Książka dziecięca 1990-2005. Konteksty kultury popularnej i literatury wysokiej.

Grzegorz Leszczyński, Danuta Świerczyńska-Jelonek, Michał Zając
Książka dziecięca 1990-2005. Konteksty kultury popularnej i literatury wysokiej.
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Literatura dziecięca i młodzieżowa ostatnich kilkunastu lat rozwija się w ogniu ścierających się tendencji: z jednej strony zasadniczym punktem jej odniesienia są tradycyjne wzorce wypracowane przez zaliczane do kanonu dzieła wysokoartystyczne, z drugiej jednak podlega ogromnym wpływom kultury masowej. Dla „zwabienia” czytelnika w sidła lektury wykorzystuje nawet kicz, niekiedy fałszuje obraz rzeczywistości, by zyskaĆ uznanie w oczach hipotetycznego nastoletniego czytelnika. Otwarte pozostaje pytanie, czy literatura współczesna jest kuszącą, łagodną Pięknością, czy też złowrogą Bestią, niszczącą podstawy wrażliwości estetycznej młodego pokolenia.
Książka zawiera 17 artykułów najwybitniejszych polskich znawców literatury dziecięcej. Jest to pozycja dla bibliotekarzy, polonistów, pedagogów, studentów oraz wszystkich zainteresowanych tą problematyką.
Data wydania: 2006
ISBN: 83-89316-62-5, 8389316625
Wydawnictwo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich
Seria: NAUKA - DYDAKTYKA - PRAKTYKA
Kategoria: Językoznawstwo
Stron: 268

Autor

Grzegorz Leszczyński Grzegorz Leszczyński
Urodzony w 1956 roku
Literaturoznawca, zajmuje się literaturą dla dzieci i młodzieży. Napisał na ten temat wiele książek, przygotował liczne wybory baśni i wierszy dla młodych i najmłodszych odbiorców Kierow­nik Zakła­du Litera­tu­ry Popular­nej, Dziecię­cej i Młodzi...

Pozostałe książki:

Elementarz literacki 18. Pułk Artylerii Lekkiej Daję słowo. Wędrówki po języku i literaturze Kazimierz Przerwa-Tetmajer i Jan Kasprowicz Po schodach wierszy. Antologia
Wszystkie książki Grzegorz Leszczyński

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Książka dziecięca 1990-2005. Konteksty kultury popularnej i literatury wysokiej. aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Książka dziecięca 1990-2005. Konteksty kultury popularnej i literatury wysokiej.. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl