Krótka historia myśli politycznej

Marcin Król
Krótka historia myśli politycznej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka Marcina Króla to klasyczna pozycja z zakresu historii myśli politycznej, która do lat nie schodzi z sylabusów kierunków humanistycznych. Wybitny polski historyk idei i filozof polityki sięga tu po najważniejszych nowożytnych myślicieli politycznych (od Machiavellego do Arendt), by dowiedzieć się od nich, czym jest demokracja i jak możemy rozumieć wolność. Klarowny styl autora pozwala z łatwością zrozumieć skomplikowane często spory teoretyków polityki. Wznowiona po 20 latach od pierwszego wydania, zmieniona i uzupełniona na potrzeby nowej edycji książka nie tylko zyskuje w dzisiejszej Polsce nową aktualność, ale wpisuje się w zestaw lektur obowiązkowych świadomego obywatela.

Data wydania: 2019-04-15
ISBN: 978-83-66232-08-2, 9788366232082
Wydawnictwo: Krytyki Politycznej
Kategorie: Polityka, Filozofia
Stron: 352
dodana przez: chudini0505

Autor

Marcin Król Marcin Król
Urodzony 19 maja 1944 roku w Polsce (Warszawa)
Polski filozof polityki, historyk idei, nauczyciel akademicki i publicysta. Działacz opozycji demokratycznej w okresie PRL. Profesor nauk humanistycznych, profesor zwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego.

Pozostałe książki:

Bezradność liberałów : myśl liberalna wobec konfliktu i wojny Do nielicznego grona szczęśliwych Byliśmy głupi Lepiej już było Pismo. Magazyn opinii, nr 1 / styczeń 2018
Wszystkie książki Marcin Król

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Krótka historia myśli politycznej? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Krótka historia myśli politycznej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl