Labirynt - Alicja w Krainie Schematów

Magdalena Walczak
1 /10
Ocena 1 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Labirynt - Alicja w Krainie Schematów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
1 /10
Ocena 1 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Wyjść z Labiryntu jest łatwo, pod warunkiem podążania we właściwym kierunku. A co znajdziemy na jego końcu? Pełnię życia, radość, ale przede wszystkim relację ze sobą i bliską osobą na poziomie najbardziej satysfakcjonującym. Aby odnaleźć wyjście z Labiryntu nie trzeba stosować metody prób i błędów. Wystarczy zanurzyć się w opowieść, którą serwuje Magdalena Walczak.Książka to duchowo-psychologiczna podróż po planszach, korytarzach i zakamarkach relacji z samym sobą. Spotkamy na naszej drodze przewodników, pomocników, przeszłość, własne emocje, Anioła Stróża i ukochanego. Spojrzymy na wyrastające pod nogami szafy, talie kart, wieże własnych schematów i pola do gry. Czym jest wyjście z Labiryntu i czy zawsze to, czego pragniemy, będzie dla nas faktycznie najlepsze? Przez właśnie te pytania przeprowadzi nas Alicja.Magdalena Walczak to germanistka z wykształcenia, nauczycielka języka niemieckiego z zamiłowania, specjalistka ds. transakcji oszukańczych z zawodu, rozkochana w słowie i metaforach, w ludziach i naturze. Tak jak Alicja szuka wyjść z życiowych labiryntów, a potem spisuje je w instrukcje. Pierwszą z nich jest właśnie ta książka.
Data wydania: 2019-11-19
ISBN: 978-83-65816-19-1, 9788365816191
Wydawnictwo: Papierowy Motyl
Stron: 266
dodana przez: jbutton

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Gdzie jest moje ciało, gdzie mój umysł

2.06.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Labirynt - Alicja w krainie schematów". Brzmi górnolotnie, wprost nader mądrze i skrywa w sobie tajemnicę, ciekawość i chyba też coś dotąd nieznanego. Po okładce, po treści już próżno szukać tych plusów. Opisy na obwolucie tworzą, według mnie, karykaturalny opis tego, co skrywa w sobie ta książka. Oto Ona, zwana często Księżniczką, trafia do labi... {} Recenzja książki Labirynt - Alicja w Krainie Schematów

Moja opinia o książce

Opinie

@aga.kusi_poczta.fm
2020-06-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 1 /10
Przeczytane

"Labirynt - Alicja w krainie schematów". Brzmi górnolotnie, wprost nader mądrze i skrywa w sobie tajemnicę, ciekawość i chyba też coś dotąd nieznanego. Po okładce, po treści już próżno szukać tych plusów. Opisy na obwolucie tworzą, według mnie, karykaturalny opis tego, co skrywa w sobie ta książka. Oto Ona, zwana często Księżniczką, trafia do labiryntu, który przechodzi szukając wyjścia. Jednak owo zaplatanie nie służy tylko i wyłącznie uwolnieniu, ile metamorfozie samej siebie. Zmianie na lepsze. Ten czas poszczególnych zakrętów ma służyć zadumie nad sobą, zmianie, odkryciu wad i ich eliminacji. Wady przecież blokują i ograniczają. Zawężają emocje, wzrok i odczucia. A ona musi się ich świadomie wyzbyć, by po wyjściu być inną sobą. By być odmienioną wersją siebie samej o jasno sprecyzowanych celach, potrzebach i aspiracjach.
Takie jest przynajmniej założenie owej książki - a jak to się ma do faktycznego stanu treści?
Nijak.
"Labirynt..." to ni powieść, hi spisana teoria psychologii w kontekście kobiety, która marnuje potencjał tkwiąc w toksycznych relacjach, ni poradnik na lepszą drogę życia. Wszystko po trochu, co w konsekwencji dało przerost formy nad treścią, przerost ambicji nad rzekomo wyszukanymi słowami. Poplątanie z pogmatwanym.
Oto ona co rano budzi się w innym pokoju. Pokoju, który na nią wpływa i który skrywa zadanie. Zadanie najczęściej mentalne i psychiczne w sobie samej. Spotyka w tych pomieszczeniach różne osoby. Jest Anioł Stróż...

{}× 7 | Komentarze (1) | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Labirynt - Alicja w Krainie Schematów. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl