Cztery pory miłości

Beata Agopsowicz
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Cztery pory miłości
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Małżeństwo Asi i Marka przechodzi trudny czas. Każde z nich czuje się niedocenione i niezauważone, niepostrzeżenie w ich życiu pojawia się obcość, coraz bardziej oddalająca małżonków od siebie. Kiedy Asia odkrywa, że późne powroty z pracy jej męża mają związek z atrakcyjną koleżanką, głębiej angażuje się w znajomość z dawno niewidzianym przyjacielem z młodości… Gdy wydaje się, że dla ich związku nie ma już nadziei, dramatyczny splot wydarzeń przewraca ich życie do góry nogami, zmuszając do podjęcia walki o małżeństwo, rodzinę i wiarę.

Losy Asi i Marka przekonują nas, że warto trwać w sakramentalnym małżeństwie i walczyć o nie z wszystkich sił. Pokazują, że Bóg pomaga nam znaleźć rozwiązanie nawet najbardziej zagmatwanej życiowej historii.

„Cztery pory miłości to niezwykle przejmująca opowieść o najpiękniejszej relacji, jaką może przeżyć kobieta i mężczyzna: nierozerwalnej, na dobre i na złe, na zawsze. Jak przekonują się bohaterowie książki, nie można jej budować na ludzkiej, słabej, kruchej i ograniczonej, miłości, ale trzeba do niej zaprosić Tego, który był świadkiem i gwarantem ich małżeńskiej przysięgi. Bez Niego małżeństwo łatwo może stać się miejscem krzywdy, zranień, upadku. Jednak, jak pokazuje ta książka, nawet jeśli tak się stanie, to nie ma sytuacji z której Bóg nie wyprowadzi dobra. On uzdalnia nas do przebaczenia, uzdalnia do prawdziwej miłości. Nie ukrywam, że w trakcie lektury momentami łzy płynęły mi ciurkiem nad tym naszym ludzkim losem... Gorąco polecam nie tylko młodym małżeństwom!”
Dominika Figurska, aktorka
Data wydania: 2016
ISBN: 978-83-7482-780-5, 9788374827805
Wydawnictwo: eSPe
Seria: Opowieści z wiary
Stron: 276

Autor

Beata Agopsowicz Beata Agopsowicz Pisarz, pedagog, mediator rodzinny, nauczyciel, szczęśliwa żona i matka trójki cudownych dzieci.

Pozostałe książki:

Oczy Pana Trudne wybory miłości Kresowa miłość
Wszystkie książki Beata Agopsowicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka, do której niezbędne jest posiadanie obok chusteczek.

15.08.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Beata Agopsowicz jest autorką przepięknej książki wydanej przez wydawnictwo eSPe pt. "Cztery pory miłości". Tytuł mnie porwał i stwierdziłam, że muszę ją przeczytać. Małżeństwo Asi i Marka przechodzi trudny czas. Marek czuje, że pospieszył się z zakładaniem rodziny. Kiedy wszyscy jego znajomi ciągle się rozwijają i awansują, Marek bawi się w "rod... {} Recenzja książki Cztery pory miłości

Moja opinia o książce

Opinie

@Renax
2020-05-16
Przeczytane Obyczajówki lepsze i gorsze

Jest to książka z gatunku powieści religijnych, a może powieści terapeutycznych. Autorka Lwem Tołstojem nie zostanie i chyba nie zamierza, ale w swoich książkach pisze o ludziach z problemami takimi jak nasze i sposobach ich rozwiązania.
Tutaj mamy problemy małżeńskie Asi i Marka. Po wielkiej miłości stopniowo ich małżeństwo dogorywa. Para nie odzywa się do siebie i w ogóle jest coraz gorzej. Panuje pustka emocjonalna. Autorka ze znawstwem doradcy rodzinnego pokazuje ich spojrzenie na problemy. I to jest w tej książce wartościowe: kryzys widziany oczami jej, i kryzys widziany oczami jego. Okazuje się, że najbardziej zawinił w pogłębianiu się tego kryzysu brak rozmowy pomiędzy nimi.
Można zarzucać książce sztywność i słusznie, bo jest w tym racja. Najbardziej mi przeszkadzała jednolitość dialogów i taka forma trochę jak w wypracowaniu, ale nie to w tej książce jest najważniejsze, ale treść, taka terapeutyczna, która każe czytelnikom zastanowić się nad tym, jakie my mamy relacje z bliskimi.

{}× 3 | link |
@jula7202
2021-08-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
@jelonka11
2020-08-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Cztery pory miłości. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl