Kolokwia aplikacyjne. Tom 2

Dr Joanna Ablewicz
Kolokwia aplikacyjne. Tom 2
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka Kolokwia aplikacyjne, została przygotowana specjalnie dla Aplikantów. Spośród wielu ustaw, obowiązujących w toku aplikacji, zostały wybrane najważniejsze i na ich podstawie przygotowano testy. W niniejszej książce brak jest pytań do każdego przepisu konkretnej ustawy, skoncentrowano się bowiem na najważniejszych lub najbardziej kontrowersyjnych zagadnieniach związanych z konkretną dyscypliną prawa. Część pytań oparta jest bezpośrednio na przepisach ustaw, ale w większości przygotowano pytania, których podstawę stanowi orzecznictwo sądów. Z uwagi na fakt, że w toku aplikacji wymaga się od Aplikantów poznania nie tylko treści przepisów prawa, ale i umiejętności ich stosowania, a te nabywa się właśnie poprzez studiowanie orzecznictwa - dlatego w naszych testach podstawę wielu odpowiedzi stanowią orzeczenia sądów powszechnych, administracyjnych, Sądu Najwyższego, a także organów podatkowych. Z uwagi na obszerność materiału testy zostały podzielone na dwa tomy, nie sugerowano się jednak przy tym zakresem materiału na poszczególnych latach aplikacji (wybór jest losowy), gdyż jest on różny w poszczególnych izbach i radach. Drogi Aplikancie, jeśli przygotowujesz się do kolokwiów na poszczególnych latach aplikacji, a także chcesz poszerzyć swoją wiedzę z poszczególnych dziedzin prawa ta publikacja jest dla Ciebie. Tom 2 obejmuje testy z: Prawa karnego materialnego i procesowego, m.in.: - Kodeksu karnego - Kodeksu postępowania karnego - Kodeksu wykroczeń i postępowania w sprawach o wykroczenia - Kodeksu karnego skarbowego Prawa gospodarczego i handlowego, m.in.: - Kodeksu spółek handlowych - Ustawy o działalności gospodarczej - Ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym - Ustawy - Prawo upadłościowe i naprawcze - Ustawy - Prawo zamówień publicznych - Ustawy o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów Prawa finansowego i podatkowego UWAGA! Testy możesz rozwiązywać także w wersji on-line - wejdź na stronę www.testy-prawnicze.pl , segment Aplikant.
Data wydania: 2011
ISBN: 978-83-255-3336-6, 9788325533366
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: C.H.Beck

Autor

Dr Joanna Ablewicz Dr Joanna Ablewicz Doktor nauk prawnych, wykładowca, szkoleniowiec. Autorka publikacji z zakresu prawa handlowego i gospodarczego.

Pozostałe książki:

Kolokwia aplikacyjne. Tom 1 Funkcjonowanie przedsiębiorstw. Część 1. Podstawy prawa Podstawy prawa pracy i prawa cywilnego. Część 2. Podstawy prawa cywilnego Odpowiedzialność dyscyplinarna adwokatów i radców prawnych. Wybór orzecznictwa Egzaminy Prawnicze Ministerstwa Sprawiedliwości 2015 Tom 1
Wszystkie książki Dr Joanna Ablewicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Kolokwia aplikacyjne. Tom 2 aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Kolokwia aplikacyjne. Tom 2. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl