Kultura, tożsamość i edukacja. Migotanie znaczeń

Zbyszko Melosik, Tomasz Szkudlarek
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Kultura, tożsamość i edukacja. Migotanie znaczeń
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Książka ta dotyczy relacji między społeczeństwem i społeczną konstrukcją podmiotowości, wiedzą o społeczeństwie (nauką społeczną, pedagogiką) oraz sferą fikcji: tekstów, ich kontekstów i interpretacji. Nie jest jasne, i nie będziemy w to wnikać, czy drugi ze wspomnianych tu obszarów naszych zainteresowań jest odrębny od trzeciego czy jest jedynie jego częścią. W zasadzie jeśli dobrze się temu przyjrzeć nie ma to specjalnego znaczenia. Zarówno nauka, jak i literatura, prawda, jak i fikcje potrafi ą być skuteczne w konstruowaniu indywidualnych i społecznych tożsamości. Ta niejasność i związana z nią niejasna przynależność tego tekstu do jakoś wyodrębnialnych gatunków odzwierciedla się w podtytule jednego z rozdziałów książki. Niestety, nie umiałem go napisać po polsku tak, aby owa niejasność mogła być jasno wyłożona. Stąd angielskie: The Social, Science, Fiction czyli to, co społeczne, nauka i fikcje. Albo, jeśli wolisz Czytelniku Wirtualny, The Social Science Fiction. Fikcja nauki społecznej. Społeczna science fiction.
Data wydania: 2010-01-01
ISBN: 978-83-7587-326-9, 9788375873269
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza IMPULS
Stron: 134
dodana przez: BarbaraMaster
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Zbyszko Melosik Zbyszko Melosik socjolog, profesor zwyczajny, doktor habilitowany, kierownik Zakładu Socjologii Edukacji na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, członek Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN, wykładowca na uniwersytetach amerykańsk...

Pozostałe książki:

Kryzys męskości w kulturze współczesnej Tożsamość, ciało i władza w kulturze instant Kultura popularna: konteksty teoretyczne i społeczno-kulturowe Edukacja alternatywna w XXI wieku Kultura popularna i tożsamość młodzieży
Wszystkie książki Zbyszko Melosik

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Kultura, tożsamość i edukacja. Migotanie znaczeń? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@BarbaraMaster
2020-10-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Biblioteczka pedagoga e-book Posiadam

Książka bardzo trudna ale i bardzo interesująca. Powinien ją przeczytać każdy przyszły pedagog. Pozycja czytana do egzaminu. Przeczytana w całości.

{} | link |
@Blissfultobooks
2020-11-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Kultura, tożsamość i edukacja. Migotanie znaczeń. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl