Kobieta w Watykanie. Jak żyje się w najmniejszym państwie świata

Magdalena Wolińska-Riedi
6.7 /10
Ocena 6.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Książka Kobieta w Watykanie. Jak żyje się w najmniejszym państwie świata
Książka Kobieta w Watykanie. Jak żyje się w najmniejszym państwie świata
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.7 /10
Ocena 6.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Poznaj świat, do którego dostęp mają tylko nieliczni! Watykan – miejsce od wieków wzbudzające emocje, mające swoje sekrety, niedostępne. Rozbudzające wyobraźnię pisarzy i reżyserów. Wielu próbowało zgłębiać jego tajemnice. Magdalena Wolińska-Riedi, jako jedna z nielicznych kobiet, mieszkała za Spiżową Bramą przez prawie dwadzieścia lat. Teraz opowiada czytelnikom o tym, jak wygląda codzienne życie w najmniejszym państwie świata. Zdradza zaskakujące fakty i ciekawostki. Tłumaczy, jak działa system karny, administracyjny, opieka medyczna. Jak wygląda watykański paszport, ile cel ma tamtejsze więzienie i czy dzieci mogą zapraszać kolegów i robić w watykańskim mieszkaniu imprezy? Watykan to nie tylko siedziba najwyższych władz Kościoła katolickiego, to również miejsce życia blisko czterystu obywateli, z czego stu świeckich, których sąsiadem jest sam papież.  
Data wydania: 2019-09-16
ISBN: 978-83-240-5900-3, 9788324059003
Wydawnictwo: Znak
Stron: 400
dodana przez: kazal_ka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

O miejscach gdzie nie każdy może zajrzeć.

24.02.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Chyba nie ma nikogo w Polsce, kto nie widziałby choć raz relacji lub zdjęcia z placu Św. Piotra w Rzymie. Ta charakterystyczna budowla jest symbolem najmniejszego państwa świata Watykanu. Nam Polakom jest on szczególnie bliski za sprawą Jana Pawła II i wielu wciąż podróżuje do Włoch aby poczuć tą atmosferę. Ale najczęściej zatrzymują się na placu,... {} Recenzja książki Kobieta w Watykanie. Jak żyje się w najmniejszym państwie świata

@agulkag@agulkag {}× 6

Moja opinia o książce

Opinie

@milena9
2020-07-29
Przeczytane

Znajdziemy tutaj nie tylko opis emocji wiązanych z odchodzeniem Jana Pawła II, niepewność, ale także i ciekawość, kto będzie Jego następcą, a tym samym, jaki kierunek obierze Kościół, ale przede wszystkim opis trzech pontyfikatów, a także historię Gwardii Szwajcarskiej, letniej papieskiej rezydencji w Castell Gandolfo, funkcjonowaniu watykańskiego wymiaru sprawiedliwości podany na bardzo trudnych dla Kościoła przykładach Watiliks i sprawie arcybiskupa Wesołowskiego.

Wolińska-Riedi dużo miejsca i uwagi poświecą Benedyktowi XVI i temu, że był niesłusznie postrzegany, jako żelazny Kardynał z Bawarii, który przy bliższym poznaniu okazje się bardzo ciepły i serdeczny.
całość recenzji na blogu : https://nieuczesanemilkapisze.blog.deon.pl/…/kobieta-w-waty……a-wolinska-riedi/

{} | link |
@rabebucher
2020-07-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Posiadam 2020

Trochę mnie rozczarowała ta książka, bo liczyłam na bardziej osobiste spojrzenie autorki na Watykan, a mniejszą dawkę historii tego najmniejszego i najbardziej nietypowego państwa. Byłam ciekawa jak naprawdę żyje się tym nielicznym świeckim kobietom w Watykanie, a nie do końca otrzymałam informacje na ten temat. Nie podobało mi się też, że autorka się wielokrotnie powtarzała różne stwierdzenia, jakby chciała je na siłę wbić do głowy czytelnikom. Mam też wrażenie, że cała ta książka była dość chaotyczna, zabrakło w niej nieco uporządkowania.
Nie jest to zła publikacja, ale pozostawia pewien niedosyt.


Przeczytana w ramach Olimpiady Czytelniczej

{} | link |
@agulkag
2020-02-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@polokokta
2020-02-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane 2020

Cytaty z książki

O nie! Książka Kobieta w Watykanie. Jak żyje się w najmniejszym państwie świata. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe