Lśnij, morze Edenu

Andrés Ibáñez
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Lśnij, morze Edenu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Wielowątkowa, zręcznie napisana powieść, nagrodzona Premio Nacional de la Crítica, swoisty miks Dzikich detektywów Bolano, Władcy much Goldinga, Burzy Szekspira i… serialu Zagubieni. Lecący z Los Angeles do Singapuru samolot pasażerski rozbija się pośrodku Pacyfiku, a dziewięćdziesięcioro pozostałych przy życiu rozbitków trafia na z pozoru bezludną rajską wyspę, gdzie na pozbawionych kontaktu ze światem zewnętrznym nieszczęśników czyhają najprzeróżniejsze tajemnicze niebezpieczeństwa. Wśród ocalałych są przedstawiciele różnych narodów, zawodów i stanów. Narratorem opowieści jest hiszpański kompozytor Juan Barbarín, zamieszkały w Stanach Zjednoczonych miłośnik muzyki romantycznej i kobiet. Autor w mistrzowski sposób snuje opowieść o świecie pogrążonym w kryzysie i proponuje nową ścieżkę, która rodzi się z muzyki i milczenia. Po prostu geniusz. – Miguel Dalmau, „La Vanguardia” Andrés Ibáñez urodził się w Madrycie w 1961 roku. Poeta, pisarz i pianista jazzowy. W wieku pięciu lat napisał własną wersję Don Kichota. W 1989 roku wyjechał do Nowego Jorku, gdzie spędził siedem lat, tworząc po angielsku sztuki teatralne. Autor kilku doskonale przyjętych powieści oraz zbioru opowiadań. Współpracuje z „ABC Cultural”, gdzie prowadzi własną rubrykę.
Data wydania: 2017-05-09
ISBN: 978-83-8062-162-6, 9788380621626
Wydawnictwo: Rebis
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 816

Autor

Andrés Ibáñez Andrés Ibáñez
Urodzony w 1961 roku w Hiszpanii (Madryd)
Poeta, pisarz i pianista jazzowy. W wieku pięciu lat napisał własną wersję Don Kichota. W 1989 roku wyjechał do Nowego Jorku, gdzie spędził siedem lat, tworząc po angielsku sztuki teatralne. Autor kilku doskonale przyjętych powieści oraz zbioru opow...

Pozostałe książki:

Księżna jeleń
Wszystkie książki Andrés Ibáñez

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Lśnij, morze Edenu aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@dorota.sawicka
2020-03-23
6 /10
Przeczytane

Andrés Ibáñez "Lśnij, morze Edenu"
-----------------------------------
Dawno nie miałam tak mieszanych odczuć, jak przy czytaniu tej książki. Historia w zarysie nie jest nowa. Samolot pasażerski rozbija się przy nieznanej wyspie, pasażerowi, którzy ratują się z katastrofy czekają na ratunek równocześnie zaczynając się urządzać na wyspie. Zaczynają ją eksplorować i okazuje się, że wyspa, która wydawała się niezamieszkała jest pełna tajemnic, pułapek i ludzi. Fabuła podobna do serialu "Lost" lub "Władcy much". W trakcie poznajemy historię życia głównych bohaterów, jednak każda opowieść jest mocno przegadana, jakby autor miał słowotok - jeśli można tak powiedzieć o sposobie narracji powieści. W moim odczuciu to, co pewnie w zamyśle miało być intelektualnymi rozmyślaniami, gubi się w nadmiarze słów i informacji. Całość jest parafrazą życia ludzkiego, ludzkich rozterek, namiętności, miłości, przyjaźni i samotności, lecz forma do mnie nie przemawia i nie ma tu większej głębi. Powieść bardzo nierówna pod względem intelektualnym, miejscami świetna, a przy innych fragmentach miałam ochotę rzucić wszystko i nie czytać dalej. Daję szóstkę za dobre części i kilka świetnych cytatów, które sobie zapisałam, choć całość bardzo mnie zmęczyła.

× 1 | link |
PO
2021-06-30
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Lśnij, morze Edenu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl