Kukła i karzeł. Perwersyjny rdzeń chrześcijaństwa

Slavoj Žižek
Kukła i karzeł. Perwersyjny rdzeń chrześcijaństwa
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Kukła i Karzeł jest drugą pozycją w serii książek z dziedziny krytycznej filozofii społeczno - politycznej, zainicjowanej w 2006 r. przez BRANTĘ. Żiżek w książce tej stawia pytanie dlaczego warto walczyć w obronie dziedzictwa chrześcijańskiego. Wraz z odwołaniem do chrześcijaństwa, w szczególności do św. Pawła, w dziele Żiżka zostaje wypracowana w szczegółach teoria podmiotowości politycznej.Książka Żiżka jest publikacją w serii pozycji na temat `powiązań w polu freudowskim` są to lacanowskie interwencje w obrębie sztuki, filozofii, teologii i ideologii.Zbudowana przez Żiżka w książce perspektywa pozwala mu sformułować wiele ważnych i krytycznych refleksji na temat religii we współczesnym świecie. Książka przeznaczona przede wszystkim dla studentów wydziałów humanistycznych, politologicznych wyższych uczelni, kierunków filozofii oraz dla wszystkich zainteresowanych myślą filozoficzną XX wieku.
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-60186-40-4, 9788360186404
Wydawnictwo: BRANTA Oficyna Wydawnicza
Stron: 226

Autor

Slavoj Žižek Slavoj Žižek
Urodzony 21 marca 1949 roku na Słowenii (Lublana)
Słoweński socjolog, filozof, marksista i krytyk kultury. Jest profesorem w Instytucie Socjologii Uniwersytetu w Lublanie, wykłada także w European Graduate@LinkSchool i na uniwersytetach amerykańskich. Wprowadza do współczesnej filozofii dorobek psy...

Pozostałe książki:

Patrząc z ukosa Rewolucja u bram. W.I. Lenin. Pisma wybrane z 1917 roku Lacan Pandemia! Covid-19 trzęsie światem Pandemia 2. Kroniki straconego czasu
Wszystkie książki Slavoj Žižek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Kukła i karzeł. Perwersyjny rdzeń chrześcijaństwa nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Kukła i karzeł. Perwersyjny rdzeń chrześcijaństwa. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl