Księga miłości

Kathleen McGowan
Księga miłości
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Maureen Paschal sądzi, że może odpocząć i zacząć pracę nad książką po odkryciu ewangelii napisanej przez Marię Magdalenę, gdzie ujawniono, że Magdalena i Jezus byli sobie poślubieni. Prawda o ich dziejach wstrząsnęła światem i sprawiła, że Maureen stała się celem ataków ludzi, którym nie spodobało się jej odkrycie, i bohaterką dla tych, którzy przyjęli je z radością. W tej zapierającej dech w piersi kontynuacji Oczekiwanej poznajemy dalsze losy związku Marii Magdaleny oraz młodej dziennikarki, która z pasją odkrywa mroczne tajemnice swojej rodziny. Niestety, otrzymuje dziwną przesyłkę z tekstem, który wygląda jak list z zamierzchłych czasów, napisany po łacinie i opatrzony symbolem.

Odkrywa, że jego autorką jest niezwykła kobieta, której postać historia przeoczyła - albo zatuszowała - czyli margrabina Matylda z Toskanii, i że domaga się ona w owym liście zwrotu swych "najcenniejszych ksiąg i dokumentów". Maureen wyrusza w podróż po Włoszech i Francji, gdzie wraz ze swym ukochanym, Berengerem, naraża się na liczne niebezpieczeństwa. Oboje uświadamiają sobie, że są na tropie kolejnego epokowego odkrycia: Księgi Miłości, ewangelii napisanej ręką samego Jezusa.

Maureen, dowiadując się coraz więcej o Matyldzie, jedenastowiecznej wojowniczce, hrabinie, która w sekrecie poślubiła papieża, zaczyna dostrzegać niezwykłe podobieństwa między nią a sobą, podobieństwa, których źródło musi odkryć, żeby niewłaściwi ludzie nie znaleźli Księgi Miłości i nie ukryli jej na zawsze. Splatając ze sobą nieznaną historię Matyldy i pełną napięcia podróż Maureen, autorka podąża śladem dwóch niezwykłych bohaterek, których historie przenikają się na przestrzeni dziejów. Maureen zagłębia się w tajemnice labiryntu, piękną poezję Pieśni nad Pieśniami, najwspanialszą architekturę i sztukę świata i zdumiewające dziedzictwo Matyldy... do chwili, gdy podczas śmiertelnie niebezpiecznego spotkania zostaje jej ujawniona Księga Miłości - jej oraz czytelnikowi.
Data wydania: 2010-06-16
ISBN: 978-83-7534-001-3, 9788375340013
Wydawnictwo: Nowa Proza
Stron: 680

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Kontrowersyjna opowieść o Ewangelii Chrystusa

11.07.2012

Kathleen McGowan jest znaną autorką cyklu thrillerów o kontrowersyjnej tematyce , a mianowicie o związku Marii Magdaleny z Chrystusem. Po cieszącej się popularnością wśród czytelników Oczekiwanej, nadszedł czas na drugi tom serii – Księgę miłości. Traktuje ona o poszukiwaniu przez bohaterkę najważniejszej ewangelii, spisanej własnoręcznie p... Recenzja książki Księga miłości

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Księga miłości. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl