Kochając wroga. Tajemnice łączniczki

Gosia Nealon
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 22 ocen kanapowiczów
Kochając wroga. Tajemnice łączniczki
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 22 ocen kanapowiczów

Opis

Jak odkryć prawdę, gdy na jaw wychodzą kolejne sekrety?
Ukochany! Piszę, choć nie odpowiadasz. Tak bardzo pragnę wyjaśnić Ci, dlaczego zniknęłam! Obiecałeś, że po wojnie mnie odnajdziesz. Dlaczego milczysz? Czekam – nie tylko ja…
Twoja Wanda

Warszawa 1944. Bracia bliźniacy. Amerykański szpieg Finn i SS-man Stefan. Dobry i zły. Obaj stają na drodze łączniczki Wandy. Jeden zabija jej ojca, drugi ratuje jej życie.
Wanda zakochuje się – ale w którym z braci? Zanim zdąży odpowiedzieć sobie na to pytanie, Warszawa staje w ogniu walki. Gorący romans zostaje brutalnie przerwany. Czy odnajdą się w powojennej zawierusze? I najważniejsze: czy wzajemnie sobie wybaczą?

Wydanie 1 - Wyd. Znak
Data wydania: 2024-01-10
ISBN: 978-83-240-6824-1, 9788324068241
Wydawnictwo: Znak
Stron: 320
dodana przez: Sabina

Autor

Gosia Nealon Gosia Nealon urodziła się i dorastała w Polsce, mieszka w Nowym Jorku, gdzie robi karierę pisarki. Jest autorką bestsellerowego cyklu The Secret Resistance. Prywatnie jest mamą trzech synów.

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Ostatni szkic

WYBÓR REDAKCJI
11.01.2024

[…] 𝑡𝑟𝑢𝑑𝑛𝑜 𝑜 𝑔ł𝑢𝑝𝑠𝑧ą 𝑠𝑝𝑟𝑎𝑤ę 𝑛𝑖ż 𝑤𝑎𝑙𝑘𝑎 𝑧 𝑤ł𝑎𝑠𝑛𝑦𝑚𝑖 𝑢𝑐𝑧𝑢𝑐𝑖𝑎𝑚𝑖. 𝑍𝑤ł𝑎𝑠𝑧𝑐𝑧𝑎 𝑔𝑑𝑦 𝑗𝑢𝑡𝑟𝑜 𝑗𝑒𝑠𝑡 𝑡𝑎𝑘𝑖𝑒 𝑛𝑖𝑒𝑝𝑒𝑤𝑛𝑒 […] 𝐾𝑜𝑐ℎ𝑎𝑗ą𝑐 𝑤𝑟𝑜𝑔𝑎 to bardzo zgrabnie skonstruowana historia napisana pięknym i lekkim językiem stricte po amerykańsku z dużym rozmachem, chociaż dotyka naszej wojennej rzeczywistości. Autorka powieści jest rodowitą Polką, ale od lat mieszka w Nowy... Recenzja książki Kochając wroga. Tajemnice łączniczki

@gala26@gala26 × 27

Wojenna miłość

23.01.2024

Czytając "Kochając wroga" nie sposób uciec od pytania, czy taka historia mogła się wydarzyć? Ale czy na pewno potrzebujemy odpowiedzi na takie wątpliwości? Moim zdaniem, nie należy roztrząsać prawdopobieństwa zdarzeń w powieści Gosi Nealon. Warto, mówię to z całym przekonaniem, dać się ponieść zdarzeniom opisanym w książce i przyglądać się bohater... Recenzja książki Kochając wroga. Tajemnice łączniczki

@Strusiowata@Strusiowata × 23

Kochając wroga

12.01.2024

Czy lubicie książki o tematyce wojennej? Ja do pewnego czasu unikałam ich. Myślałam, że już tak dużo o tym usłyszałam, że ta dawka emocji mi wystarczy. Jakże się myliłam, bo historia pozornie znana, pokazana z innej, nowej perspektywy potrafi zaskoczyć. ,, Warszawa 1944. Bracia bliźniacy. Amerykański szpieg Finn i SS-man Stefan. Dobry i zły. Oba... Recenzja książki Kochając wroga. Tajemnice łączniczki

@ela_r22@ela_r22 × 17

Chcecie bajkę? Oto bajka

21.01.2024

Wiele już napisano o tej książce. Jestem przekonana, że autorka "Kochając wroga. Tajemnica łączniczki" zyskała sobie grono wiernych fanów w Polsce, którzy będą niecierpliwie czekać na kolejne jej powieści. Jak przeczytałam na stronie Gosi Nealon w swojej twórczości podejmuje tematy związane z II wojną światową, czerpiąc inspiracje z historii zasły... Recenzja książki Kochając wroga. Tajemnice łączniczki

@Jezynka@Jezynka × 16

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@tatiaszaaleksiej
2024-01-06
7 /10
Przeczytane

“Miłość i wojna nie idą w parze…”

Jest rok 1944 Warszawa, wojenna zawierucha trwa w najlepsze. Wanda pracuje w konspiracji, jest łączniczką Armii Krajowej. Na jej drodze stają bracia bliźniacy, Stefan jest bezwzględnym SS-manem, który zabija jej ojca, Finn to amerykański szpieg, który ratuje jej życie. Dziewczyna jakby wbrew sobie zakochuje się w jednym z nich, jej miłość zostaje odwzajemniona, a wszystko to w przededniu wybuchu Powstania Warszawskiego. W wyniku intrygi między nimi tworzy się mur niedopowiedzeń, ich drogi się rozchodzą. Czy ich miłość przetrwa? Czy odnajdą się po wojnie?

Przejmująca opowieść o miłości, a w tle II wojna światowa. Fabuła ciekawie poprowadzona, zaskakuje i niesie emocje. Autorka pisze lekko, naturalnie, barwnie, wyraźnie wyczuwamy napięcie. Bohaterowie zajmująco wykreowani, czujemy emocje, porywy serca, wewnętrzne wahania, jakie im towarzyszą. Na duży plus zasługuje narracja poprowadzona z kilku perspektyw, dokładnie widzimy motywy, jakimi kierują się nasi bohaterowie.

Fanatyzm nazistowski, który zbiera swoje krwawe żniwo, walka z okupantem, konspiracja, codzienne narażanie życia, strach, niemoc, przerażenie. Szerzący się terror, łapanki, przesłuchania, tortury, codzienność warszawiaków. Dramatyczne wybory, miłość, lojalność, zaufanie, zdrada, nienawiść, zaślepienie. Różne odcienie miłości w tym ta rodzicielska.

Klimatyczna, w...

× 9 | link |
@mag-tur
2024-01-12
7 /10
Przeczytane

Lubicie książki, których akcja osadza się w czasie IIWŚ? Ja jak najbardziej. Chociaż „Kochając wroga. Tajemnice łączniczki” to fikcja literacka nie możemy założyć, że taka sytuacja nie mogła mieć miejsca. W tamtym trudnym czasie niejednokrotnie niemożliwe stawało się możliwe. Tak samo jak bracia bliźniacy, którymi rodzice po rozwodzie się „podzielili”. Stefan został z ojcem w Niemczech a Finn wyjechał z matką do USA. Mówią, że czym skorupka za młodu nasiąknie... I obydwoje w trakcie wojny przywdziewają mundury...

Warszawa w roku 1944 ma zadanie do wykonania, podziemie szykuje się do akcji powstańczej. Wanda Odwaga przemyca „bibuły” a nawet i broń. Pomimo ogromnego zagrożenia życia w zorganizowaniu Powstania pomaga kto może i to na różne sposoby.
Po jednej z „łapanek” na Starym Mieście Wanda wraca do domu a niedługo później do jej domu wkracza gestapowiec Stefan Keller - „Krwawy Stefan” jak go nazywano na mieście. Zabija on ojca Wandy a ta w myśli postanawia pomścić śmierć ukochanego ojca.
Podczas kolejnego spotkania Wanda jest zdezorientowana bo oprawca jej ojca zachowuje się jakby ich wcześniejsze spotkanie nie miało miejsca. A jej serce zaczyna się do niego wyrywać, gdy rozum mówi kategoryczne „nie”. Kompletnie traci dla niego głowę, gdy zimny drań ratuje ją przed niechybną śmiercią.
Jak potoczą się dalsze losy bohaterów? Zapraszam do osobistego zapoznania się z lekturą, która jest emocjonująca, pełna zwrotów akcji i nieprze...

× 5 | link |
@przyrodazksiazka
2024-01-04
9 /10
Przeczytane

Nie sądziłam, że tak bardzo mnie ta książka pochłonie. Uwielbiam ją przede wszystkim za styl, którym jest napisana. Bardzo lekki, ciepły i jakby wyczekujący. Każdy rozdział, niedługi zresztą, jest kończony tak, że nie mamy pojęcia co się dalej wydarzy. Jeśli już ktoś opowiada nam historię, to ze swojej perspektywy i nie znamy tu myśli osób innych, niż główna postać. Niby opowieść toczy się swoim rytmem, jednak bywa, że mamy przejście do czasu wcześniejszego, by zrozumieć dlaczego ktoś do kogoś żywi niechęć. Postacie opisane są pobieżnie, gdyż ważne jest co przenoszą czy też przemycają bądź ukrywają. Pierwszy raz natrafiłam na książkę historyczną z motywem brata bliźniaka. Jeden z nich nie ma serca, uwielbia wydawać rozkazy i pozbawiać życia innych ludzi. Drugi to jego prawdziwe przeciwieństwo. Godzi się na pewną zamianę tylko dlatego, że potępia postępowanie brata z którym nie miał dłuższego kontaktu. Opowieść przedstawia historię łączniczki Wandy, która ma dobre serce, jest niezwykle inteligentna, lecz w obliczu obrazy jej rodziny robi coś, co skutkuje śmiercią jej ojca. Nienawidzi osoby, która daje strzał i przysięga zemstę. Nie ma jednak pojęcia, że kiedy będzie w potrzebie pomocy udzieli jej dobry bliźniak. Każde z nich ma swoje sekrety i tajemnice, a my zastanawiamy się, czy posiadając tak wiele informacji o których druga strona nie wie, ma prawo coś się między nimi zrodzić. I jak zobaczyć kogo wielbi serce, skoro jeden z nich jest odbiciem drugiego?
Naprawdę ws...

× 2 | link |
@Gosia
2024-02-16
10 /10

„Kochając wroga. Tajemnice łączniczki” Gosi Nealon, to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Bardzo chętnie wybieram książki, których akcja umiejscowiona została w czasach wojny. Nie należą może one do najłatwiejszych, ale wywołują we mnie wiele emocji, a ich czytanie zawsze pozwala mi zapomnieć o codzienności i docenić to, co w życiu mam.

Wanda to kobieta, która w okupowanej Warszawie działa jako łączniczka. Przeciwstawiła się okupantowi, którego twarz już na zawsze wyryła się w jej pamięci, co jednak miało okrutne dla niej skutki. To właśnie było przyczyną śmierci jej ojca. Wanda poprzysięgła sobie zemstę. Po latach, kiedy sama znajduje się w niebezpieczeństwie dostrzega pomocną dłoń, wyciągniętą przez mężczyznę, który wygląda, jak ten, którego twarz utkwiła w jej pamięci.

Książka przedstawia wspaniałą historię, która odzwierciedla realia, z którymi przyszło mierzyć się ludziom przed laty. Czas wojny był niezwykle trudny dla rodzin, dla miłości. Wszystko schodziło na dalszy plan, pozostawała jedynie wolność i bezpieczeństwo. Książka przedstawia historię, w której sami nie wiemy komu tak naprawdę możemy zaufać, a kto okaże się naszym wrogiem. Przepełniona jest emocjami, których w moim przypadku wywołała wiele! Nie zabrakło oczywiście łez, które popłynęły po moim policzku.

Styl pisarski autorki, mimo iż porusza niezwykle trudne tematy, jest przyjemny i lekki. Książkę czytało mi się wyśmienicie. Wspanial...

× 2 | link |
@juswita_op.pl
2024-01-15
7 /10
Przeczytane

Czy w środku wojennej zawieruchy można sobie pozwolić sobie na miłość?
Wanda, główna bohaterka powieści "Kochając wroga" jest świadkiem zbrodni wojennych, jakie popełniają na Polach Niemcy, zostaje zabity jej ojciec, brat działa w partyzantce i rodzeństwo nie widują się od miesięcy, giną rówieśnicy Wandy, a ona sama zostaje złapana przewożąc broń dla powstańców szykujących się do ataku. Wanda trafia do aresztu, gdzie Niemcy przesłuchują ją stosując przemoc, z opresji ratuje ją .... człowiek, który zabił jej ojca. Jak to możliwe, że ktoś kto popełnił zbrodnię okazuje się wybawcom Wandy, dlaczego dziewczyna zakochała się w mężczyźnie, który ma twarz mordercy? Wiele tajemnic i niedopowiedzeń sprawia, że Wanda na lata rozstaje się z miłością swojego życia. Choć szukała go przez lata, nie udało się odnaleźć Finna. Czy los sprawi, że Wanda i Finn się odnajdą? Czy naziści - w tym Stefan, poniosą karę za swoje czyny, a może uda im się uciec przed sprawiedliwością?

Gosia Nealon napisała piękną historię o tym, że na miłość zawsze jest czas, nawet w rzeczywistości wojny. To opowieść o poszukiwaniu dobra w człowieku, ale też o tym jak zły potrafi stać się człowiek, jak daleko posunie się by służyć wydumanym ideom dyktatora. Ta opowieść stawia pytanie czy z nienawiści można się wyleczyć. Odpowiedz znajdziemy śledząc losy głównych bohaterów a książka wciąga od pierwszej strony i trzyma w napięciu do samego końca.
I choć można by nieco rozwinąć niektóre wątki to całość...

× 1 | link |
ZA
@zaczytaniania
2024-01-11
8 /10

Jest rok 1944. Do domu Wandy wkracza gestapo, a jeden z SS-manów zabija na oczach rodziny jej ojca. Dziewczyna do końca życia zapamięta jego twarz. Niedługo po tym wydarzeniu Wanda znowu spotyka tego samego gestapowca, który tym razem…ratuje jej życie. Kiedy młoda łączniczka bliżej poznaje mężczyznę, okazuje się, że jest nim Finn — amerykański szpieg, który musiał wejść w życie swojego brata Stefana, odpowiedzialnego za śmierć jej ojca. Tych dwoje szybko połączy uczucie, ale też szybko rozdzieli trwające powstanie i seria nieporozumień.

Narracja prowadzona jest z perspektywy trzech postaci. Wandy, Finna i Gerdy. A kim jest Gerda? Kobietą, która mocno namieszała i zmieniła w piekło życie niejednej osoby.

To pełna emocji i wzruszeń historia, w której kontrastują ze sobą wątek rodzącej się miłości i okrucieństwo wojny. Książkę czyta się bardzo dobrze i wręcz błyskawicznie. Autorka serwuje czytelnikowi karuzelę emocji. Momentami akcja toczy się spokojnym, równym rytmem, żeby za chwilę dorzucić coś, co sprawia, że wydarzenia zaczynają nabierać tempa, zmieniając myślenie i postawę bohaterów o 180 stopni.

“Kochając wroga” to nieco mylący tytuł. Nie ma co ukrywać, że jest to historia przewidywalna, jeśli chodzi o postać Finna. Dosyć szybko dowiadujemy się, a nawet domyślamy, że Wanda nie zakochała się w mordercy swojego ojca. Ale czy ta relacja zakończy się szczęśliwie — tego nie zdradzę. Napiszę jedyn...

| link |
@Ksiazkowy.update
2024-01-27
7 /10
Przeczytane

,,Kochając wroga. Tajemnice Łączniczki” Gosi Nealon to hipnotyzująca podróż w czasie do Warszawy 1944 roku, gdzie miłość i wojna splecione są w trudnym tańcu. Autorka snuje misterną opowieść o dwóch braciach bliźniakach, Finnie – amerykańskim szpiegu, i Stefanie – SS-manie, których losy splatają się w wirze tajemnic i tragicznych wydarzeń.
W środku II Wojny Światowej, Warszawa staje się areną brutalnych walk i skomplikowanych relacji. W środku tego maelstromu poznajemy Wandę, łączniczkę pełną odwagi i determinacji. Jej życie splata się z bratami bliźniakami, różniącymi się jak niebo i ziemia. Autorka zręcznie kreuje postacie, które są przeciwieństwem siebie, co nadaje historii dodatkowy wymiar.
Narracja prowadzona jest z perspektywy trzech postaci – Wandy, Finna i Gerdy, co dodaje głębi opowieści. Wątek miłosny łączy się z brutalnością wojny, tworząc niesamowite napięcie emocjonalne. Głębokie uczucia, moralne dylematy, walka o przetrwanie – to wszystko splata się w tej wciągającej powieści.
Gosia Nealon nie boi się dotykać trudnych tematów, ukazując złożoność ludzkiego charakteru w obliczu wojennej zawieruchy. Historia Wandy Odwagi, która przenosi „bibuły” i ratuje sierotę, wplątuje czytelnika w mroczne zakamarki Warszawy podczas Powstania.
„Kochając wroga” to pełna zwrotów akcji i nieprzewidywalnego zakończenia opowieść. Głęboko zakorzeniona w realiach wojny, jest zarazem mądrą opowieścią o miłości, honorze i ludzkiej niewinności w obliczu straszliwej br...

| link |
@z_ksiazka_w_plecaku
2024-01-04
10 /10

„Kochając wroga. Tajemnice łączniczki” to książka, którą myślę, że będzie chciała przeczytać nie jedna osoba. Swoją premierą będzie miała już niedługo, bo 10 stycznia.

„Kochając wroga” to powieść, której akcja dzieje się głównie w Warszawie w 1944 roku. Poznajemy młodą, uraczą dziewczynę, która ucieka przed łapanką. To wtedy Wanda poznaje małego chłopca, Kubusia, który pozostanie w jej rodzinie na dłużej. Jesteśmy świadkami śmierci jej taty, a później odkrywamy sekret jej rodziny. Ale to odkrycie prawdy sprawi, że jej życie zmieni się.

Finn to młody mężczyzna. Jest bratem i synem dwóch zbrodniarzy. Gdy Stefan zostaje więźniem, Finn zajmuje jego miejsce i przekazuje informacje ludziom Państwa Podziemnego. Przystojnego Finna nie da się nie lubić. To on został moją ulubioną postacią w tej powieści. Potrafił zaczarować słowem nie tylko Wandę, ale i czytelnika.

Jak potoczą się dalej losy bohaterów? Czy będzie im dane razem spędzić resztę życia? Jakie sekrety skrywa rodzina Wandy? Przekonacie się sami!

„Kochając wroga” to książka, którą można przeczytać w jeden dzień. I nie tylko dlatego, że jest cienka, ale również dzięki lekkiemu stylowi autorki i ciekawej fabule. Tempo akcji jest tutaj takie lubię. Nie ma tutaj za dużo brutalnych opisów tego do czego zdolni byli Niemcy. Przesadnie dłużących scen miłosnych również nie. Wszystko to jest wyważone i sprawia, że przez książkę wręcz płynie się.

...

| link |
@wiktoria.wasilewska
2024-01-10
9 /10
Przeczytane

Bardzo lubię czytać książki osadzone w czasach II wojny światowej.
Zdecydowanie jest to mój konik.
Bywa, że powieści historyczne to nie tylko zastrzyk cennej i ciekawej wiedzy, lecz także rozrywka. Warto jednak mieć na uwadze, że to fikcja gra pierwsze skrzypce i gdzieś tam przeplata się z wydarzeniami prawdziwymi. Umiejętność odróżniania tych dwóch rzeczy jest niezwykle ważne.

Gosia Nealon, autorka, książką "Kochając wroga tajemnice łączniczki" debiutuje na polskim rynku. Do tej pory wydawała jedynie w Nowym Jorku, gdzie aktualnie mieszka. Warto wspomnieć, że z pochodzenia jest Polką.

Pierwsza książka, jaką mamy okazję poznać, jest historią Wandy, która tak jak jej cała rodzina działa w podziemiu.
Nadchodzi niestety dzień, którego każdy się obawiał. Łomotanie w drzwi zakłóciło spokój rodziny. Do domu wparował SSman Stefan i zamordował głowę rodziny, ojca Wandy.

W międzyczasie do Polski przybywa Finn, amerykański szpieg, brat bliźniak Stefana.

Kobieta jest zdezorientowana, że mężczyzna, który z zimną krwią strzelił do jej ukochanego taty, miał serce uratować ją z rąk przesłuchujących ją, brutalnych SSmanów. Niedługo później poznaje o nim prawdę i pod wpływem uroku mężczyzny, ta się w nim zakochuje.

Niestety trwająca wojna rozdziela kochanków na wiele lat.
Czy uda im się spotkać po wojnie?
***
Powieść jest tak piękna i wzruszająca, że aż sama jestem w szoku. Na początku nie mogłam się wciągnąć, jednak pó...

| link |
@alenajpierwksiazka
2024-01-09
Przeczytane

Lubicie wątki miłosne w książkach o wojnie?
Ja już myślałam, że w tym motywie przeczytałam wszystko.
Myliłam się... 🤩😍

📚RECENZJA📚

Prowadzona równolegle w trzech narracjach historia "Kochając wroga. Pamiętnik łączniczki", to fascynująca książka o miłości, która zdaje się niemożliwa. A jednak...

Wanda- łączniczka, aktywnie współpracująca z polskim podziemiem,w tragicznych okolicznościach traci ukochanego ojca, po czym poprzysięga zemstę na jego oprawcy.
SS-mann Stefan, który dopuścił się tego niecnego czynu, ma brata bliźniaka 😊
Wanda zakochuje się, ale w którym z nich?🤔🥹

Według mnie, ten najokrutniejszy wojenny czas w historii, oprócz niekwestionowanych zamachów na człowieczeństwo był też okresem definiującym siłę prawdziwej miłości. Takiej dającej niewyobrażalną nadzieję, wdzięczność oraz wbrew wszelkim przeciwnościom losu- wolę życia, która w książce została doskonale pokazana.

Ukazana również na kartach powieści cała paleta postaw, które reprezentowali poszczególni bohaterowie oraz wyznawane przez nich ideały, zostały przedstawione przez autorkę w sposób bardzo obrazowy. Podobało mi się jak Pani Nealon nakreśliła skrajne postawy od nienawiści po fanatyzm. Autorka w rzetelny sposób, oddała tło historyczne, najbardziej ujął mnie poruszony wątek pracowników fabryki "Wedla", którzy w ramach współpracy z polskim podziemiem, zaopatrywali niemieckich żołnierzy w czekoladę na Pawiaku.

Bezwarunkowe uczucia or...

| link |
@burgundowezycie
2024-01-05
9 /10
Przeczytane powieści historyczne 🕰️

„Kochając wroga. Tajemnice łączniczki” Gosi Nealon to wspaniała powieść historyczno-romantyczna, która przenosi w burzliwe czasy II wojny światowej. To właśnie w takich okolicznościach poznajemy, w Warszawie, naszych bohaterów Wandę, Finna, Stefana i Gerdę, z których każdy na swój sposób mierzy się z dramatycznymi wyborami, zdradą, lojalnością i miłością.

Wanda jest młodą i odważną łączniczką, która walczy o wolność Polski. Finn jest amerykańskim szpiegiem, który podszywa się pod niemieckiego oficera. Stefan zwany „krwawym” jest SS-manem, który ma na sumieniu wiele ludzkich istnień. Gerda jest młodą Niemką, która w imię lojalności wydała własną matkę w ręce gestapo. Jak potoczy się ich historia? Czy mają oni szansę przetrwać wojnę?

Autorka od pierwszych stron trzyma w napięciu. Nie oszczędza swoich bohaterów i jak to podczas wojny było, zmusza ich do ciągłego podejmowania trudnych decyzji oraz ponoszenia za nie konsekwencji. Styl pisania Gosi Nealon jest lekki i płynny, a dialogi są z życia wzięte. Historyczny klimat i realia okupowanej Warszawy są świetnie oddane, a odmienni charakterami bohaterowie pokazują różne ludzkie oblicza. Lektura powieści jest wciągająca i czyta się ją jednym tchem.

"Kochając wroga. Tajemnice łączniki" to idealna książka, nie tylko dla fanów historii, ale także romansu i sensacji. Polecam ją wszystkim, którzy lubię emocjonujące i nieprzewidywalne powieści z wątkiem mi...

| link |
@papierowamagnoolia
2024-02-04
6 /10
Przeczytane

Wojenny romans w czasach, kiedy nikomu nie można ufać.
Nie wiesz co przyniesie kolejny dzień, a nawet kolejna godzina.
Gdzie pełno zła i nienawidzić ...
Wtedy jeszcze łatwiej przychodzi pokochanie kogoś.
Serca nie oszukasz ...

Wanda oraz jej brat Mateusz działają w konspiracji. On musi się ukrywać, ona zaś stara się wiązać koniec z końcem w okupowanej Warszawie. Wtedy w jej życiu pojawia się ON. Mężczyzna wyglądający jak zabójca jej ojca. Ale jest dla niej dobry, troskliwy, coraz częściej na siebie trafiają i będą musieli współpracować.
Mimo przeciwności zakochują się sobie jednak rozdzieli ich Powstanie warszawskie. A ich powojenne losy okażą się równie niebezpieczne, jak podczas okupacji.

Muszę pochwalić autorkę, Gosię Nealon za naprawdę piękny język i ciekawie wykreowaną fabułę, z zachowaniem realiów II wojny światowej i działania ruchu oporu. A także za czarne charaktery, które robią tu robotę i wprowadzają nieco zamieszania, co jest bardzo na plus. "Kochając wroga. Tajemnice łączniczki" czyta się szybko i jest to całkiem przyjemna lektura (oczywiście nie bagatelizując tutaj okropności czasów, w jakich się rozgrywa).

Losy bohaterów choć początkowo skomplikowane układają się pomyślnie, jednak momentami jest trochę za łatwo, za prosto, zbyt idealnie. Zabrakło mi głębi uczucia i stopniowego rozwinięcia relacji między głównymi bohaterami. Niektóre rzeczy działy się za szybko, przez co, gdzieś umknęło "to coś", co nadałoby te...

| link |
@Klosterkeller
2024-03-28
6 /10
Przeczytane
@Mirka
2024-02-11
10 /10
Przeczytane
@mommy_and_books
2024-02-09
10 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Kochając wroga. Tajemnice łączniczki. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl