Księżyc prawdopodobieństwa

Nancy Kress
9.5 /10
Ocena 9.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Książka Księżyc prawdopodobieństwa
Książka Księżyc prawdopodobieństwa
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.5 /10
Ocena 9.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Desperacka próba ocalenia ludzkości. Człowiek sięgnął gwiazd dzięki systemowi tuneli czasoprzestrzennych – reliktów starożytnej, od dawna nieistniejącej już rasy. Sukces ten ma jednak swoją cenę. W głębi Galaktyki ludzie trafiają na Fallerów, obce istoty, których jedynym celem jest niszczenie inteligentnego życia w kosmosie. Wybucha wojna, a nasza cywilizacja jest w niej stroną przegrywającą. W tych niepewnych czasach dochodzi do odkrycia nowej planety. Zamieszkuje ją preindustrialna cywilizacja, która doświadcza tak zwanej „dzielonej rzeczywistości” – wszyscy obywatele są praktycznie jednomyślni. Zespół ziemskich naukowców wyrusza na Świat, by zbadać ten fenomen, nie zdając sobie sprawy, że misja ta jest tylko przykrywką dla znacznie ważniejszej operacji wojskowej. Jeden z księżyców tej planety jest bowiem gigantycznym i tajemniczym artef aktem pozostawionym przez twórców wrót do gwiazd… i kluczem do wygrania wojny. Trylogia Prawdopodobieństwo jest rewelacyjnym rozwinięciem nagrodzonej Nebulą® i Theodore Sturgeon Award® noweli i jedną z najciekawszych współczesnych powieści science fiction, o czym świadczy uhonorowanie jej trzeciego tomu jednym z najważniejszych wyróżnień branżowych, czyli The John W. Campbell Memorial Award for Best Science Fiction Novel®.
Data wydania: 2012
Wydawnictwo: Almaz
Cykle: Prawdopodobieństwo
Serie: SF
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Inny Świat

Trylogia „Prawdopodobieństwo” Nancy Kress, którą rozpoczyna „Księżyc prawdopodobieństwa” to seria autorstwa jednej z najciekawszych pisarek science-fiction. Wydawnictwo Almaz jako pierwsze w Polsce podjęło się publikacji cyklu, którego trzeci tom został nagrodzony prestiżową Nagrodą Campbella. Już s... czytaj dalej »

@Immora_Fray @Immora_Fray

Dzielenie rzeczywistości – recenzja książki „Księżyc prawdopodobieństwa” Nancy Kress

Po bookazinie Grzegorza Drukarczyka „Bogowie są śmiertelni”, miałam bardzo wygórowane oczekiwania wobec kolejnej książki proponowanej przez Wydawnictwo Almaz. „Bogowie...” to od pewnego czasu jedna z moich ulubionych książek, z dużą więc ochotą i wyostrzonym apetytem podeszłam do kolejnej powieści, ... czytaj dalej »

@zuzankawes @zuzankawes

Moja opinia o książce

Opinie
@Beata_
2019-11-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Papierowe Posiadam
Socjologiczna space opera Twórczość Nancy Kress sprawia, że moje wewnętrzne opory przed lekturą opowiadań przekształconych w pełnowymiarowe powieści gwałtownie maleją, o co niełatwo, zapewniam. Przede wszystkim jestem twardogłową zwolenniczką bezlitosnego skracania tekstu, wycinania fragmentów nieistotnych dla fabuły, nastroju utworu czy budowania wizerunku bohaterów. Poza tym, naprawdę nieczęsto zdarza się, aby chwytliwy pomysł, pierwotnie przedstawiony w formie opowiadania, a później rozwinięty do rozmiarów powieści, znalazł ponowne uznanie w oczach czytelników. Argumentując, zawsze podpieram się przykładem „Brzydkiego, małego chłopca” pióra tandemu Asimov-Silverberg, powieści znacząco pr...
{} | link |
@Immora_Fray
@Immora_Fray
2012-04-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane (2012-01-01) Posiadane
Bardzo ciekawe wprowadzenie do trylogii. Jeśli boicie się naukowych terminów - zapewniam, że nie ma ich tam wiele, a te, które już się pojawiają są zrozumiale wytłumaczone. Historia, wymyślona przez Nancy Kress wciąga i intryguje. Polecam! [więcej w recenzji powyżej lub na moim blogu]
{} | link |
@adanbareth
@adanbareth
2012-08-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane (2012-08-06) Posiadam
@Uleczka448
2012-07-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10

Co czytać po książce “Księżyc prawdopodobieństwa”- Nancy Kress

Książka Opowieści praskie
Opowieści praskie Tomasz Bochiński
{}8.3/10
Zaproszenie na spacer po warszawskiej Pradze większość z Czy...
Książka Odyseja czasu. Tom 1. Oko czasu
Odyseja czasu. Tom 1. Oko c... Arthur C. Clarke, Stephen Baxter
{}8/10
Jest to pierwsza część napisanej na początku XXI wieku trylo...
Książka Upalna zima
Upalna zima Andrzej Drzewiński, Piotr Surmiak, Adam Cebula, Eugeniusz Dębski
{}5.7/10
Jakże malowniczy jest świat fantasy... Smoki, krasnoludy, kr...
Książka Seryjny
Seryjny John Lutz
{}8/10
Dobrze wie, jak zadawać ból. Będzie robił to nadal. A one bę...
Książka Przebudzenie lewiatana
Przebudzenie lewiatana James S.A. Corey
{}7.7/10
James S. A. Corey debiutuje na polskim rynku czytelniczym po...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się