Magiczny świat Tistou

Maurice Druon
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Magiczny świat Tistou
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

„Magiczny świat Tistou” po raz pierwszy trafia do rąk polskiego czytelnika. To jedyna książka dla dzieci napisana przez znakomitego francuskiego pisarza – i polityka - Maurice’a Druona, autora wielu powieści o tematyce historycznej. Książka o chłopcu, który zasypiał na lekcjach w szkole, ale za to okazał się nadzwyczaj utalentowany w innej dziedzinie, choć powstała kilkadziesiąt lat temu, zupełnie się nie zestarzała. Bo sprawy poważne, o których w niej mowa, takie jak bogactwo i bieda, władza i kontrola, interesy i wojna, ale też miłość, szlachetność, altruizm i odwaga - są absolutnie ponadczasowe. Ta po mistrzowsku napisana, mądra i piękna książka skłoni dorosłych do zadumy nad absurdami, a czasem podłością, logiki i praktyk ludzi odpowiedzialnych za losy innych, a dzieciom pokaże, jak wiele można osiągnąć i zmienić mając otwarte oczy i serce. Mały Tistou zawstydza dorosłych swoimi prostymi pytaniami i szczerym rozumowaniem. Jego przyjaźń z mądrym kucykiem Skoczkiem i bezgraniczna miłość do starego ogrodnika Wąsika prawdziwie wzruszają. A to, że koniec książki jest zupełnie nieoczekiwany… No cóż, może to dlatego, że autor trochę zwątpił, by zwykli ludzie potrafili być tak dobrzy jak Tistou? Książka rekomendowana dla dzieci od lat 7.  
Tytuł oryginalny: Tistou les pouces verts
Data wydania: 2017-09-29
ISBN: 978-83-64076-73-2, 9788364076732
Wydawnictwo: Polityka Spółka z o.o.
Seria: Cała Polska Czyta Dzieciom
Kategoria: Dla dzieci
Stron: 89
dodana przez: katapika

Autor

Maurice Druon Maurice Druon (ur. jako Maurice Kessel 23 kwietnia 1918 w Paryżu, zm. 14 kwietnia 2009) - francuski pisarz i polityk, członek Akademii Francuskiej, kawaler Wielkiego Krzyża Legii Honorowej, rycerz komandor Orderu Imperium Brytyjskiego. W młodości Druon uczęszczał ...

Pozostałe książki:

Prawo mężczyzn (Królowie przeklęci, t. 4) Trucizna królewska (Królowie przeklęci, tom 3) Król z żelaza (Królowie przeklęci, tom 1) Wilczyca z Francji (Królowie przeklęci, tom 5) Królowie przeklęci. Tom I
Wszystkie książki Maurice Druon

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Magiczny świat Tistou? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@wopisiepl
2020-03-28
10 /10

Pośród literackiej tandety; książek i książeczek, dostojnych powieści, górnolotnych słów, sloganów i wszechobecnej sztuczności, ta pozycja w swojej prostocie wydaje się być diamentem. Karty opowiadania przenoszą nas w świat małego chłopca, który może niczym nie różni się od swoich rówieśników, dopóki nie odkryje, z pomocą swojego Dobrego Przyjaciela, specjalnego talentu. Talentu, który sprawi, że tytułowy Tistou odkryje czym jest szczęście, czym jest bezinteresowne pomaganie innym, ale także pozna ludzką biedę, cierpienie chorych, wojnę i tajemnicę śmierci.

Autor nie boi się poruszać trudnych wydawałoby się dla dzieci tematów, a jednak w sposób subtelny i delikatny opisuje to, przed czym niejednokrotnie dorośli odwracają wzrok, a co jest naturalnym porządkiem świata.

Empatia bohatera, jego dojrzałość, odwaga i pełna ufność w to, że warto jest zmieniać świat w sobie i wokół siebie sprawi, że dzieciaki pokochają tę książkę. Ale cała tajemnica Tistou jest bardziej skomplikowana niż by mogło się wydawać… przeczytajcie sami.

Zapraszam do wysłuchania krótkich opinii na temat książki naszych cudownych dzieciaków :)
http://www.wopisie.pl - TU dzieci mają głos! :)




| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Magiczny świat Tistou. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl