Podróż romantyczna

Marcin Król
Podróż romantyczna
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Podróż romantyczna powstawała w atmosferze Polski stanu wojennego, została wydana w 1986 roku jako dwunasty tom niebieskiej serii emigracyjnego wydawnictwa Libella. Ani przed, ani po 1989 roku nie ukazała się w kraju, choć przez wielu jest uznawana za jedno z najważniejszych dzieł Marcina Króla. Wychodząc od analizy typowo polskiego, defensywnego nurtu życia narodowego, który symbolicznie określa „Nieustającym Zbarażem”, autor przechodzi do badań nad historią polskiej dwubiegunowości politycznej. Równolegle zaś prowadzi filozoficzne rozważania o sposobach docierania do świata duchowego i metodach poznawczych romantyzmu. W świetle wydarzeń politycznych ostatnich lat pytania stawiane przed pół wiekiem wydają się równie aktualne, jak cały esej, który oddajemy w ręce czytelników w nowym wydaniu.
Data wydania: 2024-07-15
ISBN: 978-83-244-1176-4, 9788324411764
Wydawnictwo: ISKRY
dodana przez: Vernau

Autor

Marcin Król Marcin Król
Urodzony 19 maja 1944 roku w Polsce (Warszawa)
Polski filozof polityki, historyk idei, nauczyciel akademicki i publicysta. Działacz opozycji demokratycznej w okresie PRL. Profesor nauk humanistycznych, profesor zwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego.

Pozostałe książki:

Do nielicznego grona szczęśliwych Klęska rozumu Byliśmy głupi Lepiej już było Pakuję walizkę Pismo. Magazyn opinii, nr 1 / styczeń 2018 Spór o Rymkiewicza 20 sposobów na odchudzanie Bezradność liberałów : myśl liberalna wobec konfliktu i wojny Bitwa milczenia Czego nas uczy Leszek Kołakowski Europa w obliczu końca Filozofia polityczna Historia myśli politycznej od Machiavellego po czasy współczesne Jaka demokracja? Komunikacja w gospodarce XXI wieku. Coaching. Transport. Bezpieczeństwo Konserwatyści polscy 1918-1939. Wybór pism Krótka historia myśli politycznej Liberalizm strachu czy liberalizm odwagi Morze Śródziemne i świat śródziemnomorski w epoce Filipa II. Tom 2 Nieco z boku. Autobiografia niepolityczna O tolerancji we współczesnej demokracji liberalnej Patriotyzm przyszłości Podróż romantyczna Pora na demokrację Prowincja Społeczne ramy pamięci Słownik demokracji samorządowej Wiek skrajności Wielcy władcy Ład utajniony
Wszystkie książki Marcin Król

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Podróż romantyczna? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Podróż romantyczna. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl