Cytaty z książki "Księga jesiennych demonów"

Dodaj nowy cytat
"Pamiętaj, kochanie: magia to ścieżka samotnych.
„Niewiarygodne, ale nawet człowieka, który został już skazany i który zrozumiał, że jedynym, co go jeszcze spotka w życiu, jest agonia i śmierć, można doprowadzić do takiego przerażenia, iż nie będzie mógł wytrzymać we własnym ciele”.
„Uwierz, synu, że istnieją sprawy ważniejsze, straszniejsze i bardziej niebezpieczne niż wszystkie tajemnice tego świata. Gdybyś znalazł bombę atomową i zaczął się nią bawić, byłby to żart towarzyski w porównaniu z tym, co się teraz dzieje”.
„Nad miastem zapadał mokry, brunatny mrok. Nadchodziła zimna, mglista, listopadowa noc. Noc, która się nie kończy. Czas, gdy budzą się jesienne demony”.
- Skąd mam wiedzieć, że nie kłamiesz? (...)
- Zawsze kłamię (...). Także kiedy mówię, że zawsze kłamię. Filozofia to cudowna rzecz. Taka użyteczna.
Szaleństwo też jest wspaniałe.
Świat mnie boli. Wszystko wydaje mi się jakieś okropne i smutne. Żal mi każdego napotkanego człowieka, każdego ptaka, który spadnie z gałęzi.
Pracowałeś i starałeś się, ale zawsze miałeś do czynienia ze znaczenie twardszym materiałem niż inni. Oni rzeźbili swoje życie w glinie, a Ty w granicie. Tylko, że gołymi rękami nie można rzeźbić granitu.
<nav class="pagy-bootstrap-nav pagination" role="navigation" aria-label="pager"><ul class="pagination"><li class="page-item prev disabled"><a href="#" class="page-link">&laquo;</a></li><li class="page-item active"><a href="/ksiazka/ksiega-jesiennych-demonow-801996/cytaty?strona=1" class="page-link" >1</a></li><li class="page-item"><a href="/ksiazka/ksiega-jesiennych-demonow-801996/cytaty?strona=2" class="page-link" rel="next" >2</a></li><li class="page-item next"><a href="/ksiazka/ksiega-jesiennych-demonow-801996/cytaty?strona=2" class="page-link" rel="next" aria-label="next">&raquo;</a></li></ul></nav>
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl