Kobieta, która skłamała

Claire Douglas
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 12 ocen kanapowiczów
Kobieta, która skłamała
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 12 ocen kanapowiczów

Opis

Emilia Ward to zwyczajna kobieta mieszkająca w podmiejskiej części Londynu wraz z mężem i dwójką dzieci – nastolatką z pierwszego małżeństwa i kilkuletnim chłopcem z obecnego. Jest również poczytną autorką powieści o detektyw Mirandzie Moody.

Gdy Emilia rozpoczyna prace nad dziesiątą częścią serii, dzieje się coś niepokojącego: doświadcza incydentu żywcem wyjętego z jednej z jej książek. W pierwszej chwili uznaje, że to zbieg okoliczności. Ale potem to się dzieje znowu. I jeszcze raz.

Wszystko się zmienia, gdy ktoś z jej otoczenia umiera w taki sam sposób, jak ofiara w książce, którą właśnie pisze…

Dlaczego ktoś to robi?

Skąd wie, o czym pisze?

A jeśli Emilia i jej rodzina są następni?

Wydanie 1 - Wyd. Filia
Tytuł oryginalny: The Woman Who Lied
Data wydania: 2024-03-06
ISBN: 978-83-8357-269-7, 9788383572697
Wydawnictwo: Filia
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 384
dodana przez: Vernau

Autor

Claire Douglas Brytyjska pisarka. Przez piętnaście lat pracowała jako dziennikarka, pisując zarówno do kobiecych magazynów, jak i ogólnokrajowych gazet. Swoje dziecięce marzenie o wydaniu powieści zrealizowała w 2013 roku, wygrywając konkurs na najlepszą debiutanc...

Pozostałe książki:

Siostry Odwet Dziewczyny, które zaginęły Para spod numeru 9 Kobieta, która skłamała Ktokolwiek widział
Wszystkie książki Claire Douglas

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Uważaj co piszesz.

10.03.2024

"Kobieta, która skłamała" to thriller psychologiczny autorstwa Claire Douglas, który wciąga czytelnika w wir intryg i tajemnic. Główną bohaterką jest Emilia Ward, z pozoru zwyczajna kobieta mieszkająca w Londynie z rodziną i ciesząca się powodzeniem jako pisarka kryminałów. Jednakże, gdy Emilia zaczyna doświadczać zdarzeń przypominających sceny z... Recenzja książki Kobieta, która skłamała

@Malwi@Malwi × 30

„W końcu ma swój dom marzeń... Jednak ktoś chce ujawnić prawdę...”

26.03.2024

Wchodząc w świat „Kobiety, która skłamała” autorstwa Claire Douglas, przygotujcie się na emocjonującą podróż przez labirynt tajemnic i napięcia, którego efektem jest przerażająco wciągający thriller psychologiczny. Douglas doskonale manipuluje naszymi odczuciami, budując napięcie poprzez coraz to bardziej skomplikowane układanki, które doprowadzaj... Recenzja książki Kobieta, która skłamała

Kobieta, która skłamała

8.04.2024

"Kobieta, która skłamała" to thriller psychologiczny autorstwa Claire Douglas, który wciąga czytelnika w nieprawdopodobną historię. Czy drobne kłamstewko zostanie odkryte ? Co może się wydarzyć, zanim zostanie ujawnione ? ... Recenzja książki Kobieta, która skłamała

@promyk1@promyk1 × 1

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@przyrodazksiazka
2024-04-14
10 /10
Przeczytane

Kobieta, która skłamała. Ta historia potrafi wstrząsnąć chyba każdym czytelnikiem. Można się domyśleć, że dotyczy się kłamstwa, ale nie wiecie jak poważnego kalibru. To naprawdę świetny thriller z naciskiem na psychologiczny, gdyż każda postać jest tajemnicza i podejrzana. Starają się zachowywać normalnie, ale można dostrzec, że nie zawsze im to wychodzi. Czyżby zatem mieli coś mrocznego do ukrycia?
Historia bardzo mi się spodobała, bo zawiera motyw książki w książce. Poznamy pisarkę, która opisała pewną historię w swojej książce, ale wciąż nie jest pewna jej zakończenia. Innym drukiem czytamy o wydarzeniach z książki, która po części jest prawdą. Co jakiś czas jednak pisarce przytrafiają się zdarzenia ze swojej historii, lecz nie każdy chce w to uwierzyć. Czuje się obserwowana i śledzona, wpadając w coraz większy popłoch. Co ciekawe, obracając się w znanym towarzystwie prawie każdy chce przeczytać jej książkę jeszcze przed wydaniem. Bywają natarczywi, a czasami zbyt ciekawscy. Wszystkich najbardziej ciekawi koniec, a autorka coraz więcej ma nad nim wątpliwości, gdyż boi się, że ktoś naśladuje mordercę, a tym samym jej może grozić niebezpieczeństwo. Cała opowieść ma jednak drugie dno osoby, którą znamy i o której nie pomyśleliśmy, że miała inny cel, niż był sugerowany. Jedyne, co jest pewne, to miłość. Dla najbliższych jesteśmy w stanie zrobić naprawdę wszystko, a niektóre sprawy na jaw mogą wyjść po wielu latach. Kobiety z książki sporo kłamały. Były to dawne kłamst...

× 2 | link |
@coolturka104
2024-03-28
7 /10
Przeczytane

"Kobieta, która skłamała" to już szósty thriller psychologiczny Claire Douglas wydany w Polsce, dwa poprzednie zostały świetnie przyjęte i narobiły dużo pozytywnego szumu.

Emily Ward jest znana z cyklu powieści o detektyw Moody. Kobieta pragnie zmiany i postanawia, że tom dziesiąty będzie tym ostatnim i w tym celu zamierza uśmiercić swoją główną bohaterkę. Wtedy wokół niej zaczynają dziać się niepokojące rzeczy, jakby żywcem wyjęte z jej powieści.

Motyw książki w książce? Szczerze niezbyt za nim przepadam — za dużo chaosu i mącenia. Wstawki z książki Emily wydawały mi się zbędnym elementem, choć dopiero po lekturze w pełni zrozumiałam ich znaczenie. Kluczowy jest tu motyw stalkingu i to właśnie od dominuje.
Książka napisana jest lekkim zrozumiałym językiem i właśnie to spowodowało, że chciałam czytać tę historię, choć początkowo bardziej przypomina powieść obyczajową niźli thriller, a przyprawiająca o dreszczyk akcja rozkręca się dopiero w drugiej połowie. Poznajemy Emily i jej patchworkową rodzinę, i dziwne, mocno niepokojące wydarzenia, tak bardzo podobne do tych z jej książek. Kto uwziął się na pisarkę i jak to się skończy? I kim do cholery jest Daisy?!

× 2 | link |
@monika8905
2024-04-30
Przeczytane

Emilia Ward mieszka wraz ze swoim mężem, synem oraz córką z poprzedniego małżeństwa pod Londynem. Wiodą szczęśliwe życie dopóki nie zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Emilia jest pisarką, właśnie kończy ostatnią część serii o detektyw Mirandzie Moody. Nagle kobieta ma wrażenie, że wokół niej zaczynają dziać się sceny żywcem wyjęte z jej książek. A najgorsze jest to, że główna bohaterka na koniec umiera, czy to oznacza, że Emilia jest w niebezpieczeństwie?
Jeśli jeszcze nie czytaliście najnowszej książki Claire Douglas to gorąco zachęcam.
Barwni bohaterowie, wzbudzają wiele emocji.
Fabuła książki owiana jest tajemnicą, a zakończenie jest bardzo zaskakujące.
Ta historia pokazuje, że tak na prawdę czasami nie znamy do końca osób, które nas otaczają.
Uwielbiam tego typu książki i gorąco polecam.

× 1 | link |
@kamafama0713
2024-03-31
10 /10

Emilia Ward ma wszystko o czym kiedykolwiek marzyła, choć droga do osiągnięcia szczęścia była niezwykle długa i wyboista.
Kobieta jest pisarką, książki z serii o policyjnej detektyw Mirandzie Moody, które tworzy sprzedają się w milionach egzemplarzy ,a u swego boku ma kochającego męża - Elliotta oraz dwoje wspaniałych dzieci.
Pragnie jednak rozwijać swój warsztat dlatego postanawia rozstać się z panią komisarz..
Niestety pewnego dnia kruchy spokój zostaje brutalnie zburzony.
Wygląda bowiem na to, że znana autorka padła ofiarą niezrównoważonego fana- odbiera bowiem przesyłkę identyczną jak ta, którą w pierwszej części cyklu otrzymała jej bohaterka.. A to dopiero początek historii..
Czy znana autorka może czuć się bezpieczna?
A może prześladowca jest zdolny do wszystkiego?
Komu Em może ufać i jakie sekrety wyjdą na jaw?
Z piórem Claire Douglas zetknęłam się czytając Dziewczyny które zaginęły i byłam zachwycona..
Tym razem zanurzyłam się w umysł pisarki żyjącej niemal na krawędzi szaleństwa. Szybko bowiem okazało się, że to, co ją spotyka.. jest dziełem kogoś kogo kobieta dobrze zna.
Czy policji uda się odkryć prawdę? Kto straci życie, a kto okaże się stać murem za żoną i matką dwójki dzieci?
Z każdą kolejną przeczytaną stroną pytania mnożyły się jak grzyby po deszczu wraz z każdym nowym tropem i wydarzeniem.
Dosłownie miałam ciarki i niczego nie mogłam być pewna .
Zakończenie naprawdę wbija w fotel!
Gorąco polecam ...

| link |
@Julita_Dziwis_2
2024-05-02
9 /10
Przeczytane
@promyk1
2024-04-08
8 /10
Przeczytane
BT
@Bozena_T
2024-03-28
6 /10
Przeczytane
@zaczytana.archiwistka
2024-03-26
8 /10
@nellik29
2024-03-31
6 /10
Przeczytane
@g.sekala
2024-03-14
8 /10
Przeczytane
@KamCzyta
2024-03-12
7 /10
Przeczytane thriller audiobook
@Malwi
2024-03-10
6 /10
Przeczytane
@pardobicka
2024-03-14
6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Kobieta, która skłamała. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl