Leczenie chorób infekcyjnych

Katarzyna Dzierżanowska-Fangrat
Leczenie chorób infekcyjnych
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Leczenie chorób infekcyjnych, przygotowane pod redakcją naukową prof. dr hab. n. med. Katarzyny Dzierżanowskiej-Fangrat, jest przewodnikiem zrobionym z myślą o lekarzach, którzy w swojej codziennej praktyce spotykają się z różnymi zakażeniami, zarówno u dorosłych, jak i dzieci. To przydatne kompendium w pięciu częściach prezentuje następujące treści:

- leki przeciwdrobnoustrojowe – dawkowanie u dorosłych,

- leki przeciwdrobnoustrojowe – dawkowanie u dzieci,

- podstawowe właściwości leków przeciwdrobnoustrojowych,

- leczenie zakażeń wywołanych przez określone drobnoustroje,

- zakażenia u dorosłych.

W publikacji w klarowny sposób, w tabelach, przedstawiono dawkowanie leków, leczenie poszczególnych czynników patogennych i wybranych grup zakażeń. Istotną informacją są dane dotyczące samych leków przeciwdrobnoustrojowych – ich biodostępność, farmakokinetyka, interakcja z innymi lekami oraz toksyczność. Dodatkowe uzupełnienie stanowią rozdziały traktujące o specyficznych grupach chorych (osoby otyłe, po przeszczepie), chorobach odzwierzęcych czy bioterroryzmie.

Leczenie chorób infekcyjnych to przejrzysty informator, mający na celu ułatwić lekarzowi praktykowi podjęcie szybkiej decyzji terapeutycznej w zakresie zakażeń i chorób zakaźnych. Jest przeznaczony dla lekarzy wszystkich specjalności, lekarzy stażystów, a także może służyć za uzupełnienie wiedzy dla studentów medycyny oraz pracowników laboratorium do przeglądu czynników patogennych, a także zakresu ich wrażliwości na leki.

Data wydania: 2021-02-15
ISBN: 978-83-200-6255-7, 9788320062557
Wydawnictwo: PZWL
Stron: 574
dodana przez: chudini0505

Autor

Katarzyna Dzierżanowska-Fangrat Katarzyna Dzierżanowska-Fangrat Katarzyna Dzierżanowska-Fangrat – polska mikrobiolożka, profesor nauk medycznych i nauk o zdrowiu. W 2000 w Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” obroniła doktorat w dyscyplinie medycyna, specjalność mikrobiologia, Zastosowanie metod oparty...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Leczenie chorób infekcyjnych? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Leczenie chorób infekcyjnych. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl