Lekarstwo życia

Maciej Zięba OP
Lekarstwo życia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Jest to bez wątpienia pierwsza tego typu pozycja w literaturze polskiej. Jedyna, w której o przyjaźni napisali dwaj przyjaciele - o. Maciej Zięba i o. Michał Zioło. Postacie znane w Kościele i w życiu publicznym, które odsłaniają tajemnicę swojej dwudziestoletniej przyjaźni. Nie jest to jednak jakiś rodzaj przyjacielskiej autobiografii, opisu wspólnie przeżytych zdarzeń, ale ukazanie istoty przyjaźni, do czego upoważniło obu bardzo świadome, długoletnie jej przeżywanie. Książka rozłożona na dwa głosy, które w istocie są jednością, na dwa uzupełniające się sposoby, mówi o tym samym. " Kiedy myślę o przyjaźni, myślę o niej na niebiesko" - wyznaje poeta o. Michał Zioło, a o. Maciej Zięba, umysł ścisły, konkretyzuje: "Celem przyjaźni jest Bóg". Ta książka jest takim niebieskim opisem przyjaźni dwóch zakonników, w której wciąż obecny jest ten Trzeci: Bóg. Obecny jest nie w tle, ale na pierwszym planie, u celu, do którego obaj w jedności podążają. Ten Trzeci jest źródłem i gwarantem ich przyjaźni.Ze wstępu Ewy Czaczkowskiej
Data wydania: 2002
ISBN: 978-83-7033-432-1, 9788370334321
Wydawnictwo: W Drodze
Kategoria: Biografia
Stron: 200

Autor

Maciej Zięba OP Maciej Zięba OP polski dominikanin, teolog, filozof, publicysta, w latach 1998–2006 Prowincjał Polskiej Prowincji Dominikanów.

Pozostałe książki:

Biel z dodatkiem czerni Jestem z Wami Błogosławiony Czesław i jego dziedzictwo
Wszystkie książki Maciej Zięba OP

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Lekarstwo życia? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Lekarstwo życia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl