Kresowa miłość

Beata Agopsowicz
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Kresowa miłość
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Opowieść o tym, jak historia potrafi splątać ludzkie losy i zadrwić z tych, którzy próbują nią manipulować.
W 1924 roku mała ormiańska dziewczynka, Marysia Amirowicz, musi opuścić ukochane Kuty. Wraz z rodziną przenosi się do Stanisławowa, a po kilku latach rozpoczyna studia we Lwowie, gdzie, choć jeszcze o tym nie wie, czeka miłość jej życia – przystojny student chemii, Antoni. Sielankę i szczęście zakochanych burzy wojna. Antoni wyjeżdża na front i żadne z kochanków nawet nie przypuszcza, jaką niespodziankę z niego przywiezie…
Czterdzieści lat później w życie starej i schorowanej Marii Amirowicz wkracza jej bratanica, Dorota, którą staruszka traktuje jak córkę i opowiada jej całe swoje życie, nie kryjąc rozgoryczenia i żalu do losu.

Nastaje rok 2013. Dagmara, nauczycielka matematyki, poznaje w Krośnie młodego inżyniera, Adama i zakochuje się w nim z wzajemnością. Młodzi planują wspólną przyszłość, ale właśnie wtedy postanawia wtrącić się przeszłość…
Data wydania: 2021-05-04
ISBN: 978-83-66790-39-1, 9788366790391
Wydawnictwo: Replika
Stron: 336

Autor

Beata Agopsowicz Beata Agopsowicz Pisarz, pedagog, mediator rodzinny, nauczyciel, szczęśliwa żona i matka trójki cudownych dzieci.

Pozostałe książki:

Oczy Pana Cztery pory miłości Trudne wybory miłości
Wszystkie książki Beata Agopsowicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Miłość z bagażem przeszłości

{} WYBÓR REDAKCJI
26.05.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

 „Nie cofniemy czasu, nie zmienimy wyborów naszych przodków. W życiu bywa różnie. Patrzmy na to, co przed nami” Miłość puka do naszych serc na wiele sposób ale nie zawsze jest potraktowana tak, jak na to zasługuje. Czasami winien jest temu splot różnych wydarzeń a czasami cień rzuca na nią przeszłość. Wówczas trudno jest całkowicie otworzyć ... {} Recenzja książki Kresowa miłość

@Mirka@Mirka {}× 13

Moja opinia o książce

Opinie

@Mirka
2021-05-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Piękna historia o mendrach ludzkich losów, skutków podejmowanych decyzji i umiejętności wybaczania. Trzymanie w sobie złości, zawiści, urażonej dumy czy uprzedzeń nie przynosi niczego dobrego nikomu a jedynie nie pozwala żyć pełnią szczęścia. Jest w niej gorycz, smutek, radość ale i nadzieja, że młode pokolenie nie będzie popełniać błędów swoich przodków. Powieść uświadamia, że życie ma zawsze swoje plany i nie zawsze to, o co prosimy jest nam dane, ale to rozumiemy po czasie.

Bardzo emocjonalna wzruszająca i wielowarstwowa opowieść, od której trudno się oderwać. Mnie ujęła pod każdym względem.

Recenzja na moim blogu: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2021/05/787-kresowa-miosc.html

{}× 1 | link |
@ewfor
2021-06-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Ta książka to taka szkatułka wspomnień, którą ktoś otworzył i wyjął z niej wspomnienia, jedne bolesne inne szczęśliwe.

Fabuła powieści przedstawiona została w różnych strefach czasowych i jest przeplatana wątkami z życia dwóch kobiet. Nawiązuje do wspomnień z dzieciństwa i wczesnej młodości jednej z nich i współczesnych wydarzeń z życia drugiej.

Autorka funduje czytelnikom podróż zarówno w latach jak i do różnych miejsc. I tak przez jakiś czas mamy okazję być w Krośnie w latach 1983 i 2013, w latach 1924-1933 w Kutach (obecna Ukraina), a także w latach trzydziestych ubiegłego stulecia we Lwowie.

Muszę przyznać, że moją uwagę podczas czytania zajęły dość ciekawie wykreowane przez autorkę postacie kobiet i przyznam szczerze, że mimo początkowej sympatii, zarówno do Marii jak i do Dagmary, nie polubiłam ich. Trochę według mnie są to osoby nudne, trochę egoistyczne, nie do końca wzbudzające moją sympatię. W przeciwieństwie do mężczyzn, Adama i Antoniego, a nawet brata Marii czy ojca Dagmary, których autorka przedstawiła w dość pozytywny sposób jako osoby bardzo przyjazne.

Dagmara, dorosła kobieta, pracująca jako nauczycielka w szkole, zbyt emocjonalnie związana jest z rodzicami traktującymi ją wciąż jak małą dziewczynkę. A toksyczna matka to już nie tylko przykład matki-kwoki, ale to prawie osoba dążąca do zniewolenia córki.

Ciekawa konstrukcja powieści i przeplatające się wąt...

{} | link |
@renata181075
2021-07-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Kresowa miłość. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl