" i odnoszę wrażenie, że autor ma problemy z zakończeniami...jakby było ich kilka a autor nie umie pożegnać się ze swoimi przyszłymi czytelnikami. Ciekawe jak będzie w przypadku "Zagadki Dickensa"?
@Nancy
@Nancy 2014-01-21
Przeczytane (2014-01-21)
Z początku książkę czyta się koszmarne. Autor pisze ciężko i chaotycznie, trudno odnaleźć się w jego toku myślenia. Kiedy jednak przebrnie się przez pierwsze 200 stron i przyzwyczai się do stylu, fabuła robi się nawet bardzo ciekawa. Atutem jest tutaj interpretacja Piekła Dantego. Książka z pewnością lepsza od "Cienia Poego", choć nie wybitna.
@Maynard
@Maynard 2008-08-18
Przeczytane (2008-08-18)
Niestety, pomimo autografu i dedykacji autora, powieść okazała się troszkę "zimną zupą". Powolna intryga, zbyt dużo amerykanizmów, niezbyt wciągająca akcja. Przeciętna powieść amerykańskiego studencika, u nas coś podobnego mogli by napisać nawet licealiśći ("Klub Mickiewicza" ;-) broń boże nie mylić z "Klubem Dumas"!
@Alassea
@Alassea 2011-06-04
Przeczytane (2011-01-01)
Na początku książka strasznie mi się dłużyła, ale w im dłużej czytałam, tym stawała się bardziej wciągająca. Świetny klimat Bostonu i świata poetów, bardzo dobry pomysł na morderstwa, ale miałam nadzieję, że zrobi na mnie większe wrażenie. Była chyba zbyt trochę przewidywalna.
@Ornery_Ola
@Ornery_Ola 2009-08-28
Przeczytane (2009-08-28)
Upór zmusił mnie do przeczytania tej książki w całości. Sam pomysł, by „fireside poets” ścigali mordercę, ma potencjał. Mogłoby być ciekawie, mogłoby nawet być zabawnie. Niestety było po prostu nudno.
@la_pinguin
@la_pinguin 2012-03-15
Przeczytane (2012-03-15)
Początkowo nużąca i zniechęcająca, miałam ochotę zrezygnować ale postanowiłam dać jej szansę. Nie wykorzystała jej w pełni. Co prawda kolejne rozdziały były od pierwszych ciekawsze, ale
@Draven87
@Draven87 2009-06-13
Przeczytane (2009-06-13)
A mnie tam się bardzo podobała:)Jak dla mnie to książka na cztery z plusem,doskonale opisuje Boston,a cała historia może dodatkowo zachęcić do przeczytania "Boskiej Komedii" Dantego:)
@kuciej
@kuciej 2009-07-23
Przeczytane (2009-07-23)
Moim zdaniem dobrze napisana książka. Fakt, momentami się dłuży, jakby autor nie miał pomysłu na rozwój akcji, ale ogólnie dość szybko się czyta.
@anatola
@anatola 2012-05-15
Przeczytane (2012-05-15)
Książka bardzo fajna.Bohaterowie ciekawie naszkicowani, sama fabuła jest interesująca i wciągająca.
Klub Dantego

Niezwykła powieść kryminalna - uczta dla miłośników fabuł detektywistycznych i wyrafinowanych nawiązań literackich, porównywana z "Imieniem róży" Umberto Eco. Efektowna intryga i wyraziste postacie.
Boston, rok 1865. Niespodziewana seria brutalnych morderstw wstrząsa miastem. W tym samym czasie niewielkie grono akademików kończy prace nad pierwszym amerykańskim przekładem Boskiej Komedii Dantego i zamierza odsłonić Nowej Anglii niesamowite wizje zawarte w tym dziele. Przedsięwzięciu temu sprzeciwiają się miejscowe władze, dopatrujące się w papistowskich treściach włoskiego arcydzieła niebezpieczeństwa dla spokoju protestanckiego miasta. Narażeni na groźby i szykany z ich strony członkowie Klubu Dantego - poeci i profesorowie uniwersytetu: Henry Wodsworth Longfellow, Olivier Wendell Holmes, James Russell Lowell i ich wydawca James T. Fields - starają się utrzymać swą translatorską misję w tajemnicy. W tym samym czasie policyjne śledztwo utyka w ślepym zaułku, akademicy zaś niespodziewanie odkrywają, iż zabójstwa wystylizowano zgodnie z "piekielnymi wzorami", uwiecznionymi w dziele włoskiego poety. Zadaniem członków Klubu Dantego stanie się powstrzymanie zabójcy - Nicolas Rey, jedyny czarny policjant w Bostonie, wbrew policyjnym regułom podejmie z nimi współpracę. Morderca okaże się być bliżej niż można było pomyśleć.
Przygotuj się na mocne wrażenia, jeśli chcesz go poznać.
"Matthew Pearl jest wschodzącą gwiazdą współczesnej literatury - błyskotliwy, pomysłowy, wszechstronnie utalentowany autor "- Dan Brown, autor Kodu Leonarda.

Autorzy
Matthew Pearl
Matthew Pearl (ur. w 1975 w Bostonie) – amerykański pisarz. Ukończył studia filologiczne na Harvardzie i prawo w Yale. Otrzymał prestiżową Nagrodę Dantego, przyznawaną przez Dante Society of Americ...
Inne książki:
Książka DER DANTE CLUB
Książka The Poe Shadow
Książka Cień Poego
Książka Dante Club
Książka Last Dickens
Współtworzący tą stronę
puchar
MA
@madamea pierwsza opinia