Libraries

Umberto Eco, Candida Höfer
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 51 ocen kanapowiczów
Libraries
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 51 ocen kanapowiczów

Opis

For almost 30 years Candida Höfer has photographed interiors, mostly representational spaces accessible to the public, such as staircases, lobbies, reading halls or exhibition spaces. Rather than staging them, she takes their picture in the state she finds them, with great discreetness and a touch of humour. Libraries are a book producer’s dream. Since nobody photographs libraries as beautifully as Höfer, it seemed only natural for Schirmer/Mosel to dedicate her next publication to the splendid and intimate cathedrals of knowledge across Europe and the US: the Escorial in Spain, the Whitney Museum in New York, Villa Medici in Rome, the Hamburg University library, the Bibliothèque nationale de France in Paris, the Museo Archeologico in Madrid, and Pierpont Morgan Library in New York, to name just a few. Almost completely devoid of people, as is Candida Höfer’s trademark, these pictures radiate a comforting serenity that is exceptional in contemporary photography.
Data wydania: 2011
ISBN: 978-0-500-54314-6, 9780500543146
Język: angielski
Wydawnictwo: Thames & Hudson
Kategoria: Publicystyka i Esej
Stron: 271
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Umberto Eco
Urodzony 5 stycznia 1932 roku we Włoszech (Alessandria, Piemont)
Włoski teoretyk literatury, beletrysta. Był profesorem semiotyki na uniwersytecie w Bolonii. Wykładał także na Uniwersytecie we Florencji. Debiutował w 1956 rozprawą na temat średniowiecznej estetyki. Autor wielu prac naukowych, m.in.: La struttura ...

Pozostałe książki:

Imię róży O bibliotece Zapiski na pudełku od zapałek Cmentarz w Pradze Wahadło Foucaulta Tajemniczy płomień królowej Loany Baudolino Drugie zapiski na pudełku od zapałek (1991-1993) Historia brzydoty Historia piękna Wyspa dnia poprzedniego Sześć przechadzek po lesie fikcji Temat na pierwszą stronę Superman w literaturze masowej : powieść popularna - między retoryką a ideologią Trzecie zapiski na pudełku od zapałek 1994-1996 Wyznania młodego pisarza Nie myśl że książki znikną O literaturze Rakiem. Gorąca wojna i populizm mediów Szaleństwo katalogowania Sztuka i piękno w średniowieczu W co wierzy ten, kto nie wierzy? W poszukiwaniu języka uniwersalnego Diariusz najmniejszy Apokaliptycy i dostosowani Interpretacja i nadinterpretacja Jak podróżować z łososiem Między kłamstwem a ironią Pape Satan aleppe. Kroniki płynnego społeczeństwa Trzy opowieści Czytanie świata Dzieło otwarte Filozofia frywolna Historia krain i miejsc legendarnych Jak napisać pracę dyplomową. Poradnik dla humanistów Lector in fabula Migracje i nietolerancja Mój 1968 po drugiej stronie muru Na ramionach olbrzymów Podziemni bogowie Spór o SF Faith in Fakes Kant a dziobak La Bustina Di Minerva Mouse or Rat Nieobecna struktura Od drzewa do labiryntu. Studia historyczne o znaku i interpretacji Pięć pism moralnych Po drugiej stronie lustra i inne eseje Poetyki Joyce'a Poszukiwanie języka doskonałego w kulturze europejskiej Prawie to samo Przyszłość semiotyki. The Future of Semiotics. Il futuro della semiotica Rozmowy o końcu czasów Semiologia życia codziennego Sztuka TURNING BACK THE CLOCK Teoria semiotyki Travels in Hyper Reality Wymyślanie wrogów i inne teksty okolicznościowe
Wszystkie książki Umberto Eco

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Libraries aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@jatymyoni
2020-06-20
8 /10
Przeczytane Bardzo dobra książka L. polska Reportarz i dokument

Zabawna książeczka. Zachwyca dowcipem i erudycją.
Tekst jest odczytem wygłoszonym 10 maja 1981 roku przez autora z okazji 25-lecia Biblioteki Miejskiej w Mediolanie..
Urzekające są opisy bibliotek. Mnie zainteresowały rozważania na temat kserokultury Nie istniał wtedy świat Internetu i e-booków.
Mam to szczęście, że w moim mieście powiatowym nie mam przeogromnego księgozbioru, ale mogę godzinami zagłębiać się wśród regałów książek w poszczególnych filiach. Z bibliotekarkami też często można ciekawie porozmawiać. Szkoda tylko, że brak kawy i foteli. Ale trudno, nie można mieć wszystkiego. Chociaż biblioteka otwarta choćby sześć dni w tygodniu i do tego do 20 godziny to moje marzenie i sposób na zwiększenie czytelnictwa.
Obowiązkowa lektura dla wszystkich kochających biblioteki.

× 3 | link |
@Exlibris
@Exlibris
2007-08-27
Przeczytane

Jak wygląda zła, a jak dobra biblioteka? Jakie pułapki czyhają w labiryntach światowych bibliotek na czytelników, a jakie na bibliotekarzy?Co niesie za sobą kserowanie wypożyczanych dzieł i brak dostępu do kserokopiarek?Bardzo praktyczny wykład dla wszystkich bywalców bibliotek.

× 2 | link |
@sowkachoinowka
@sowkachoinowka
2009-04-03
8 /10
Przeczytane mam - nieprzeczytane

Zabawne i trafne, skłania do wspomnień na temat znanych sobie bibliotek - tych dobrych i tych złych (ech te walki o możliwość zrobienia kserokopii).

× 2 | link |
@jolmirek
@jolmirek
2007-11-08
Przeczytane

Krótki tekst Eco na temat bibliotek. Tych, którzy z nich korzystają, zainteresuje ten niedługi wywód włoskiego myśliciela.

× 1 | link |
@frodo
2008-08-02
8 /10
Przeczytane

Jak Eco, tak i my powinniśmy sobie wyrobić zdanie o instytucji zwanej biblioteką. Godne lektury.

× 1 | link |
@ida
@ida
2007-06-02
5 /10
Przeczytane

Kupiłam z zaciekawieniem, bo:1. nie widziałam tak cienkiej (57 stron) książki w twardej oprawie2. dziwi na półce z bestsellerami książka o takim tytule... Może więc jest WYJĄTKOWO zabawna? A może nie jest o bibliotece?Niestety - książka nie zawiera wyjątkowych perełek humoru. Ciężko jest mi wyobrazić sobie, do kogo jest adresowana. Nie zrozumcie mnie źle - tekst jest świetny i znakomicie nadaje się do odczytania z okazji rocznicy biblioteki, gdy na sali jest wielu ludzi - część bardzo w temacie, a inni wcale.Ale jako książka? Wątpię, by adresatem był bibliotekarz, gdyż znajdują się w niej tak odkrywcze rady jak "w bibliotece powinna być toaleta". Zwykły człowiek? Ale... po co?Wydaje mi się, że książka wydana jest typowo na fali popularności Uberto Eco i odpowiada założeniu "sprzeda się wszystko byle było dobre nazwisko".

| link |
@mhennels
2022-03-18
8 /10
Przeczytane

Książka wielokrotnie poruszana przez moich wykładowców (w końcu bibliotekoznawstwo zobowiązuje), aż w końcu na konwersatorium terminologicznym została wpisana na listę lektur. Bardzo ciekawa pozycja, dosłownie na raz, aż człowiek żałuje, że takie to krótkie. Książeczka traktuje w prześmiewczy sposób to, co dzieje się w bibliotekach i ja oczywiście, z autorem się w pełni zgadzam (chociaż z perspektywy czasu śmieszy mnie nieco a) obsesja na punkcie kradzieży, b) wspominanie kopiarek co drugą stronę). Autor bardzo trafnie ocenia to, co się dzieje, nadal treści są aktualne, chociaż trochę czasu minęło. Na zachętę, nie dotyczy tylko bibliotek, a książek szeroko pojętych. Przede wszystkim humor i "strzał w dziesiątkę", jeśli idzie o analizę zjawiska.

| link |
@abdita
2019-11-23
9 /10
Przeczytane

| link |
@Sylviaa7777
@Sylviaa7777
2011-07-10
Przeczytane

dla mnie bez szaleństw ale jest króciutka więc mozna się zaznajomić.

| link |
@Da-Nutka
@Da-Nutka
2009-10-05
8 /10
Przeczytane

Świetna książka dla miłośników książek i bibliotek

| link |
@diabolicalady
@diabolicalady
2009-11-18
10 /10
Przeczytane

Króciutkie, ale godne przeczytania.

| link |
@www.BestBooks-only.eu
@www.BestBooks-only.eu
2022-05-12

Gorąco polecam!

| link |
MA
@Maja77
2023-11-21
7 /10
Przeczytane
@maslowskimarcinn
2023-10-25
7 /10
Przeczytane
@nemo
2022-12-21
9 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

Rzeczywiście, często się zdarza, że idzie się do biblioteki, bo chce się książki o znanym tytule, ale główną funkcją biblioteki, a przynajmniej funkcją biblioteki w moim domu i w domach wszystkich znajomych, jakich możemy odwiedzać, jest odkrywanie książek, których istnienia się nie podejrzewało, a które, jak się okazuje, są dla nas niezwykle ważne.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl