LO-teria

LO-teria
4.25
Ocena 4.25 na 5 możliwych
Na podstawie 12 ocen kanapowiczów
Prawdziwa gratka dla fanów pisarstwa Małgorzaty Karoliny Piekarskiej. Do rąk ...
Prawdziwa gratka dla fanów pisarstwa Małgorzaty Karoliny Piekarskiej. Do rąk czytelników trafia długo oczekiwana LO-teria, kontynuacja bestsellerowej Klasy pani Czajki. Dalsze losy paczki przyjaciół wciągają równie mocno. Po miło spędzonych wakacjach uczniowie pani Czajki muszą zmierzyć się z now...
Pełny opis
Data wydania: 2010
ISBN: 9788373863958
Wydawnictwo: Nowy Świat
Stron: 425

Recenzje

Reading is fun- Małgorzata Karolina Piekarska ,,LO-teria”
Gdy chodziłam do gimnazjum i liceum często czytałam Victoria i Cogito. Lekturę każdego numer rozpoczynałam od stron pisanych przez Małgorzatę Karolinę Piekarską. Pierwsze rozdziały ,,LO-terii” były publikowana właśnie w Cogito, książka jest kontynuacją ,,Klasy Pani Czajki” która ukazywała się w c...
Bardzo dobry powrót
Uważam, że „LO-teria” to doskonała kontynuacja, utrzymująca poziom poprzedniczki. Małgorzata Karolina Piekarska znowu urzeka galerią oryginalnych postaci, wieloma fascynującymi wątkami, żywym i lekkim piórem, problematyką bliską młodemu odbiorcy, humorem. To wspaniała powieść o młodzieży, kierowa...
Napisz swoją opinię

Opinie

@MadziaT
@MadziaT 2011-03-06
Przeczytane (2011-03-06)
Książka trochę inna niż "Klasa Pani Czajki". O ile pierwsza część była raczej zabawna, śmieszna i wesoła, o tyle "Lo-teria" była poważna, niekiedy dramatyczna. Zakończenie zupełnie mnie zaskoczyło i dzięki temu, że nie było ono szczęśliwe (a przynajmniej nie do końca) ta książka jest tak bardzo realna. To prawdziwa historia o życiu, nie ma w niej sztucznego wyidealizowanego świata. Podobał mi się też jezyk powieści - bohaterowie wypowiadali się tak jak normalni nastolatkowie, chwilami język jest wulgarny, ale to na plus, bo dzięki temu książka jest jeszcze bardziej realistyczna, nie ma sztucznych dialogów, tylko samo życie ;-) Polecam każdemu, kto ma dosyć słodkich książek dla nastolatek ;-)
AG
@Castiel 2013-11-04
Przeczytane (2013-01-01)
Byłam bardzo ciekawa, jak potoczyły się dalsze losy bohaterów "Klasy Pani Czajki", więc z chęcią sięgnęłam po tę książkę. Trochę zaskoczył mnie dramatyzm przedstawionych historii, wiele z wątków nie zakończyło się happy endem, ale takie jest właśnie życie. Końcówka książki idealnie opisuje wybory tych młodych ludzi, jest kwintesencją ich przygód oraz problemów. Całość niezła, choć nie zachwyca tak, jak poprzedniczka.
@FrupiUpi
@FrupiUpi 2010-12-01
Przeczytane (2010-12-01)
Książka nie przypadła mi do gustu. To opowiastka dla dzieci chcących odszukać swoich odpowiedników w literaturze. Każdy może stać się jej epizodem, jej cząstką, ale nikogo nie omówi dogłębnie. Sięgałem po tę pozycję z nadzieją, odkładałem z rozczarowaniem.
@Lloret
@Lloret 2010-08-29
Przeczytane (2010-08-29)
Książka pisana latami, która przyprawi czytelnika o pierwszy siwy włos, trochę łez i szczerego śmiechu. Doskonała powieść nie tylko dla młodzieży. Zdecydowanie polecam. Warto było odczekać te pięć, czy sześć lat... ;) Lektura obowiązkowa :)
@blackmoth
@blackmoth 2011-10-01
Przeczytane (2011-01-01)
Miło było odskoczyć od życia i zagłębić się w problemy innych. Może "cudów" nie było, ale lektura w sam raz na jesienne wieczory. Z chęcią sięgnę po "Klasę pani Czajki" (której nie czytałam :)).
@beacia3993
@beacia3993 2012-08-14
Przeczytane (2012-08-14)
Książka o prawdziwym życiu. Autorka nie koloryzowała i bardzo dobrze, w końcu trzeba czasami poczytać o cudzych problemach, by zapomnieć o swoich.
@kzabek
@kzabek 2011-05-29
Przeczytane (2011-05-28)
Książka zaskakująca, ciekawa i niezwykle porywająca i wciągająca. Jednak zadowoliła mnie na 99.9% ;)
AL
@Alfa 2011-05-29
Przeczytane (2011-01-01)
do-kła-dnie! zaskakująca porywająca i wciągająca:D
Współtworzący tę stronę
puchar @Lloret @Lloret pierwsza opinia

Dzięki takim kanapowiczom jak ty, ta strona może się rozwijać.

Popraw tę książkę
Autorzy
Małgorzata Karolina Piekarska
polska pisarka, dziennikarka prasowa i telewizyjna. Córka dziennikarza i varsavianisty Macieja Piekarskiego. Zadebiutowała w 1986 roku na łamach miesięcznika społeczno-literackiego "Okolice" cztere...
Inne książki:
Książka Wzrockowisko
Książka Dziewiętnastoletni marynarz
Książka Loteria
Książka Klasa pani Czajki