Machiavelli. Książęta, despoci i inne zwierzęta polityczne

Ignacio Iturralde Blanco
Książka Machiavelli. Książęta, despoci i inne zwierzęta polityczne
Książka Machiavelli. Książęta, despoci i inne zwierzęta polityczne
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Polemiczne i kontrowersyjne dzieło wielkiego teoretyka władzy, jakim był Niccolò Machiavelli (1469-1527) nikogo nie pozostawi obojętnym. Machiavelli, obdarzony wyjątkową inteligencją praktyczną, rozważa naturę człowieka w polityce, kładąc nacisk na działania, anie na pojęcia czy zasady moralne, jakie stoją u ich podstaw. Jego spojrzenie ukazuje nam lustro, w którym wielu z nas chciałoby się przejrzeć i to nie przypadek, że wielu przywódców politycznych z całego świata trzyma u siebie na półce egzemplarz "Księcia". Jego realizm polityczny ma ogromne znaczenie, a jego wpływ rośnie wraz z upływem czasu. Niniejsza książka analizuje myśl Machiavellego i kieruje się do wszystkich tych, którzy chcą zwyciężyć w wyścigu do władzy, będącej grą bez zasad - jak wojna i miłość.  
Tytuł oryginalny: Principi, despoti e altri animali politici
Data wydania: 2018-06-27
ISBN: 978-83-282-1597-9, 9788328215979
Wydawnictwo: Hachette Polska
Cykl: Odkryj filozofię, tom 13
Kategoria: Filozofia
Stron: 128
dodana przez: Mirko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Machiavelli. Książęta, despoci i inne zwierzęta polityczne aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Machiavelli. Książęta, despoci i inne zwierzęta polityczne. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}