Kod jedwabiu

Paul Levinson
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Kod jedwabiu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

"Kryminał z elementami fantastyki. powieść otrzymała w 1999 roku nagrodę ""Locusa"" dla najlepszej powieści roku. Lekarz sądowy nowojorskiej policji. Phil D""Amato. wpada na trop zadziwiającej historii. Najpierw okazuje się. że Amisze od wieków są bardzo zaawansowani w skomplikowanych biotechnologiach. a potem w Nowym Jorku. Toronto i Londynie zostają znalezione szczątki neandertalczyków. datowane izotopem węgla na 30000 lat. ale wygladające jakby osobnicy ci zmarli dopiero kilka dni wcześniej. Drobiazgowe śledztwo prowadzi do zaskakującej puenty i odkrycia zadziwiającej tajemnicy gatunku Homo homo sapiens."
Data wydania: 2003
ISBN: 978-83-88431-71-5, 9788388431715
Wydawnictwo: Solaris
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Pozostałe książki:

Miękkie ostrze, czyli historia i przyszłość rewolucji informacyjnej - Paul Levinson Nowe nowe media Zaraza świadomości Kod jedwabiu Miękkie ostrze To, co najlepsze w SF 3 Telefon komórkowy
Wszystkie książki Paul Levinson

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Kod jedwabiu? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@tsantsara
2019-11-27
6 /10
Przeczytane Literatura angielska Fantastyka

Przedziwna mieszanka thrillera, kryminału i fantastyki ekologiczno-naukowej w powiązaniu z historią kultury i antropogenezą. Głównymi punktami zainteresowania (i zarazem podejrzanymi w śledztwie) są dwie grupy ludzkie, które są albo mało znane, jak wytępiony neandertalczyk, albo świadomie trzymający się na uboczu, jak Amisze.

Neandertalczycy pozostawili po sobie być może fascynujące malowidła jaskiniowe (Altamira, Lascaux, itp) a nie byli ludem indoeuropejskim, stąd autor szuka ich przodków wśród Basków, Finów a także w dolinie Tarymskiej na jedwabnym szlaku, skąd prawdopodobnie Indoeuropejczycy przywędrowali do Europy. Najciekawszym dla mnie fragmentem powieści była właśnie podróż czterech 'mędrców' ok 750 roku ne.: młodego Ujgura, żydowskiego kupca, arabskiego kupca i uczonego, chrześcijanina z Bizancjum, ewidentnie pochodzenia baskijskiego w poszukiwaniu "śpiewaków" - dziwnych postaci, których tępiono i po śmierci, nie pamiętając juz dlaczego. Podróżnicy docierają na Madagaskar, opływają Afrykę i docierają w poszukiwaniach do kraju Basków. To najciekawszy fragment, próbujący zinterpretować tajemnicze zniknięcie Neandertalczyków, współczesnych swego czasu homo sapiens sapiens, czyli naszej rasie. Potem zaczyna się historia kryminalna ze współczesności...i po amerykańsku neandertalczycy próbują wziąć krwawy odwet na nas - swych dzieciach, którym poprawili genotyp. Czego tam nie ma: świetliki, które powodują pożary, motyle siadające wg kodu języka angielskiego, środ...

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Kod jedwabiu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl