Oczy Pana

Beata Agopsowicz
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Oczy Pana
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Jagoda właśnie znalazła wymarzoną pracę w renomowanym biurze rachunkowym i ma nadzieję, że po serii niepowodzeń wszystko zacznie jej się układać. Chciałaby poprawić trudne relacje z babcią, która przez lata ją wychowywała, zastępując nieobecną matkę. Zamierza naśladować swą nową szefową, panią Barbarę, ponieważ wierzy, że osiągnięte przez nią sukcesy zawodowe są najlepszym gwarantem szczęścia.

Piotr próbuje zapomnieć o bolesnym zawodzie miłosnym i angażuje się w kolejny związek, licząc na to, że w końcu uda mu się znaleźć bezpieczną przystań w ramionach nowo poznanej Magdy. Marzy o założeniu szczęśliwej rodziny i dobrym życiu, zgodnym z zasadami, które przez lata wyznawał.
Niestety los brutalnie komplikuje te wszystkie plany. Zaskakujące wydarzenia odbierają bohaterom wiarę w to, co do tej pory było dla nich oparciem, i zmuszają ich do rewolucyjnych zmian, za sprawą których życie już nigdy nie będzie takie samo...

Czy Jagodzie uda się poradzić sobie z trudną przeszłością, a Piotrowi spełnić marzenie o rodzinnym cieple? Czy Bóg pomoże im odnaleźć miłość i szczęście?

Oczy Pana to poruszająca opowieść o losach zagubionych i zranionych ludzi, którym modlitwa i zaufanie w Boży plan pozwalają zapomnieć o trudnych doświadczeniach i z nadzieją wejść w nowy etap życia. Z poprzednimi książkami Beaty Agopsowicz łączy ją nie tylko miejsce akcji i bohaterowie, lecz przede wszystkim przesłanie, że prawdziwej miłości zawsze towarzyszy przebaczenie i uzdrowienie.
Data wydania: 2018-03-07
ISBN: 978-83-7482-882-6, 9788374828826
Wydawnictwo: eSPe
Seria: Opowieści z wiary
Stron: 303

Autor

Beata Agopsowicz Beata Agopsowicz Pisarz, pedagog, mediator rodzinny, nauczyciel, szczęśliwa żona i matka trójki cudownych dzieci.

Pozostałe książki:

Cztery pory miłości Trudne wybory miłości Dajmy sobie nową szansę Kresowe nadzieje Kresowa miłość
Wszystkie książki Beata Agopsowicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Oczy Pana? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Renax
2020-05-17
6 /10
Przeczytane Obyczajówki lepsze i gorsze

Jest to historia troszkę inna niż w 'Czterech porach miłości'. Bohaterką jest Jagoda, która zaczyna pracę jako księgowa. Jej celem jest niewracanie do domu, do nadopiekuńczej babki. Dowiadujemy się, że Jagoda nie ma rodziców, że jej babka jest jej jedyną rodziną. Poznajemy współlokatorkę dziewczyny i jej chłopaka, Piotra, który był bohaterem pierwszej powieści. Teraz jest sam i szuka kogoś na stałe. Cała fabuła jest wciągająca, bo okazuje się, że historia dzieciństwa Jagody jest ciekawsza niż to się wydaje na pierwszy rzut oka. Okazuje się, że 25 lat temu wydarzyła się 'tajemnica', szczelnie przed nią ukrywana przez całe jej życie, to zaś rzutuje na teraźniejszość. Dopiero wyjście na jaw tej prawdy i wyjaśnienie sobie przez wszystkie strony tego, co ich boli i jaka była ich racja sprawia, że atmosfera się oczyszcza. Ten wątek rodzinnych tajemnic jest jednym z głównych wątków książki. Innym, ale równie ważnym jest problem relacji w związku. W powieści są trzy takie wątki, a nawet więcej, jeśli wziąć pod uwagę przeszłość Barbary. Przypomnijmy, że w 'Czterech porach miłości' był tylko jeden wątek - główny. Tutaj mamy kilka 'chorych relacji'. Mamy bardzo trudne życiowe sprawy, problemy i krzywdy nie do rozwiązania, gdy można jedynie pochylić się nad każdą ze skrzywdzonych stron.
Zazwyczaj uważa się podejście religijne do związków jako coś wykluczającego podejście terapeutyczne. Pani Agopsowicz, autorka, łączy oba te podejścia i to mnie do jej książki przyciągnęło.

× 5 | link |
@jula7202
2021-08-15
8 /10

Jagoda została wychowana przez babcię, która zawsze podcinała jej skrzydła. Piotr po raz kolejny przeżywa zawód miłosny i nie wie gdzie podziały się obietnice które dostawał od Boga. W tym czasie Barbara traci wszystko na czym jej zależało. Mąż i syn traktują ją jak powietrze. Z jej doczesnego życia nie ma już co zbierać.

W książce góruje okropna bezsilność, przez którą często miałam ochotę się rozpłakać. Autorka płynnie wepchnęła tę piękną powieść do mojego serca. Kibicowałam Piotrowi, bo pokochałam tego bohatera od pierwszych stron. Chciałabym też mieć taką przyjaciółkę jak Jagoda.

Często denerwowałam się na bohaterów, bo postąpili inaczej, niż ja bym zrobiła. Nie polecam czytać książki bez paczki chusteczek, bo to niezły wyciskacz łez. "Oczy Pana" zmusiły mnie do refleksji. Jest to książka dla wszystkich, jednak nie jest to "odmóżdżacz". To jedna z tych pozycji, w której chciałam się dowiedzieć zakończenia, ale nie chciałam jej kończyć...

× 1 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Oczy Pana. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl