Majowy zamach stanu. Wojskowy rokosz Piłsudskiego

Czesław Witkowski
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Majowy zamach stanu. Wojskowy rokosz Piłsudskiego
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Zamach majowy z 1926 roku należy do grupy najważniejszych wydarzeń historycznych w dziejach XX-wiecznej Polski. Decyzja marszałka Józefa Piłsudskiego o powrocie do życia publicznego zaowocowała krwawymi walkami na ulicach Warszawy oraz śmiercią setek żołnierzy i cywilów. Czy działania podjęte przez piłsudczyków były w pełni zaplanowane, czy też w dużym stopniu były dziełem przypadku? Jak na rozwój wydarzeń zareagował Kościół katolicki? Dlaczego zamach stanu poparli komuniści? W jaki stopniu kolejarze przesądzili o sukcesie oddziałów Piłsudskiego? Na te i wiele innych pytań próbuje odpowiedzieć autor niniejszej monografii.
Data wydania: 2016-05-12
ISBN: 978-83-11-14144-5, 9788311141445
Wydawnictwo: Bellona
Stron: 344

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Majowy zamach stanu. Wojskowy rokosz Piłsudskiego aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@piotr_osowski
2020-11-19
6 /10
Przeczytane 02. I Wojna Światowa i okres międzywo

Całkiem przyjemna w czytaniu próba przybliżenia jednego z dramatyczniejszych momentów w dziejach XX-wiecznej Polski. Zamach, przewrót, pucz, rokosz - jak zwał, tak zwał - budzi emocje do dzisiaj. Sam spotkałem się z różnymi ocenami tego wydarzenia (i jego następstw w latach kolejnych). W książce Czesława Witkowskiego również nie otrzymamy prostej odpowiedzi na pytanie, czy dobrze się stało, że do niego doszło. Autor nie narzuca czytelnikowi swojej wizji, lecz daje pole do przemyśleń.

× 2 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Majowy zamach stanu. Wojskowy rokosz Piłsudskiego. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl