Lenin. Apostoł piekła.Tom 2

Dmitrij Wołkogonow
Książka Lenin. Apostoł piekła.Tom 2
Książka Lenin. Apostoł piekła.Tom 2
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Najbardziej demaskatorska biografi a twórcy radzieckiego totalitaryzmu pióra wybitnego historyka, który jako jedyny radziecki naukowiec miał dostęp do tajnych archiwów. „Wstrząsająca książka… To akt oskarżenia i kamień milowy: od czasu Archipelagu Gułag żaden Rosjanin nie wykazał w tak przekonujący sposób, że to właśnie Lenin stworzył wszystkie narzę- dzia terroru, po które potem sięgnął Stalin”. „NEW YORK TIMES” „Pierwsza w pełni udokumentowana, wybitna i odkrywcza biografi a Lenina rzuca nowe światło na genezę i przebieg Rewolucji Październikowej oraz powstanie i historię państwa radzieckiego”. „WASHINGTON POST” To Lenin, nie Stalin był ojcem terroru. Wyobrażenie o wodzu rewolucji przez dziesięciolecia miało jeden wymiar: kanonizowanego świętego, natchnionego inspiratora epokowego przewrotu, któremu okrutny los nie pozwolił dokoń- czyć wzniosłego dzieła. Wierzono, że jego dziedzictwo wypaczył Stalin, obracając świetlane obietnice bolszewików – sprawiedliwości, pokoju, wolności w idealnym świecie – w strach i zniewolenie. A przecież to właśnie Lenin zadecydował, że ten nowy świat moż- na zbudować tylko przemocą. To on powołał do życia wszechpotężną WCzK, przypuścił atak na Cerkiew, zapoczątkował eksterminację kułaków, wydał wyrok na carską rodzinę... Nie myśliciel i prorok, a brutalny, wyrachowany jakobin kopiący głęboki grób dla milionów ofi ar w imię ułudy świetlanej przyszło- ści. Nie geniusz, a przekleństwo swojej epoki. To Lenin, nie Stalin był twórcą radzieckiego totalitaryzmu – taką prawdę o wizjonerze nowej szczęśliwej cywilizacji odsłania Wołkogonow. Na własnym przykładzie człowieka, który przeszedł bolesną ewolucję – od ortodoksyjnego marksisty do zdecydowanego przeciwnika bolszewickiej dyktatury – rozważa, dlaczego w ludzkich umysłach basti on leninizmu bronił się najdłużej. Dlaczego przez dziesiątki lat mit ojca rewolucji przesłaniał postać ojca terroru. PROFESOR DMITRIJ WOŁKOGONOW (1928–1995) – historyk, generał armii radzieckiej, dyrektor Wojskowego Instytutu Historii Związku Radzieckiego, doradca prezydenta Jelcyna do spraw obrony, autor słynnej trylogii Wodzowie (Lenin, Stalin, Trocki).
Data wydania: 2015
ISBN: 978-83-241-5420-3, 9788324154203
Wydawnictwo: Amber

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Lenin. Apostoł piekła.Tom 2 aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Lenin. Apostoł piekła.Tom 2”- Dmitrij Wołkogonow

Książka Siedmiu wodzów
Siedmiu wodzów Dmitrij Wołkogonow
"Siedmiu wodzów" to ostatnia książka Wołkogonowa. Ukończona ...
Książka Lenin. Prorok raju, apostoł piekła
Lenin. Prorok raju, apostoł... Dmitrij Wołkogonow
{}9/10
Natchniony inspirator epokowego przewrotu, wizjoner nowej sz...
Książka Stalin
Stalin Dmitrij Wołkogonow
To nie tylko pierwsza poważna biografia Stalina, jaka powsta...
Książka Lenin: Prorok Raju Tom I
Lenin: Prorok Raju Tom I Dmitrij Wołkogonow
Wyobrażenie o wodzu rewolucji przez dziesięciolecia miało je...
Książka Stalin. Wirtuoz kłamstwa, dyktator myśli
Stalin. Wirtuoz kłamstwa, d... Dmitrij Wołkogonow
Śmierć Stalina ma wydźwięk symboliczny i bezlitośnie szyderc...

Cytaty z książki

O nie! Książka Lenin. Apostoł piekła.Tom 2. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe