Marsz w mrok

Miłosz Fryzeł
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 16 ocen kanapowiczów
Marsz w mrok
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 16 ocen kanapowiczów

Opis

Miłosz Fryzeł debiutuje w brawurowym stylu, serwując czytelnikom zwroty akcji bez uprzedzenia i bez litości. Jego „Marsz w mrok” to gęsty i duszny kryminał, który trzyma w napięciu do ostatnich stron.


Cięcie było jedno, precyzyjne. Zwłoki kobiety znalazł o świcie przypadkowy przechodzień. Podkomisarz Daniel Delner oraz jego partnerka, sierżant sztabowa Julia Samarska rozpoczynają śledztwo, którego przebieg utrudniają ich osobiste problemy. On tkwi w długoletnim romansie, coraz bardziej zagrażającym jego małżeństwu, a ona żyje bez snu, popadając w paranoję związaną z tajemnicą sprzed lat.
Choć bardzo szybko aresztują mordercę, to po kolejnych przesłuchaniach sprawa komplikuje się bardziej, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. Każda uzyskana od podejrzanego odpowiedź prowadzi do nowych pytań. Policjanci rozpoczynają rozgrywkę z przebiegłym osobnikiem, nie mając pojęcia, w jak trudnej sytuacji się znaleźli ani jak wiele poświęceń będzie od nich wymagać to śledztwo. Pozornie proste dochodzenie przeradza się w poszukiwanie zaginionej kobiety, sprawę serii brutalnych zabójstw oraz próbę odkupienia win przez ludzi, którzy popełnili zbyt wiele błędów.

Data wydania: 2019-10-16
ISBN: 978-83-8074-231-4, 9788380742314
Wydawnictwo: Bukowy Las
Cykl: Samarska i Delner, tom 1
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 311
dodana przez: Rozchelstana_Owca

Autor

Miłosz Fryzeł Miłosz Fryzeł
Urodzony w 1993 roku w Polsce
Rocznik ’93. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. W tym mieście ukończył też socjologię w stopniu magisterskim. Do wydania „Marszu w mrok” był autorem niepublikowanych opowiadań, czterech niewydanych książek oraz kilku scenariuszy filmowych i telewizyjn...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Mroczny debiut

{} WYBÓR REDAKCJI
22.05.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Mroczny kryminał dziejący się w moim Wrocławiu, w którym para śledczych z problemami osobistymi: Monika Samarska i Daniel Delner prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa młodej kobiety na Krzykach: ktoś ciemną nocą poderżnął jej gardło na ulicy. Bardzo szybko zapisy z kamer pozwalają złapać podejrzanego, który zresztą przyznaje się do winy, ale cała ... {} Recenzja książki Marsz w mrok

@almos@almos {}× 14

Sztos!

{} WYBÓR REDAKCJI
30.11.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Kiedy pojawiają się na rynku kryminały, łapię się za nie w ciemno. Stąd też nie miałam najmniejszych oporów żeby przeczytać dzieło pana Miłosza. I to jest dla mnie kolejna, doskonała pozycja na ten rok! Pana Fryzieła nie miałam okazji poznać wcześniej, nic dziwnego, przecież „Marsz w mrok” jest debiutem autora. Jakim? Jak dla mnie doskonałym! Par... {} Recenzja książki Marsz w mrok

"Marsz w mrok"

6.02.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Marsz w mrok" jest debiutem kryminalnym Miłosza Fryzła, a jednocześnie początkiem nowego cyklu o parze detektywów Julii Samarskiej i Danielu Delnerze, który wkupi się w łaski nie jednego miłośnika tego gatunku. Przypadkowy przechodzień znajduje zwłoki kobiety, cięcie jest jedno, do tego bardzo precyzyjne. Ta sprawa zostaje przydzielona parze śl... {} Recenzja książki Marsz w mrok

Marsz w mrok

28.02.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

RECENZJA Dzięki uprzejmości wydawnictwa @bukowy_las_ miałam przyjemność przeczytać książkę Marsz w mrok. Już sama okładka przyciąga uwagę. Postać w kapturze kojarzy się z grozą, tajemnicą i zbrodnią. Cięcie było jedno, precyzyjne...... We Wrocławiu przypadkowy człowiek wcześnie rano zwłoki kobiety. Na szczęście po przejrzeniu monitoringu policji s... {} Recenzja książki Marsz w mrok

{}× 2

Moja opinia o książce

Opinie

@Vernau
2020-09-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane Kryminał

„Marsz w mrok” to debiut Miłosza Fryzeł w gatunku powieści kryminalnej, ale nie jest to jego pierwsze doświadczenie literackie. Jak sam mówi, napisał wcześniej cztery nieudane książki.

Postanowił stworzyć serię z aspirant sztabową Julią Samarską i podkomisarzem Danielem Delnerem.

Julia nie budzi sympatii, jest mało empatyczna, cierpi na bezsenność. Po nocach próbuje wyjaśnić sprawę aresztowania jej ojca – policjanta, sprzed kilkunastu lat. Krzysztof Samarski został niesłusznie oskarżony, a po zatrzymaniu dostał zawału i zmarł. Sprawę oczywiście zamieciono pod dywan.

Widać, że autor dobrze posługuje się piórem i pisanie nie sprawia mu większych trudności. Trochę gorzej jest z fabułą i postaciami.

Intryga kryminalna do połowy książki jest poprawna i całość czyta się w miarę dobrze.

Niestety ciąg dalszy powieści jest dla mnie nieprzekonywujący, podobnie, jak postać mordercy. Pojawiły się błędy powodujące duży dysonans u czytelnika.

Rozbroił mnie ten fragment, cyt.: „Miała w bagażniku kamizelkę kuloodporną, którą musiała włożyć, zważywszy na fakt, że mężczyzna już raz do nich strzelał. Delnerowi nie mogła zaoferować żadnej z tych rzeczy”.

Na początku książki do podejrzanego o jedno morderstwo, autor wysyła duet śledczych z oddziałem antyterrorystycznym, zaś w scenie finałowej po mordercę, która ma już na sumieniu kilka ofiar, jedzie nasz...

{}× 8 | link |
@Siostra_Kopciuszka
2020-06-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane 📚Bieżące :) 📘 Jedynki

'' Dlaczego ją zabiłeś (...) ? Bo mogłem !''

Tym razem z prawdziwą przyjemnością przychylę się do wszystkich pozytywnych ocen i opinii o książce '' Marsz w mrok '' Jest to naprawdę bardzo udany debiut. Nie sposób się do czegokolwiek przyczepić , książka posiada dokładnie wszystko co posiadać powinien rasowy '' kryminał, sensacja, thriller '' , a nawet i więcej . W sumie to na co mogłabym zwrócić uwagę , to może zbytnie skręcanie autora w stronę filozofowania, ale nie jest to aż tak nagminne czy rozwlekłe by miało zanadto przeszkadzać. Druga moja uwaga dotyczy tego, iż znowu niczego nie można się doszukać o autorze . To już jest jakaś plaga . Strasznie tajemniczy zrobili się ci autorzy, zwłaszcza debiutujący . Poza tym dla mnie książka jest bez zarzutu i na pewno z chęcią coś jeszcze pana tajemniczego Miłosza Fryzeła przeczytam . Ma chłopak głowę na karku, taka intryga no, no , palce lizać :). A ja już tyle przeczytałam literatury z tego gatunku, iż naprawdę nie łatwo mnie zadziwić czy zadowolić . Nie będę się rozpisywać o treści, bo to już zrobili inni przede mną, poza tym nie chcę psuć innym przyjemności z czytania. O wielu debiutach mogłabym powiedzieć że mnie rozczarowały , o książce pana Miłosza powiem że mnie prawie ZACZAROWAŁA .:) Polecam .

P.S Jedna gwiazdka dodatkowo tradycyjnie u mnie, dla debiutanta :)

{}× 4 | link |
@Zakreconaa_19
2020-01-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane 2020 BT

Hejka 😘😘

Przychodzę dzisiaj do Was z opinią na temat książki "Marsz w mrok"

Jedno precyzyjne cięcie, tyle wystarczyło, by zamordować kobietę. Podkomisarz Daniel Delner i sierżant sztabowa Julia Samarska rozpoczynają śledztwo. Niestety problemy osobisty Hieronim to utrudniają. Dakielowi i Julii w miarę szybko udaje się zamknąć sprawcę. Każda podpowiedź zatrzymanego mordercy sprowadza się do nowych pytań i kolejnej serii zabójstw. Skoro morderca został zatrzymany, kto stoi za kolejnymi morderstwami? 
Czy Daniel i Julia poradzą sobie z własnymi problemami i rozwiążą zagadkę z brutalnymi zabójstwami? 

"Wyruszyłem w marsz w głęboki mrok, ponieważ musiałam wypełnić plan (...)"

"Marsz w mrok jest to 1 tom serii kryminalnej o Danielu i Julii. Pan @miloszfryzel stworzył świetny kryminał, i jak się okazało był to debiut! Mamy bardzo dobrą i wciągającą akcję. Do ostatniej strony nie byłam wstanie rozszyfrować jak to się zakończy. Kiedy myślałam, że jest blisko rozwiązania zagadki, autor dawał nam kolejne. Z wielką przyjemnością i niecierpliwością czekam na kolejny tom przygód Daniela i Julii. 😊

Za możliwość przeczytania wzięcia działu w BT chciałabym podziękować @rozchelstanaovca 😘😘😘

{}× 3 | link |
@jorja
2021-03-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Akcja powieści rozgrywa się na terenie Wrocławia. Miasto piękne, ale bohaterowie już niekoniecznie. Julia Samarska to osoba oschła, opryskliwa i cierpiąca na chroniczną bezsenność. Bardziej niż pracą i złapaniem mordercy zajmuje się swoim prywatnym śledztwem, które wręcz zżera ją od środka i powoduje, że staje się innym człowiekiem.
Daniel Delner jest rozkochany jednocześnie w swojej żonie i w kochance. Rozdarty emocjonalnie, bardziej niż śledztwem w sprawie morderstwa zajęty jest sprawami osobistymi i cyzelowaniem czasu między żoną a kochanką.
Czy z pracy tej pary może wyjść coś pozytywnego? Czy ta para nadaje się do pracy nad rozwikłaniem morderstwa? Szczególnie, że pozornie łatwa sprawa niespodziewanie się gmatwa, pojawiają się nowe wątki i nowi podejrzani, a nasi dzielni bohaterowie wikłają się w sprawy dalekie od zawodowych.
Kto jest bardziej nieprzewidywalny? Julia? Daniel? Morderca? Kto chciał „pozostawić rysę na fakturze światła”?
„Marsz w mrok” to bardzo dobry debiut Miłosza Fryzeł. Banalna historia morderstwa? Oj nie!! W tym kryminale nie ma łatwych spraw i prostych rozwiązań. To tylko gra pozorów. Krótkie śledztwo i szybkie złapanie sprawcy to dopiero początek a nie koniec. Polecam!

{}× 2 | link |
@ilonaneta_czyta
2019-12-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10

„Marsz w mrok” Miłosz Fryzeł to mroczny kryminał z wątkiem psychologicznym.
Akcja dzieje się we Wrocławiu. 
Julia i Daniel prowadzą zagmatwane i powikłane śledztwo. Podejrzany swoimi zeznaniami prowadzi ich na manowce.
Pokręcona psychika podejrzanego i zawiłe śledztwo. Para policjantów zmęczona i wypalona ciężką pracą w policji i serią brutalnych zabójstw. 


Autor przenosi nas do Wrocławia i odkrywa jego ciemne strony. 
Takie kryminały lubię czytać. Wartka akcja, mroczna i tajemnicza historia w tle. 
Para stróżów prawa borykająca się z własnymi kłopotami i demonami. 

„Sprawa podpaliła jego duszę i zakończyła karierę, ale ona odnalazła w nim coś innego, poczucie sensu, którego brakowało jej od tak dawna”.

Fabuła wciągająca i trzymająca w napięciu do końca. 
Książka wciąga niesamowicie, intrygowała mnie do ostatniej kartki. 
Mam nadzieje, że jeszcze spotkam się z bohaterami tej powieści w jej dalszej części. Jak potoczą się ich losy, czy rozwikłają tę mroczną i pokręconą historie. 
Polecam przeczytajcie.

{}× 2 | link |
@Julka_2
2020-03-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Kobieta ginie od jednego lecz precyzyjnego cięcia na szyi. Sprawcę policja odnajduje szybko dzięki monitoringowi, mężczyzna czeka na nich w mieszkaniu. Przekraczając próg nie ma wątpliwości że znaleźli odpowiedniego człowieka, krew na ścianach i zwłoki zwierząt tak nie zachowuje się normlny obywatel. Gdy sprawa okazuje się rozwiązana mordy występujące w identyczny sposób powracają... Kto tak naprawdę jest mordercą a kto tylko marionetką w całym przedstawieniu?
____
Debiut któryś raz kolei nie jest do wyczucie. Książka przedstawiająca nie tylko zaskakujące zwroty akcji ale także bohaterów, nie ma zlituj się i to bardzo mi się podoba. Napisana przyjemnym stylem i w pełni satysfakcjonująca 😀
Oczekuje na ciąg dalszy 😍

{}× 1 | link |
@paula1456
2020-11-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

“Marsz w mrok” to kolejne moje odkrycie w tym roku. Ponownie jestem w szoku, że polscy autorzy mogą napisać tak wspaniałą powieść. Mrok, niepewność, strach… To i wiele innych emocji odczuwa czytelnik podczas lektury.
Jest noc. Idziesz sama. Nagle masz wrażenie, że ktoś Cię śledzi. Odwracasz się, niepewna, kogo bądź co ujrzysz za sobą. Lecz tam nikogo nie ma. Idziesz dalej. Pewnie stawiasz krok za krokiem. I nagle przed sobą widzisz Jego. Ubrany jest w czerwoną bluzę. Twarz mu skrywa kaptur. Wygląda jak zwyczajny przechodzień. Mijacie się. I wtedy czujesz na swej szyi ukłucie, niczym ugryzienie komara bądź pszczoły. To ostatnie uczucie w Twoim życiu… Podkomisarz Daniel Delner i jego partnerka, sierżant sztabowa Julia Samarska dostają zgłoszenie od przypadkowego przechodnia. Natrafił on na kobiece zwłoki na jednym z parkingów. Rozwiązanie sprawy utrudniają osobiste problemy bohaterów. On tkwi pomiędzy dwiema kobietami i nie potrafi zdecydować się tylko na jedną z nich. Ona ostatnio cierpi na bezsenność, ponieważ nie potrafi przestać myśleć o tajemnicy sprzed lat. Zadziwiająco szybko udaje się policjantom złapać mordercę, to w miarę przesłuchiwania go wychodzą na jaw kolejne wątpliwości. Wszystko idzie zbyt łatwo. Zaś sam zabójca zachowuje się mocno podejrzanie…
Historia ta okazała się bardzo dobrym kryminałem. Nie brakuje tutaj krwawych opisów, chociaż jest ich naprawdę niewiele. Czytelnik od samego początku jest rzucony w wir wydarzeń, oprócz makabrycz...

{} | link |
@almos
2021-05-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane audiobook kryminał/sensacja/thriller
@julcias01
2020-12-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@zaglebiam_sie
2020-11-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@angell15
2020-05-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@cherryladyreads
2020-03-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@Booksmyhobby
2020-02-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@blizej_ksiazek
2020-02-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@izka91201
2020-01-31
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Marsz w mrok. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl