Koniec Świata w Makowicach

Jan Mazur
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Koniec Świata w Makowicach
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Stało się. Świat pochłonęła atomowa zagłada. Jeden wieczór wystarczył, by Polska przestała istnieć. Ale czy aby na pewno?
W pewnej małej podlaskiej wsi życie toczy się swoim rytmem. Brak prądu wydaje się być tylko chwilową awarią. Do momentu, w którym wraz z pierwszymi wieściami ze świata zewnętrznego do wioski przybywają niespodziewani goście...

„Koniec świata w Makowicach”, najnowszy komiks Jana Mazura, autora m.in. „Tam, gdzie rosły mirabelki”, to słodko-gorzka historia o niezapowiedzianej wojnie, więzach rodzinnych, nieporadnej rewolucji i tym, co przypadkiem można znaleźć w lesie.

Data wydania: 2019-10-24
ISBN: 978-83-66128-28-6, 9788366128286
Wydawnictwo: KULTURA GNIEWU
Kategorie: Komiks, Fantasy
Stron: 228
dodana przez: mewaczyta

Autor

Jan Mazur Jan Mazur
Urodzony 14 listopada 1955 roku
Jan Mazur - duchowny rzymskokatolicki, paulin, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, Kierownik Katedry Polityki Społecznej na Wydziale Nauk Społecznych; specjalność: historia społeczna, polityka społeczna i praca s...

Pozostałe książki:

Incel Koniec Świata w Makowicach 32 Wiersze o Morskim Oku Rycerz Janek Rycerz Janek i prawdziwe męstwo Tam, gdzie rosły mirabelki Człowiek wobec wyzwań współczesności. Upadek wartości czy walka o wartość? Humor i karnawalizacja we współczesnej komunikacji językowej Język polski jako narzędzie komunikacji we współczesnym świecie Naród ujrzał swoją Królową… Od ślubów lwowskich i jasnogórskich do aktu zawierzenia Matce Bożej Od kerygmatu do Ewangelii życia : dzieje katolickiej myśli społecznej w zarysie Politologia chrześcijańska Religia i polityka. Dylematy współobecności Sliced (quarterly) Teksty kultury 1 Oblicza komunikacji XXI wieku Teksty kultury 2 Oblicza komunikacji XXI wieku
Wszystkie książki Jan Mazur

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Koniec Świata w Makowicach aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@apo
2024-05-01
Przeczytane

To mój pierwszy kontakt z twórczością Jana Mazura. I nie do końca byłam przygotowana na to, co zobaczę... Okładka mnie oczarowała - brak boku, ale trwałe szycie, strona pierwsza i ostatnia sztywniejsze. Fajny dobór kolorów, prosta kreska i jasne przesłanie. Otwieram komiks, a tu... na usta ciśnie mi się słowo "minimalizm". Oczekiwałam, czegoś bardziej "dorosłego" i z dojrzałą kreską. Mimo, pierwszego krytycznego odruchu, zaczęłam czytać (i oglądać).

Telefon nie działa. Plony trzeba zbierać. Matula się rządzi. Niby wieś cicha i spokojna, ale coś wisi w powietrzu. Wreszcie przyjeżdża on, Kulesza. Panisko. Ma wieści ze świata. Telefonów nie włączą, prądu nie ma. I zrzucili bomby. Nic nie ma, tylko gruz. Ludzie martwią się o bliskich w miastach. Młodzi masowo opuszczali wsie. A teraz... wojna. I brak wieści.
Pojawiają się samozwańcze grupy obrońców - kółko łowieckie i prawdziwi Polacy broniący granic. Jakich granic i przed kim, tego nie wiadomo... Z miast przydreptują pierwsi uciekinierzy, chcą tworzyć nowy świat.
Cała sytuacja budzi u ludzi niepewność, zazdrość, chęć kontaktu z bliskimi, strach. Tylko panowie pod sklepem są nie wzruszeni. No, może odrobinę, bo w czasie wojny ciężej o bimber.

Komiks porusza ważne tematy - więzy rodzinne i społeczne. Autor pokazuje nam gorzką prawdę jak w naszym, polskim wydaniu wygląda wojna i rewolucja. Choć użyto minimalistycznej kreski, jak na dłoni widać ludzkie zach...

× 1 | link |
@gloria11
2024-03-02
6 /10
Przeczytane
@mewaczyta
2022-10-22
5 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Koniec Świata w Makowicach. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat