Krakowski szlak kobiet. Przewodniczka po Krakowie emancypantek. Tom 1

Ewa Furgał
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Krakowski szlak kobiet. Przewodniczka po Krakowie emancypantek. Tom 1
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Książka jest nowatorskim, nieodpłatnym wydawnictwem edukacyjnym, odzyskującym pamięć o wybitnych kobietach związanych z Krakowem, odtwarzająca i wydobywająca z (nie)pamięci sylwetki Emancypantek i miejsca, w których żyły, tworzyły, działały. Bohaterkami książki są: Kazimiera Bujwidowa w tekście Anny Kiesell, Maria Orwid w tekście Anny Bednarczyk i Ingi Hajdarowicz, Zuzanna Ginczanka w tekście Olgi Andrynowskiej, Jadwiga Mrozowska-Toeplitz w tekście Łucji Iwanczewskiej, Marcelina Kulikowska w tekście Agnieszki Brożkowskiej, Maria Dulębianka w tekście Katarzyny Zwolak, Anna Świrszczyńska w tekście Katarzyny Jaszczur-Warzechy, Zofia Ameisenowa w tekście Moniki Stępień, Maria Turzyma w tekście Marty Struzik, Teresa Rudowicz w tekście Anny Grajewskiej, Wanda Bobkowska w tekście Grażyny Kubicy, Sara Schenirer w tekście Joanny Fabijańczuk, Paulina Wasserberg w tekście Bettiny Gerhardt. Dodatkowo w książce m.in: Katarzyna Czerwonogóra o emancypacji polskich Żydówek i ich obecności w historii, Ewa Furgał o przestrzeniach emancypacyjnego Krakowa, Iwona Dadej o krakowskiej Czytelni dla kobiet, Natalii Saraty propozycje herstorycznej pracy z tekstami. Konsultacja naukowa książki: dr Dobrochna Kałwa. Fundacja Przestrzeń Kobiet jest wydawczynią Przewodniczki. Krakowski Szlak Kobiet. Przewodniczka po Krakowie Emancypantek jest publikacją nieodpłatną. Książka ukazała się w ramach projektu Polki, Żydówki – krakowskie Emancypantki. Historia i współczesność dla równości i różnorodności, którego celem jest przeciwdziałanie dyskryminacji, w szczególności seksizmowi i antysemityzmowi oraz przywracanie pamięci o historycznej aktywności kobiet na rzecz równouprawnienia i emancypacyjnym dziedzictwie Krakowa. Projekt realizowany był przez partnerstwo trzech organizacji pozarządowych: Żydowskie Stowarzyszenie Czulent, Fundację Przestrzeń Kobiet oraz Fundację Jewish Community Centre od października 2008 do czerwca 2009 r.
Data wydania: 2009
Wydawnictwo: Fundacja Przestrzeń Kobiet
Cykl: Krakowski szlak kobiet, tom 1

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Krakowski szlak kobiet. Przewodniczka po Krakowie emancypantek. Tom 1 nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Vemona
2019-11-18
8 /10
Przeczytane Proza polska Prehistoria Mam Publicystyka/eseje

Cytaty z książki

O nie! Książka Krakowski szlak kobiet. Przewodniczka po Krakowie emancypantek. Tom 1. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Krakowski szlak kobiet. Przewodniczka po Krakowie emancypantek. Tom 2
Krakowski szlak kobiet. Prz...
Ewa Furgał
Po cieszącej się ogromnym zainteresowaniem Przewodniczce, która ukazała się w czerwcu 2009 r., preze...
Krakowski Szlak Kobiet. Przewodniczka po Krakowie emancypantek. Tom 3
Krakowski Szlak Kobiet. Prz...
praca zbiorowa, Ewa Furgał
Po cieszących się ogromnym zainteresowaniem dwóch tomach Przewodniczki, które ukazały się w czerwcu ...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl