Kraina baśni jest dla wszystkich

10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Kraina baśni jest dla wszystkich
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Książka składa się z siedemnastu baśni napisanych przez bardziej i mniej znanych współczesnych węgierskich pisarzy i pisarek. Historie oparte na znanych bajkach i opowieściach w centrum stawiają różnorodne postacie z marginalizowanych grup: Kopciuszek pochodzi z romskiej rodziny, Królowa Śniegu jest lesbijką.
„Kraina baśni jest dla wszystkich” skierowana jest do wszystkich tych, którzy mają trudności ze znalezieniem swojego miejsca w świecie. Każda z baśni pokazuje, nie tylko to, że nie wszyscy jesteśmy tacy sami, ale przede wszystkim jak kolorowe i różnorodne może być życie.
Książka spotkała się z falą ataków prawicowych grup i węgierskiego rządu, który wprowadził niedawno haniebne prawo rzekomo broniącego młodzież przed „homopropagandą”. Jednocześnie „Kraina baśni jest dla wszystkich” okazała się jedną z najgłośniejszych książek 2020 roku na Węgrzech i sprzedała się w ponad 30 tysiącach egzemplarzy.
Data wydania: 2021-11-25
ISBN: 978-83-67075-00-8, 9788367075008
Wydawnictwo: Krytyki Politycznej
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 196

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Gdzie byli ci pisarze, kiedy ja byłam dzieckiem?

6.12.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Serio pytam. Gdzie byli ci wszyscy ludzie, którzy mogli powiedzieć mi, że bycie dziewczynką, która nie chce nosić ładnych różowych kostiumików i woli wspinać się na wieżę z opon, i marzy o tym, żeby obserwować plac zabaw z bazy razem z chłopakami jest jak najbardziej okej? Gdzie byli ci wszyscy ludzie, którzy mogli powiedzieć mi, że nie ma nic złe... {} Recenzja książki Kraina baśni jest dla wszystkich

@Chassefierre@Chassefierre {}× 15

Moja opinia o książce

Opinie

@Chassefierre
2021-12-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Kraina baśni jest dla wszystkich. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl