Cztery pory miłości

Beata Agopsowicz
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Cztery pory miłości
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Małżeństwo Asi i Marka przechodzi trudny czas. Każde z nich czuje się niedocenione i niezauważone, niepostrzeżenie w ich życiu pojawia się obcość, coraz bardziej oddalająca małżonków od siebie. Kiedy Asia odkrywa, że późne powroty z pracy jej męża mają związek z atrakcyjną koleżanką, głębiej angażuje się w znajomość z dawno niewidzianym przyjacielem z młodości… Gdy wydaje się, że dla ich związku nie ma już nadziei, dramatyczny splot wydarzeń przewraca ich życie do góry nogami, zmuszając do podjęcia walki o małżeństwo, rodzinę i wiarę.

Losy Asi i Marka przekonują nas, że warto trwać w sakramentalnym małżeństwie i walczyć o nie z wszystkich sił. Pokazują, że Bóg pomaga nam znaleźć rozwiązanie nawet najbardziej zagmatwanej życiowej historii.

„Cztery pory miłości to niezwykle przejmująca opowieść o najpiękniejszej relacji, jaką może przeżyć kobieta i mężczyzna: nierozerwalnej, na dobre i na złe, na zawsze. Jak przekonują się bohaterowie książki, nie można jej budować na ludzkiej, słabej, kruchej i ograniczonej, miłości, ale trzeba do niej zaprosić Tego, który był świadkiem i gwarantem ich małżeńskiej przysięgi. Bez Niego małżeństwo łatwo może stać się miejscem krzywdy, zranień, upadku. Jednak, jak pokazuje ta książka, nawet jeśli tak się stanie, to nie ma sytuacji z której Bóg nie wyprowadzi dobra. On uzdalnia nas do przebaczenia, uzdalnia do prawdziwej miłości. Nie ukrywam, że w trakcie lektury momentami łzy płynęły mi ciurkiem nad tym naszym ludzkim losem... Gorąco polecam nie tylko młodym małżeństwom!”
Dominika Figurska, aktorka
Data wydania: 2016
ISBN: 978-83-7482-780-5, 9788374827805
Wydawnictwo: eSPe
Seria: Opowieści z wiary
Stron: 276

Autor

Beata Agopsowicz Beata Agopsowicz Pisarz, pedagog, mediator rodzinny, nauczyciel, szczęśliwa żona i matka trójki cudownych dzieci.

Pozostałe książki:

Oczy Pana Trudne wybory miłości Kresowa miłość Dajmy sobie nową szansę Kresowe nadzieje
Wszystkie książki Beata Agopsowicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka, do której niezbędne jest posiadanie obok chusteczek.

15.08.2021

Beata Agopsowicz jest autorką przepięknej książki wydanej przez wydawnictwo eSPe pt. "Cztery pory miłości". Tytuł mnie porwał i stwierdziłam, że muszę ją przeczytać. Małżeństwo Asi i Marka przechodzi trudny czas. Marek czuje, że pospieszył się z zakładaniem rodziny. Kiedy wszyscy jego znajomi ciągle się rozwijają i awansują, Marek bawi się w "rod... Recenzja książki Cztery pory miłości

Moja opinia o książce

Opinie

@Renax
2020-05-16
Przeczytane Obyczajówki lepsze i gorsze

Jest to książka z gatunku powieści religijnych, a może powieści terapeutycznych. Autorka Lwem Tołstojem nie zostanie i chyba nie zamierza, ale w swoich książkach pisze o ludziach z problemami takimi jak nasze i sposobach ich rozwiązania.
Tutaj mamy problemy małżeńskie Asi i Marka. Po wielkiej miłości stopniowo ich małżeństwo dogorywa. Para nie odzywa się do siebie i w ogóle jest coraz gorzej. Panuje pustka emocjonalna. Autorka ze znawstwem doradcy rodzinnego pokazuje ich spojrzenie na problemy. I to jest w tej książce wartościowe: kryzys widziany oczami jej, i kryzys widziany oczami jego. Okazuje się, że najbardziej zawinił w pogłębianiu się tego kryzysu brak rozmowy pomiędzy nimi.
Można zarzucać książce sztywność i słusznie, bo jest w tym racja. Najbardziej mi przeszkadzała jednolitość dialogów i taka forma trochę jak w wypracowaniu, ale nie to w tej książce jest najważniejsze, ale treść, taka terapeutyczna, która każe czytelnikom zastanowić się nad tym, jakie my mamy relacje z bliskimi.

× 3 | link |
@jula7202
2021-08-15
10 /10
@jelonka11
2020-08-11
3 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Cztery pory miłości. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl