Legendy i opowieści z czasów wojen polsko-szwedzkich

Anna Koprowska-Głowacka
Legendy i opowieści z czasów wojen polsko-szwedzkich
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

To książka, która łączy legendy i historię. Każda z przedstawionych w niej opowieści przenosi nas do XVII wieku, w czasy wojen ze Szwecją. Podczas tej wspólnej, niezwykłej podróży spotkamy rycerskich władców, bohaterskich wodzów, walecznych żołnierzy, dzielne niewiasty i przemyślnych mieszczan. Odwiedzimy wspaniałe zamki, miasta, wsie i żołnierskie obozy. Popatrzymy na historyczne fakty oczyma tych, którzy w nich uczestniczyli i na swój sposób próbowali wytłumaczyć to, czego nie pojmowali. Legendy są bowiem echem historii i to zazwyczaj w nich odciskają na zawsze swój ślad rycerskie gesty, miłosne historie, pamiętne bitwy czy cudowne ocalenia. Zbiór ten zawiera wybrane legendy, tym samym zachęcając do bliższego poznania historii wojen polsko-szwedzkich.
ISBN: 978-83-7528-089-0, 9788375280890
Wydawnictwo: MARPRESS

Autor

Anna Koprowska-Głowacka Anna Koprowska-Głowacka Absolwentka wydziału historycznego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, Podyplomowego Studium Polityki i Edukacji Regionalnej i studium socjologiczno-psychologicznego. Laureatka II Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno-Literackiego „Strachy...

Pozostałe książki:

Opowieści z kraju nad Wilią. Baśnie i legendy litewskie Przebudzenie. Strażniczka światów
Wszystkie książki Anna Koprowska-Głowacka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Legendy i opowieści z czasów wojen polsko-szwedzkich? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Legendy i opowieści z czasów wojen polsko-szwedzkich. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl