Komparatystyka dzisiaj tom 1. problemy teoretyczne

Ewa Szczęsna
Komparatystyka dzisiaj tom 1. problemy teoretyczne
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Komparatystyka dzisiaj. Problemy teoretyczne jest refleksją o aktualnej sytuacji polskiej i międzynarodowej komparatystyki. Prezentuje szeroki wachlarz poglądów i stanowisk badawczych. Autorzy wskazują na dynamiczny i dialogowy charakter komparatystyki, która stanowi żywą i konstruktywną odpowiedź na rozterki i kłopoty współczesnej humanistyki. Prezentują ważne dla niej pojęcia, kategorie i metody oraz dają wgląd w jej dzieje. Ukazują komparatystykę, która bada nie tylko związki między rozmaitymi literaturami, lecz także skomplikowane relacje literatury z rozległą domeną nauki i kultury: z innymi sztukami, dyskursami pozaliterackimi, mediami.
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-242-1192-0, 9788324211920
Wydawnictwo: Universitas

Autor

Ewa Szczęsna Adiunkt na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, wykładowca warszawskich uczelni wyższych i studiów podyplomowych (w Akademii Teatralnej, Polskiej Akademii Nauk), specjalizuje się w zakresie semiotyki i antropologii tekstów kultury współc...

Pozostałe książki:

Cyfrowa semiopoetyka Między dyskursami, sztukami, mediami. Komparatystyka jutra Przekaz digitalny. Z zagadnień semiotyki, semantyki i komunikacji cyfrowej
Wszystkie książki Ewa Szczęsna

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Komparatystyka dzisiaj tom 1. problemy teoretyczne aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Komparatystyka dzisiaj tom 1. problemy teoretyczne. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl