Lina

Anna Dan
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
Lina
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów

Opis

Prequel do Solo.Intensywna, nie dająca wytchnienia opowieść o prawdziwej sile w świecie pełnym agresji, o mocy słowa w świecie pełnym wrzasku, o trudnej miłości w zalewie gładkich romansów oraz o tym, jak znaleźć dobrą książkę, gdy wokół pełno jest bestsellerów.Lina Polańska mieszka w wynajętym studenckim mieszkaniu z dwoma kolegami z dzieciństwa, z których jeden jest uzależniony od gier komputerowych, drugi od flirtowania, a obaj mają niemożliwie wysoki iloraz inteligencji, choć są jednocześnie skończonymi bęcwałami. Ich zwierzątkiem domowych jest kura o imieniu KFC.Na praktykach w wydawnictwie Kormoran Lina odkrywa intrygującą, mroczną propozycję wydawniczą opowiadającą o czterech adeptach wschodnich sztuk walki, którzy prowadzą prywatne śledztwo w sprawie niedawnej śmierci młodej dziewczyny. Podczas gdy bohaterowie przepracowują ból i cierpienie morderczą walką, Lina powoli uświadamia sobie, że fabuła książki niepokojąco przypomina życie… Nagle wszystko zaczyna się dziać w zawrotnym tempie, a jeden niespodziewany zwrot akcji goni drugi. Kto jest autorem tej powieści i jaką rolę ona sama odgrywa w tym wszystkim? Czy Lina zdąży odkryć prawdę, zanim bohater książki wpadnie w prawdziwe kłopoty? I czy w tej niebezpiecznej historii znajdzie się miejsce na miłość?
ISBN: 978-83-962779-0-9, 9788396277909
Wydawnictwo: Anna Dan
Stron: 406
dodana przez: zkotemczytane

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Perełka warta przeczytania

15.10.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Autorka przychodzi do nas z drugą osłoną książki "Solo", jeśli czekaliście na dalsze losy Solo i Datki to się przeliczycie, bo "Lina" to historia dwójki innych wyjątkowych i wartościowych ludzi - Liny i Linusa. 💜 Na początku ostrzegę Was, że powinniście trzymać się kolejności czytania tych części, gdyż bez znajomości "Solo", ta powieść będzie dla ... {} Recenzja książki Lina

⭐RECENZJA PRZEDPREMIEROWA PATRONACKA⭐

9.10.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Cześć Słońca Wy moje! 😃💚😘 Powiedzcie mi jak zapatrujecie się na piractwo książkowe? Czy uważacie, że skoro jest dana powieść w sieci i można ją pobrać za darmo, to jest normalne? Czy jednak uważacie, że to kradzież? 🧡 Przyznam się Wam, że ja kiedyś miałam do tego takie podejście jakie miałam. Skoro było w sieci to znaczy, że można to pobrać. Nie ... {} Recenzja książki Lina

@szpaczek444@szpaczek444 {}× 2

Prequel Solo

27.10.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

W piątek na Legimi miała premierę ta niezwykła książka Anny Dan. "Lina", bo o tej książce mowa, jest to kolejna część cyklu "Solo". W sumie to prequel tej książki. Ale lepiej, żebyście czytali ją już po lekturze pierwszej części. Autorka wydała książkę tylko w wersji ebooka i to darmowego! Dlaczego? Postaram się to wam przybliżyć poniżej. Lina z ... {} Recenzja książki Lina

@pola841@pola841 {}× 1

Lina

10.10.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Już prawie dwa lata minęły od momentu, gdy po raz pierwszy miałam do czynienia z piórem Anny Dan. Solo to książka, która mnie zachwyciła, która wciągnęła i wzruszyła. Kiedy napisała do mnie autorka z pytaniem, czy nie zechciałabym przeczytać drugiej części cyklu – a właściwie prequelu Solo, nawet się nie zawahałam. Po prostu zapragnęłam poznać kol... {} Recenzja książki Lina

Moja opinia o książce

Opinie

@Perlasbooks
2021-10-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Pisałam tą recenzję wiele razy, Anna Dan napisała tak niesamowitą historię, że nie potrafię Wam jej opisać!

Cała powieść jest niewiarygodnie oryginalna, i świetnie łączy się ze swoją poprzedniczką ,,Solo", która również skradła moje serce. ,,Lina" jest jej prequelem, ale pamiętajcie by zacząć czytać od ,,Solo".

Tym razem autorka zaserwowała mi duży mętlik w głowie, podczas czytania czułam dużo emocji. Czasami miałam ochotę rzucić telefonem o ścianę. To było takie genialne, pełne humoru, który uwielbiam. Ale też ,,Lina" porusza wiele ważnych tematów. Powiem Wam, że wiele razy się zaskoczyłam, bo totalnie niczego się nie spodziewałam! I nie, na całe szczęście, nie ma tutaj typowego romansu.

Bohaterowie. Naszą główną bohaterkę, z której perspektywy czytamy powieść bardzo polubiłam, tak samo jak Datkę. Po raz kolejny bohaterowie byli przedstawieni realnie i tak, że czułam jakbym czytała o jak najprawdziwszych osobach. Rozpisałabym się o nich, ale musicie poznać ich sami, zwłaszcza Kfc.

,,Lina" to książka, powiedziałabym, że o życiu, które jest nieprzewidywalne, i często zaskakujące. Ciekawym wątkiem był książka w książce. Ogólnie o samym procesie wydawaniu książek oraz pisaniu bestsellerów. Zawsze wiele rzeczy mnie ciekawiło na ten temat, a tutaj co nieco się dowiedziałam. Gwarantuję Wam, że przy lekturze będzie się uśmiechać/śmiać co chwile, ale są też jak to w życiu smutniejsze momenty, na których chce się płakać.

Podobało mi si...

{} | link |
@very.little.book.nerd
2021-10-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

„Solo” Anny Dan to książka, która od dawna stoi na mojej półce ulubieńców. W jej recenzji napisałam, że są książki, które są dobre, ale są też takie, które są po prostu lepsze, a "Solo" zdecydowanie zalicza się do tej drugiej kategorii. Teraz muszę tę myśl nieco przekształcić, bo są jeszcze książki najlepsze. Takie, po których przeczytaniu ma się w głowie mętlik. Takie, które szokują tak bardzo, że jeszcze wiele miesięcy po lekturze pamięta się te wszystkie emocje. I do tej kategorii zalicza się „Lina”.

„Solo” mnie zachwycił, ale „Lina” rozkochała mnie w sobie po całości. Największe wrażenie zrobiła na mnie fabuła. To, jak Anna Dan skonstruowała tę powieść, po prostu nie mieści się w głowie. Motyw książki w książce jest poprowadzony wybitnie. Uwierzcie mi, z czymś takim nie spotkałam się jeszcze nigdy. No i połączenie wątków z „Solo” z wątkami z „Liny”… Nie chcę zdradzić wam za dużo, żeby nie zepsuć nikomu przyjemności z czytania, więc na tym poprzestanę – ale uwierzcie, że chcecie poznać tę cudowną i maksymalnie nieprzewidywalną historię. Warto.

Dodam też, że „Lina” jest jeszcze zabawniejsza niż „Solo” (kurczak o imieniu KFC kupił mnie już od pierwszych stron, nic na to nie poradzę).

A wiecie, z jakiego innego powodu „Lina” jest tak wyjątkowa? Bo jest darmowa. Możecie przeczytać ebook na Legimi. Zachęcam do przeczytania wypowiedzi autorki, która tłumaczy, skąd taka decyzja. A ja powiem jedno – nie kradniesz chleba ze sklepu? Nie kradniesz psów...

{} | link |
@pola841
2021-10-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
@ksiazka_ukryta_w_puszczy
2021-10-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
@kejsikej_czyta
2021-10-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane 2021 EBOOKI
@Natalia_Swietonowska
2021-10-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane Patronaty Ebooki Recenzenckie
@szpaczek444
2021-10-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
@zkotemczytane
2021-10-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“uwiel­bia­my, kiedy książ­ki nas za­ska­ku­ją, choć bar­dzo nie lu­bi­my, gdy za­ska­ku­je nas życie”
{}
#
“Lu­dzie boją się in­no­ści i od­mien­no­ści, a lęk przed no­wo­ścią to emo­cje, które trud­no oswo­ić. Agre­sja rodzi się wtedy, gdy nie ma in­ne­go ję­zy­ka, żeby ten lęk oswo­ić”
{}
#
“Jak się czło­wiek ro­zej­rzy do­oko­ła, to świat pełen jest hi­sto­rii, które na sie­bie na­cho­dzą, uzu­peł­nia­ją się, które mają wspól­ne­go bo­ha­te­ra. Zbie­gi oko­licz­no­ści to po­dob­n...”
{}
#
“Wi­dzisz, Black­bird, autor pisze tylko po­ło­wę książ­ki. Druga po­ło­wa na­le­ży do czy­tel­ni­ka”
{}
#
“Słowo za­bi­ja, rani, koi i leczy. Słowo stwa­rza i uni­ce­stwia”
{}
#
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl