Opowieści z kraju nad Wilią. Baśnie i legendy litewskie

Anna Koprowska-Głowacka
Opowieści z kraju nad Wilią. Baśnie i legendy litewskie
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Opowieści z kraju nad Wilią, autorstwa Anny Koprowskiej-Głowackiej, to zbiór ponad dwudziestu baśni litewskich, odwołujących się do dawnych podań oraz legend. Wszystkie opowieści zostały zaczerpnięte ze źródeł etnograficznych, opracowane pod względem językowym i uwspółcześnione. W niektórych legendach autorka nadała bohaterom imiona, aby stali się bliżsi polskim czytelnikom. Każda historia stanowi zamkniętą całość, posiada odrębną fabułę oraz pouczający morał.

Ta fascynująca lektura, dzięki której możemy poznać dziedzictwo kulturowe naszych litewskich sąsiadów, zabiera wyobraźnię do krainy zielonych, umajonych wzgórz, gęstych lasów, błękitnych rzek, tajemniczych bohaterów, potężnych królów i zaklętych księżniczek.

Ponadto, tym co wyróżnia książkę spośród innych publikacji tego typu, są wyjątkowe ilustracje Justyny Sokołowskiej, będące doskonałym uzupełnieniem dla wciągającej treści.

Data wydania: 2021-08-11
ISBN: 978-83-7576-577-9, 9788375765779
Wydawnictwo: BOSZ
Kategoria: Baśnie
Stron: 192
dodana przez: chudini0505

Autor

Anna Koprowska-Głowacka Anna Koprowska-Głowacka Absolwentka wydziału historycznego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, Podyplomowego Studium Polityki i Edukacji Regionalnej i studium socjologiczno-psychologicznego. Laureatka II Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno-Literackiego „Strachy...

Pozostałe książki:

Legendy i opowieści z czasów wojen polsko-szwedzkich
Wszystkie książki Anna Koprowska-Głowacka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Opowieści z kraju nad Wilią. Baśnie i legendy litewskie? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Opowieści z kraju nad Wilią. Baśnie i legendy litewskie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl