Kultura polityczna w poszukiwaniu nowego paradygmatu. Tom 1

Praca Zbiorowa
Kultura polityczna w poszukiwaniu nowego paradygmatu. Tom 1
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Księga Jubileuszowa dedykowana Profesorowi Tadeuszowi Wallasowi

Gdy w 1984 roku Franciszek Ryszka w "Nauce o polityce. Rozważaniach metodologicznych" napisał, że "wedle własnych sądów życzeniowych, jedni są mniej, inni więcej kulturalni politycznie", to równocześnie zwrócił uwagę na potrzeby: zastosowania kryteriów operacyjnych i stworzenia skali pomiaru tego fenomenu, które pozwoliłby zweryfikować wiarygodność składanych deklaracji wobec faktycznie podejmowanych działań (s. 206). Odpowiadając na pytanie, czy jestem tolerancyjny, większość z nas odpowie bowiem twierdząco. Rzecz w tym, jak nasze wyobrażenia o sobie znajdują odzwierciedlenie w chwilach rzeczywistej próby. Postulat dotyczył więc zdefiniowania tego "co" i "kogo" oraz "jak" i "dlaczego" badamy Dzisiaj do tego katalogu należałoby dodać jeszcze pytanie o podmiot, a zatem "kto" bada Odpowiedź na nie ujawnia się w chwili konstruowania dyskursu w pierwszej osobie: liczby pojedynczej lub liczby mnogiej, opcjonalnie - przy wyborze formy bezosobowej.

Opis stanowi fragment Wstępu.

Data wydania: 2020-12-21
ISBN: 978-83-65817-25-9, 9788365817259
Wydawnictwo: Naukowe Semper
Kategoria: Polityka
Stron: 356
dodana przez: Dusza

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Kultura polityczna w poszukiwaniu nowego paradygmatu. Tom 1 nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Kultura polityczna w poszukiwaniu nowego paradygmatu. Tom 1. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl