Kwanty zrobiły mi dzień, czyli prosty przewodnik po naturze wszechświata

Jeremie Harris
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Kwanty zrobiły mi dzień, czyli prosty przewodnik po naturze wszechświata
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Godzina 7:00. Otwierasz oczy na dźwięk budzika. Myjesz zęby, pijesz ulubioną kawę i rozpoczynasz kolejny dzień we wszechświecie. W drodze do pracy stoisz w korku, słuchasz radia i przeglądasz telefon w poszukiwaniu nowych informacji.

W tym samym czasie wokół ciebie wirują niewyobrażalne ilości cząsteczek i atomów, dokonując wyczynów przeczących zdrowemu rozsądkowi: znajdują się w wielu miejscach naraz lub poruszają się w dwóch kierunkach jednocześnie. I chociaż wydawać się to może niepojęte, to prawda jest taka, że kwanty zrobiły ci dzień!

W swojej książce Jeremie Harris w przystępny i ciekawy sposób tłumaczy zawiły i fascynujący świat fizyki kwantowej. Opowiada o kotach zombie, nieśmiertelności i o tym, dlaczego twój mózg jest obiektem mechaniki kwantowej. Pokazuje, dlaczego multiświat jest większy, niż sądzimy, a nasze działania z góry ustalone.

Weź kubek z ulubioną kawą i zanurz się w świecie fizyki kwantowej.

Wydanie 1


Tytuł oryginalny: Quantum Physics Made Me Do It
Data wydania: 2023-09-27
ISBN: 978-83-8135-334-2, 9788381353342
Wydawnictwo: Otwarte
Stron: 264
dodana przez: Vernau

Autor

Jeremie Harris Jeremie Harris – fizyk, który trudne zagadnienia współczesnej nauki przekształca w opowieści fascynujące jak kino sensacyjne. Jako specjalista w dziedzinie sztucznej inteligencji doradzał rządom Kanady, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Prow...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Mechanika kwantowa z przymrużeniem oka

27.09.2023

Z dziedziny fizyki i astronomii przeczytałam już kilka książek, ale jeszcze nigdy takiej jak ta. I naprawdę nie rozumiem, dlaczego takie osoby jak Jérémie Harris nie mogą być naszymi nauczycielami przedmiotów ścisłych, bo jestem przekonana, że zainteresowanie tymi kierunkami na studiach byłoby o wiele większe. Ta książka już samym tytułem zdradza,... Recenzja książki Kwanty zrobiły mi dzień, czyli prosty przewodnik po naturze wszechświata

@Anmar@Anmar × 7

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@mamazonakobieta
2023-10-07
8 /10
Przeczytane

Fizyka kwantowa to dla wielu czarna magia i nie mają pojęcia, że tak naprawdę stykamy się z nią na co dzień. Czy da się sprawić, aby nią zaciekawić, aby ją tak przedstawić, aby przestała wydawać się trudna, zawiła i nie do zrozumienia? Owszem da się, co doskonale udowodnił nam autor. W swojej książce pokazał, że temat, który wydaje się bardzo trudny, wcale nie musi taki być. Sprawił, że fizykę kwantową nie tylko da się „oswoić”, ale wręcz polubić.

Książka napisana jest w sposób jasny i zrozumiały, nawet dla osoby, która nie jest „mocna” w fizyce. Zdecydowanie plusem jest fakt, że znajdziemy w niej sporą dawkę humoru (co było dla mnie miłym zaskoczeniem, jakoś książki w tej tematyce nigdy nie kojarzyły mi się z humorem, a jednak okazało się, że da się to połączyć).

Kolejnym plusem są ilustracje, rysunki, grafy, które dobrze wszystko obrazują. Dzięki nim jeszcze łatwiej jest nam wszystko zrozumieć.

„Kwanty zrobiły mi dzień, czyli prosty przewodnik po naturze wszechświata” to książka, która pozwala nam się otworzyć na fizykę kwantową, zrozumieć ją i dowiedzieć się, że tak naprawdę nas otacza. Moim zdaniem warto po nią sięgnąć i polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

× 2 | link |
@Anmar
2023-09-27
8 /10
Przeczytane Posiadam Przeczytane 2023 Recenzenckie

Cytaty z książki

O nie! Książka Kwanty zrobiły mi dzień, czyli prosty przewodnik po naturze wszechświata. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat