Księga poezji młodopolskiej

Elżbieta Zarych
Księga poezji młodopolskiej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Księga poezji młodopolskiej" zawiera wiersze najbardziej znanych poetów tego okresu. Mimo iż w okresie Młodej Polski twórcy sięgali po wszystkie rodzaje literackie, pozycja liryki była bez wątpienia uprzywilejowana. Spowodowane było to z jednej strony niską pozycją liryki względem innych rodzajów literackich w "niepoetyckim" pozytywizmie, a z drugiej strony przyswojeniem sobie przez poetów młodopolskich zdobyczy nowej sztuki europejskiej. To okres bardzo intensywnego rozwoju poezji, w której dokonały się najistotniejsze przemiany. W ramach młodopolskiej twórczości lirycznej można wskazać kilka jej odmian (pesymistyczno-dekadencka, symbolistyczna, ekspresjonistyczna, satyryczna, rewolucyjno-patriotyczna, odrodzeńcza, klasycystyczna, franciszkańska), pozostających w ścisłym związku z przemianami światopoglądowymi i estetycznymi okresu, przy czym w spuściźnie konkretnych autorów trudno zwykle precyzyjnie wyznaczyć granice oddziaływania poszczególnych kierunków.
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-7435-815-6, 9788374358156
Wydawnictwo: Zielona Sowa

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Księga poezji młodopolskiej nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Księga poezji młodopolskiej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe