Literatura polskiego średniowiecza wobec poetyki europejskiej

Teresa Michałowska
Literatura polskiego średniowiecza wobec poetyki europejskiej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka powstała w ramach projektu badawczego „Polskie dziedzictwo kulturowe w nowej Europie”, który został zainicjowany przez Instytut Badań Literackich PAN. W realizacji projektu, koordynowanego przez IBL, uczestniczyło około stu pracowników naukowych, wywodzących się z dwunastu placówek badawczych. Przedmiotem prac była interpretacja polskiego dziedzictwa kulturowego, dokonana z perspektywy jego roli w kulturze europejskiej. Badania objęły całość polskiej kultury od średniowiecza aż po współczesność.
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-61552-11-6, 9788361552116
Wydawnictwo: IBL PAN - Instytut Badań Literackich
Stron: 192

Autor

Teresa Michałowska Teresa Michałowska
Urodzona 6 lipca 1932 roku w Polsce (Chełm)
Wybitna polska mediewistka; emerytowany profesor zwyczajny Instytutu Badań Literackich PAN, członek czynny Polskiej Akademii Umiejętności, członek PAU, Polskiego PEN Clubu, Towarzystwa Naukowego Warszawskiego, Towarzystwa Literackiego im. A. Mickiew...

Pozostałe książki:

Średniowiecze Biernat i inni Ego Gertruda Studium historycznoliterackie Gdy twoje dziecko ma być ochrzczone Literatura polskiego średniowiecza Leksykon Literatura polskiego średniowiecza wobec poetyki europejskiej Mediaevalia i inne Szkice mediewistyczne Średniowieczna teoria literatury w Polsce Średniowieczna teoria literatury w Polsce Rekonesans
Wszystkie książki Teresa Michałowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Literatura polskiego średniowiecza wobec poetyki europejskiej aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Literatura polskiego średniowiecza wobec poetyki europejskiej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat