Ku szczytom

Henrik Svensen
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Ku szczytom
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Fascynująca podróż do serca gór. Opowieść o nierozerwalnej więzi między człowiekiem a naturą.

Góry odgrywały zawsze w dziejach świata niezwykle ważną rolę i budziły fascynację ludzi. Potężne masywy górskie i strome szczyty wywoływały lęk i obawę, ale dostrzegano w nich także piękno i symboliczne znaczenia. Przez wieki zmieniał się także stosunek ludzkości do gór: bywały obiektem kultu, stanowiły naturalną barierę, budziły zainteresowanie artystów i poetów, a także fascynację naukowców, podróżników i wspinaczy.

Autor opowiada w przystępny sposób nie tylko o bliskich mu od dziecka górach Norwegii, ale także o najpiękniejszych i najbardziej fascynujących masywach górskich na całym świecie. Dowiadujemy się między innymi o tym, jak istnienie gór interpretowali przez lata naukowcy oraz geolodzy i jakimi tropami próbowali dociekać przyczyn ich istnienia. W opowieść tą autor wplata również swoje osobiste zmagania związane z odkrywaniem gór, wędrowaniem na dużych wysokościach i pokonywaniem własnych słabości.


Tytuł oryginalny: Bergtatt. Fjellenes historie og fascinasjonen for det opphøyde
Data wydania: 2021-04-14
ISBN: 978-83-66420-44-1, 9788366420441
Wydawnictwo: Smak Słowa
Stron: 288
dodana przez: ReginaCatta

Autor

Henrik Svensen Henrik Svensen
Urodzony w 1970 roku w Norwegii
Henrik Svensen - doktor geologii Uniwersytetu w Oslo. Obecnie pracownik naukowy i wykładowca Wydziału Nauk o Ziemi w Instytucie Dynamiki i Rozwoju Ziemi. Autor licznych artykułów naukowych oraz tekstów w norweskich gazetach i czasopismach popularyzu...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Góry i ich niesamowita historia

WYBÓR REDAKCJI
22.01.2022

Gdy sięgałem po książkę "Ku szczytom. Historia i nieodparty urok gór", nie spodziewałem się, że autor mnie całkowicie zaskoczy. Czego się spodziewałem? Historii zdobywania szczytów, himalaistów, którzy wzbili się na wyżyny swoich możliwości, niekiedy poświęcając życie w dążeniu do upragnionego celu. Wybitnych dróg na najwyższe szczyty Himalajów i ... Recenzja książki Ku szczytom

Moja opinia o książce

Opinie

@biegajacy_bibliotekarz
2022-01-18
7 /10
Przeczytane Moje góry Podróżnicze

Cytaty z książki

O nie! Książka Ku szczytom. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl