Legenda i twórczość Marka Hłaski

Stanisław Stabro
Legenda i twórczość Marka Hłaski
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"We współczesnej percepcji twórczości i biografii Marka Hłaski istnieją dwa charakterystyczne elementy. Na odbiór ten składa się w pierwszym rzędzie uaktualniona- szczególnie w okresie od 1980 do 1984- kolejna wersja jego literackiej legendy oraz przeciwstawiający się jej ciąg literackich i politycznych resentymentów, które sytuują twórczość Hłaski w kontekście historycznoliterackiego przełomu lat pięćdziesiątych."
(ze wstępu)
Data wydania: 1985
ISBN: 978-83-04-02081-8, 9788304020818
Wydawnictwo: Ossolineum
Cykl: Nauka dla wszystkich, tom 388
Kategoria: Literaturoznawstwo
Stron: 56
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Stanisław Stabro Stanisław Stabro
Urodzony 23 sierpnia 1948 roku w Polsce (Świdnica)
Stanisław Stabro, właśc. Stanisław Bryndza-Stabro – polski poeta, krytyk literacki, historyk literatury, profesor nauk humanistycznych, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego, jeden z założycieli grupy poetyckiej „Teraz”, współtwórca Nowej Fali.

Pozostałe książki:

Literatura polska 1944-2000 w zarysie Chwila bez imienia : o poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Kaskaderzy literatury. O twórczości i legendzie Andrzeja Bursy, Marka Hłaski, Haliny Poświatowskiej, Edwarda Stachury, Ryszarda Milczewskiego-Bruna, Rafała Wojaczka Na inne głosy rozpiszą nasz głos Określona epoka. Nowa fala 1968-1993. Antologia poezji
Wszystkie książki Stanisław Stabro

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Legenda i twórczość Marka Hłaski? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Goszka
2016-02-17
Przeczytane

Przeintelektualizowane, choć zwięzłe podsumowanie twórczości Marka Hłaski. Korzystałam z pracy pana Stanisława Stabro przy pisaniu pracy rocznej i nie mogę powiedzieć, żebym nie znalazła tego, czego potrzebowałam. Jednak nic ponadto.

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Legenda i twórczość Marka Hłaski. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl